Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Din
 4. »
 5. Ali İmran 26 27 Fazileti Ve Sırları

Ali İmran 26 27 Fazileti Ve Sırları

BilgifreshDua BilgifreshDua - - 4 dk okuma süresi
45 0
Ali İmran 26 27 Fazileti Ve Sırları

Ali İmran 26 27 fazileti ve sırları oldukça fazla olup her Müslümanın bunu düzenli olarak okuması önerilmektedir. Mal ve mülk isteyen kişilerin 41 defa her gün okuması durumunda netice alacağı belirtilmektedir. Bunun dışında beş vakit namaz sonrasında bir defa okunmalıdır. Ardından da 66 kere Ya Kadir, Ya Kayyum, Ya Kaviyy, Ya Kaim ve Ya Kuddüs duaları söylenmelidir.

Bu dua manevi açıdan güçlenmek için de dört kere getirilmelidir. Ali İmran 26 27 fazileti ve sırları bununla da sınırlı değildir. Her Müslümanın bunu inanarak, düzenli bir şekilde okuması gerekir. Bunun dışında kişiler ne için okuyorsa buna yönelik olarak da çalışmalıdır. Örnek olarak iş ya da zenginlik tarzı bir neden ile okunuyorsa kişiler çalışmaya, helal kazanmaya da özen vermelidir.

Sağ El Kaşınması Ne Anlama Gelir? başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

Ali İmran 26 27 okuyanların yorumları

Ali İmran 26 27 fazileti ve sırları oldukça fazla olduğu için bunu her gün okuyan pek çok kişi vardır. Müslümanlar bunu farklı sebeplerden dolayı okuyabilmektedir. Bazı kişiler okuduktan sonra ne gibi faziletleri yaşadığını, nelerin olduğunu farklı sitelerde paylaşabilmektedir.

Ali İman 26 27 okuyanların yorumları neler merak ediyorsanız bunları farklı platformlardan kolay bir şekilde okuyabilirsiniz.

Ali İmran 26 27 Ayetler okuma zamanı

Ali İmran 26 27 fazileti ve sırları görebilmek için bu duayı sık sık okumak önerilir. Bu kapsamda dikkat edilmesi gereken bazı konular yer almaktadır. Özelikle ne zaman okunabileceği bu çerçevede düşünülebilir. Gün içerisinde kişiler bunu istediği zamanda ve istediği yerde okuyabilir. Bununla birlikte İslam dininde duaların makbul olduğu zamanlar geldiğinde duayı aksatmamalıdır. Bu kapsamda,

 • Mübarek gün ve geceler
 • Ezan okunduğu zamanlar
 • Ezan ve kamet arası
 • Namaz kılarken, secdedeyken ve namaz sonrası
 • Kur’an-ı Kerim hatmedildikten sonra
 • Cuma günü öğle ve ikindi vakitleri arası

Gibi vakitler vardır. Ali İmran 26 27 ayetler bu gibi zamanlarda okunabilir.

Ali İmran 26 27 Fazileti Ve Sırları
Ali İmran 26 27 Fazileti Ve Sırları

Ali İmran 26 27 Ayet Okunuşu

Ali İmran 26 27 fazileti ve sırları kadar bunun nasıl okunacağı da birçok kişi tarafından sorulur. Latin harfleri ile bunun okunuşu şöyledir:

 • Kulillahümme malike’l-mülki tü’ti’l-mülke men
 • teşa’ü ve tenziü’l-mülke mim men teşa’ü ve tü’ızzü
 • Men teşa’ü ve tüzillü men teşa’ü biyedike’l-hayrü
 • İnneke ala külli şey’in kadir. Tülicü’lleyl, fi’n-nehari ve tülicü’n-nehare fi’l-leyl
 • Ve tuhricü’l-hayye mine’l-meyyiti ve tuhricü’l meyyite mine’l-hayyi ve
 • Terzüku men teşa’ü bi gayri hisab

Ali İmran 26 27 ayet okunuşu bu şekilde olup düzenli bir şekilde edilirse kolay bir şekilde ezbere alınabilir. Bunu pek çok sebepten ötürü okumak mümkündür. Örnek olarak kazalardan korunma, manevi açıdan iktidara erişme ve mal, mülk sahibi olma gibi nedenlerden ötürü edilebilir. Her Müslüman bunu böylece farklı sebeplerle edebilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir