Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Kaçkar TV Frekans – Tüm TV’ler İçin Uygun 2023

Kaçkar TV Frekans – Tüm TV’ler İçin Uygun 2023

Bilgifresh2 Bilgifresh2 - - 5 dk okuma süresi
557 0
Kaçkar TV Frekans

Kaçkar TV Frekans – Tv frekansları için direkt olarak bir belirleme yapılması ve buna göre daha pratik bir şekilde kullanım yapılması söz konusu olacaktır. Kaçkar TV frekans için 12422 verilmiştir. Buradan Kaçkar TV’de yer alan bütün programları izlemek mümkün olacaktır. Kaçkar TV Türksat frekans bilgisi olarak da karşımıza çıkan frekans numarası 12379 olacaktır. Türksat üzerinden otomatik kanal ekleme şeklinde burada uydu alıcısına yükleme yapılarak çok daha rahat bir şekilde izlenecektir.

 Kaçkar TV Değişti Mi?

Kaçkar TV kanalını bulmak isteyen kişiler için aynı frekansta farklı bir kanal çıkıyorsa genellikle Kaçkar TV değişti mi şeklinde bir soru mevcuttur. Tam olarak bir ağustos itibariyle Türksat 4A frekans değiştirmiş olan Kaçkar TV şu anda HD yayına geçmiştir.

 Kaçkar TV Kimin Kanalı?

Türksat üzerinden son derece rahat bir şekilde ekranlara gelen Kaçkar TV hakkında en çok merak edilen konulardan bir tanesi de kime ait olduğudur. Kaçkar TV kimin diye merak eden kişiler için birkaç ortaklı bir kanal olduğunu belirtmek mümkün olacaktır. Adnan Onay ve ortaklarına ait olan bu kanal şu an HD olarak yayına girmektedir.

 Kaçkar TV Ne Zaman Kuruldu?

Kaçkar TV’nin ekranlara çıkış tarihi olarak 1990 yılı ilk çıkış tarihidir. Kaçkar TV ne zaman kuruldu sorusuna 90 yılı itibariyle cevap vermek mümkün olacaktır. Ama yayın hayatına başlama olarak 2007 yılı bilinmektedir. Çünkü bu yıla kadar sadece belli bir bölgeye yayın yapabilen bir kanalken tam olarak Türksat uydusuna katılma durumu 2007 yılında meydana gelmiştir. Bu da kanalı çok daha geniş kitlelere ulaştırmış ve çok daha fazla kişi tarafından keşfedilmesini ve izlenmesini sağlamıştır.

 Kaçkar TV Şifreli Kanal Mı?

Kanalların genel olarak frekanslarının yanı sıra bir de şifreli olup olmadıklarını da merak etmekteyiz. Pek çok kişinin izlediği ve artık yerel bir kanal olmaktan çıkmış olan Kaçkar TV şifreli kanal mı konusu ile ilgili olarak da bir takım farklı söylemler mevcuttur. Ancak HD olarak Türksat üzerinden şifresiz bir şekilde izlenen bu kanal için sadece frekansı bilmek yeterli olacaktır. Bu aşamada Kaçkar TV güncel frekans olarak 12422 verilmiştir ve 12423 arasında da yer almaktadır. Sinyal oranı olarak 27 500 tespit edilmiştir ve polarizasyon V dikey, uydu da Türksat 4 A olarak geçerli olacaktır.  Kapsama alanı da Batı ekseninde yer almaktadır.

Kaçkar TV Frekans
Kaçkar TV Frekans

 Kaçkar TV Nerenin?

Kaçkar TV’nin hangi şehir için yerel bir kanal olduğunu merak eden kişiler genel olarak Kaçkar TV nerenin diye sormaktadır. Rize merkezli olan bu kanal Bütün Türkiye’ye yayın yapmaktadır ve Rize üzerinden uydu alıcıları ile ulusal kanal olarak geçmektedir.

Pek çok kişi tarafından merak edilen konu bu televizyon için kapanıp kapanmadığıdır. Çünkü bir ara 2017 yılı itibariyle bir kapanma söz konusu olmuştur. Kaçkar TV kapandı mı diye sorulan soruların esas sebebi 2017 yılında borcundan dolayı yayının durdurulmuş olmasıdır ve Türksat’a ödeme yapamayan kanal, Türksat tarafından durdurulmuştur. Daha sonra da borçlar ödendiği için yayın yine aynı yıl hayatına devam etmiştir.

 Kaçkar TV Nasıl Programlar Var?

Kaçkar TV ile ekranlara gelen bir takım farklı programlar mevcuttur. Kaçkar TV nasıl programlar var diye sorulduğu zaman çeşitli programlar ve filmler yayınlanmaktadır. Haber sunumu sonrasında çeşitli filmler ve belgeseller zaman zaman bu kanalda yer almaktadır. Aynı zamanda burada ürün tanıtımı programları da yapılmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir