Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Din
 4. »
 5. Sümmes Sebila Yesserahu Fazileti (Şans Duası)

Sümmes Sebila Yesserahu Fazileti (Şans Duası)

Bilgifresh2 Bilgifresh2 - - 4 dk okuma süresi
1126 0
Sümmes Sebila Yesserahu (Şans Duası) Fazileti

Rabbimiz, samimi ve içten dualarını geri çevirmez. Şansın artması için okunması gereken bu etkili dua olan ‘Sümmes Sebila Yesserahu’ duasını günlük hayatımızda karşılaştığımız zorlukları aşmak ve şansımızın sürekli olmasını sağlamak için sürekli aklımıza getirip okumalıyız.

Şans Duası Sümmes Sebila Yesserahu Fazileti ve Anlamı

Rabbimize yönelerek şansın açılması ve işlerimizin rast gitmesi için içten ve samimi bir şekilde dua ediyoruz. Şans ve kısmetin artması için günlük düzenli olarak okunması gereken birçok dua bulunmaktadır.

Bu kısa duayı ezberleyerek, zor anlarımızda 3-5-7 kez okumak yeterlidir. Bu etkili duanın okumak için belirli bir sayısı olmadığı gibi günlük yaşamımızda sürekli olarak zikir olarak da okuyabiliriz. Örneğin, yol açısından hızlı ve emniyetli bir şekilde hedefimize ulaşmak için veya misafirlerimizin gelmesi veya devlet dairelerinde işlerimizin kolayca halledilmesi gibi durumlarda okunur.

Ancak, bazı istekler için okunmaz. Örneğin, “sevgilim beni daha çok sevsin”, “sevdiğimden sürekli haber alayım” veya “sevgilimle hemen evleneyim” gibi istekler için kesinlikle okunmaz. Bu etkili dua sadece dünya hayatında işlerin kolay ve rast gitmesi için okunur.

“Ve atakum min kulli ma se’eltumuh, ve in teuddu ni’metallahi la tuhsuha, innel insan ele zalumun keffar” ( Kuran- ı Kerim 14: 34)

La ilahe illallahü vallahü ekber subhanallahi vel hamdu lillahi ve estağfirullah’ellezi la ilahe Hüvel evvelü vel ahiru vez zahiru vel batınu ve hüve bi külli şey’in alim.

Vellezine cahedu fina le nehdiyennehum subulena ve innallahe le meal muhsinin (Kuran-ı Kerim 26: 69) bu dualar okunmalıdır.

Şans Duası

Eğer şansınızın olmadığını düşünüyor, planladığınız işlerin istediğiniz gibi gitmediğini düşünüyor, kısmetinizin kapalı olduğunu hissediyorsanız veya kısmetinizin bağlı olduğunu düşünüyorsanız ve bu durum sizi mutsuz ve üzgün ediyorsa, şu duayı düzenli olarak okumayı alışkanlık haline getirin. Çok kısa bir sürede nasıl faydalı olduğunu fark edeceksiniz.

Allahümme ya rabbi bi cahi sahıbilvesıleti seyyidina ve nebiyyina ve habibina ve kurrati uyunina ve nuri ebsarina habibike Muhammedinil Mustafa ve rasulikel mürteda ve nebiyyikel mücteba havil halena ila ahsenil hali ya muhavvilel havli vel ahval.

Summes Sebila Yesserahu Mucizeleri Nelerdir?

 • Bahtı kapalı, iç dünyasında sürekli bunalan kısmetinin kapalı olduğunu şanssız olduğunu düşünen insanların Allah rızası için okunması ile Allah’ında izni ile işlerinin rast gitmesi nasip olur.
 • Maddi ve manevi sıkıntı çekenlerin sıkıntılarından kurtulmak için her namazın ardından fetih suresi okuması kişinin sıkıntılarından kurtulmak için Allah’a edebileceği dualardandır.
 • Doğum yapmak üzere olan hamilelerin doğum eyleminin rahat ve kolay geçmesini sağlar
 • Her türlü tehlike ve beladan kurtulmak için Aralıksız Her gün 3 kez okunması tavsiye edilir.
 • Okuyan kişinin hayatı düzene girer.
 • İşlerin bereketi artar.

Şans Duası

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir