Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Din
  4. »
  5. Canını Yakana Okunacak Dua

Canını Yakana Okunacak Dua

Bilgifresh2 Bilgifresh2 - - 4 dk okuma süresi
717 0
Canını Yakana Okunacak Dua

Günlük hayatta moralimizi bozan ve canımızı sıkan insanlar olabilir. İnsanla da bu duruma karşı Canını yakana okunacak dua arayışına girebilirler. Bu gibi durumlarda manevi olarak Allah’a sığınıp yardım dileriz. Canlarını yakan kişilerden korunmak ve etkisiz hale getirmek için dua ederler.

Düşmanın etkisini kaldırmak ve zararlarından korunmak için en yaygın dua Fil Suresi’dir. Bu surenin 73 defa okunması istenir ve her 10 okumada ayrıca belirli bir ayet okunur. Ayrıca son üç Fil Suresi’nden önce de 1 defa dua okunur. Bu dualar düşmanın sesini ve gözlerini kapatmak içindir. Sabah ve akşam okuyabileceğiniz dualarla bunu deneyebilirsiniz. Duaların içten ve samimi olması da önemlidir. Bazı insanlar beddua etmekle rahatladıklarına inanır.

Birinin belasını bulması için yapılan dua

Birinden kötülük görüldüğünde, o kişinin belasını bulması için ne tür dua okunması gerektiği sorusu da sıklıkla araştırılır. Bazı kaynaklarda Arapça okunmasının önerildiği söylenirken, yüce Allah bizi gözetler ve korur. Özellikle yatsı namazından sonra edeceğiniz dualarla sorunlarınızdan kurtulabilir ve sıkıntılarınızı atabilirsiniz. Bu dünyada size kötülük yapanın cezasının ahirete kaldığına inanılır.

Düşmanın resmine okunan dua

Daha çok filmlerde ve dizilerde gördüğümüz düşmanın resmine dua okumak aslında gerçeği yansıtmaktadır. Bu konuda tecrübelerinizin olduğunu da tahmin ediyoruz. Genellikle psikolojik baskı yapan düşmanlar için dua okumak istersiniz. Alimler, 21 kez “Euzu Billahi Mineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim” cümlesini söylemenizi önerir.

Kötülük yapanların cezasını bulması için dua

Size kötülük edenlerle başa çıkmak için Allah’a sığınırız. Böyle durumlarda düşmanınızın cezasını alması için dua etmek isteyebilirsiniz. Alimlere göre, bir bardak suya bir çay kaşığı şeker ekleyerek 21 defa esma okumanız ve dua bitiminde suyu üç kez yudumlamadan önce Yunus Suresi’ni okumanız gerekmektedir.

En etkili düşmanı mağlup eden dua

Bizi üzen ve canımızı sıkan kişiler sonunda yok olurlar. Çevremizdeki insanlar bize mutsuzluk verirler. Bizler Allah’a sığınırız. Çünkü içten dua eden biri olan bizi geri çevirmez ve adaleti er ya da geç ortaya koyar. Bu süreçte sabır önemlidir ve her zaman sabırlı olmalıyız.

Düşmanı mağlup eden dua 3 günde

Düşmana karşı üstünlük sağlamak için her türlü duayı okuyabilirsiniz. Kaynaklarda düşmanı mağlup eden dua, düşmanı alt etmek için dua gibi bilgiler bulunmaktadır. Hatta bazı insanlar, düşmanın pişman olması ve özür dilemesi için dua ederler. Allah gerçekleri görür ve doğru olanın yanındadır.

Canını Yakana Okunacak Dualara Örnekler

Sizler için derlediğimiz yazılarımız arasında şans duası, pişman olmasın için okunacak dualar canını yakana okunacak dua gibi yazılarımız sitemiz editörlerince özenle hazırlanmaktadır. Unutmayın ki istediğimiz her şey yalnızca Allah’ın izni ile olacaktır.

İlgili yazılarımız. Okumanızı tavsiye ederiz.

Sümmes Sebila Yesserahu Fazileti (Şans Duası)

Tüm Duaları Kapsayan Dua

12 Saatte Geri Getirme Duası

Banyoya Girerken Okunacak Dua – 1000 Faziletli…

Eşler arasında büyü olduğu nasıl anlaşılır?

Video Sahibi @KURANSIFADIR YOUTUBE

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir