Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Din
  4. »
  5. 70 Bin İhlas Okumanın Fazileti

70 Bin İhlas Okumanın Fazileti

BilgifreshDua BilgifreshDua - - 5 dk okuma süresi
39 0
70 Bin İhlas Okumanın Fazileti

70 Bin İhlas Okumanın Fazileti – Kuran-ı Kerim’in son suresinden biri olan İhlas Suresi, sadece 4 ayetten oluşmasına rağmen, taşıdığı derin anlamlar ve faziletler ile müminlerin gönüllerinde özel bir yere sahiptir. 70 bin İhlas okumanın fazileti hakkında birçok hadis-i şerif rivayet edilmiştir. Bunlardan biri de Hz. Peygamber’in hadisidir ve birçok kişi bu hadis sebebi ile 70 bin İhlas okumaya başlamaktadır.

Okuyanı kıyamet korkularından, kabirin karanlığından ve cehennem azabından koruyarak kurtaran bir zikirdir. 70 bin İhlas okumanın fazileti arasında okuyanın tüm acısını hafifletmesi ve ruhu huzura erdirmesi bulunmaktadır.

Sık sık bu sureyi okuyan kişi, Allah dostları arasına katılır ve manevi yolculuğunda destek bulur. 70 bin İhlas okumak kişiyi Allah’a sığınmış bir hâlde tutar ve şirkten uzaklaştırırken, şeytanın etkisini zayıflatır.

500 Hasbinallah ve Nimel Vekil Fazileti başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

70 Bin İhlas Okurken Besmele Çekilir Mi?

70 bin İhlas okumak, fazileti ve sevabı çok büyük bir zikirdir. Bu zikri yaparken bazı tereddütler ve sorular akla gelebilir. Bu sorulardan bir tanesi de 70 bin İhlas okurken besmele çekilir mi? sorusudur.

Besmele, Kuran-ı Kerim’in Fatiha Suresi hariç tüm surelerinin başında yer alan ve Allah’ın adıyla başlamaya işaret eden bir ayettir. Besmelenin okunması, her hayırlı işe başlarken tavsiye edilir. Bir görüşe göre, besmele Allah’ın adıyla başlamaya işaret eder ve her hayırlı işe başlarken okunmalıdır. İhlas Suresi de bir sure olduğu için, besmele çekilerek okunması daha uygundur.

70 Bin İhlas Kaç Gün Okunmalı?

70 bin İhlas okumanın fazileti oldukça fazladır. Kişiyi Allah’a yaklaştırır, günahları temizler ve kişi ahirette de birçok mükafatla ödüllendirilir. Bu nedenle 70 bin İhlas okumak isteyen kişiler 70 bin İhlas kaç gün okunmalı? diye düşünmektedir.

Bazı kişiler 70 bin İhlas’ı kısa sürede tamamlamak için her gün belirli bir sayıda okumayı tercih eder. Örneğin, her gün 1000 İhlas okuyarak 70 günü tamamlayabilirsiniz. Bazı kişiler ise daha uzun bir süreye yayarak okumayı tercih eder. Örneğin, her gün 300 İhlas okuyarak 233 günde tamamlayabilirsiniz.

70 Bin İhlas Okumanın Fazileti
70 Bin İhlas Okumanın Fazileti

Kendi Ruhumuz İçin 70 Bin İhlas Okumak

70 bin İhlas okumak, her ne kadar zor bir zikir gibi görünse de Allah’ın rızasını ve cennetin kapılarını aralamak için oldukça faziletli bir ameldir. 70 bin İhlas okumanın fazileti arasında şunlar bulunmaktadır.

  • Günahların affedilmesine vesile olur.
  • Hem maddi hem de manevi zorlukları aşmayı sağlar.
  • Şifa kaynağıdır.
  • Ahirette mükafatı büyüktür.

Kendi ruhumuz için 70 bin İhlas okumak konusunda farklı zikir yöntemleri kullanılabilir. Örneğin, her gün 1000 İhlas okumak veya her namazdan sonra 300 İhlas okumak gibi. Ayrıca, bu zikri bir grup halinde yapmak da sevabını artıracaktır.

70 bin İhlas okumaya niyet edenlerin, abdestli olarak ve huşu içinde okumaları tavsiye edilir. Ayrıca, surenin anlamını tefekkür ederek okumak da zikrin sevabını ve faydasını artıracaktır. 70 bin İhlas okumak, Allah’ın rızasını ve cennetini kazanmak için oldukça faziletli bir ameldir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir