Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Cep Telefonu
 4. »
 5. İphone İçin Müzikleri Zil Sesi Yapma Yöntemi

İphone İçin Müzikleri Zil Sesi Yapma Yöntemi

Bilgifresh Bilgifresh - - 4 dk okuma süresi
593 1
İphone İçin Müzikleri Zil Sesi Yapma

İphone İçin Müzikleri Zil Sesi Yapma Yöntemi  Telefon kullanımlarında genel hatlarıyla şahsi detaylar daha fazla tercih edilir. Özelliklede zil seslerinin hususi olması ilaveten telefon kullanımlarında genellikle pratiklik sağlar. Günümüz koşullarında İphone telefon kullanıcılarının pek çoğu da zil seslerini müzik olarak kullanmak istemektedir. İphone için müzikleri zil sesi yapmak aslında olabildiğince kolaydır. Sadece birkaç aşamanın yerine getirilmesi ile İphone telefonlarında müzikleri zil sesi olarak kullanılabilir. Apple marka yani iPhone telefonlarında müziklerinin zil sesi olarak uygulanması için yerine getirilmesi ihtiyaç duyulan aşamalar ise şunlardır;

 • Telefonun ayarlar bölümü tıklanır.
 • Ayarlar kısmından ses ve dokunuş alanı tıklanır.
 • Bu alanda sesler ya da müzikler gelir. Zil sesi olarak tercih edilmek istenilen müzik seçilir.
 • Bu aşamada zil sesi olarak çalması ihtiyaç duyulan ton ve müzik dinlenir ve beğenilir ise onay verilir.

Tüm bu işlemlerin uygulanması yalnızca birkaç saniye sürmektedir. Özelliklede telefonların çaldıklarında duyulmadığı vakit hususi müziklerin tercihleri daha sık yapılır. Çünkü ruhsal olarak İphone zil sesi özel müzik türlerinin duyulma oranları daha yüksektir. Ayrıca sizin için hususi olan müziğin zil sesi olarak kullanmak genelde müspet tesir yapmaktadır.

İçindekiler

İphone Kişiye Özel Zil Sesi Yapma

Günümüz koşullarında birçok müzik türü zil sesi olarak kullanılabiliyor. İphone telefonlarının sık olarak tercih edilmesi ile rutin zil sesinin kullanılmak istenmesi azalmaktadır. İphone şahsa hususi zil sesi yapma ise genel hatlarıyla zorlayıcı değildir. Sadece telefonun kendi hafızasında şahsa hususi olarak belirlenen müzik türünün bulunması gereklidir. Pek çok İphone telefon kullanıcısı tarafınca hususi müzik olarak sözsüz müzikler zil sesi için tercih edilir. Özelliklede ergenler için kullandıkları telefonlarının zil sesinin hususi olması daha fazla ön planda yer alıyor.

İphone İçin Müzikleri Zil Sesi Yapma
İphone İçin Müzikleri Zil Sesi Yapma

İphone İçin İTunes Store İle Zil Sesi İndirebilmek

Müzik evrenseldir ve dünya çapında muhtelif birçok müzik bulunur. İphone telefonları için hususi müzik kullanmak için zil sesi müziğinin İTunes sisteminde yer alması gerekir. İphone’da müzikleri zil sesi yapmak İTunes sistemi ile olabildiğince kolaydır. Her İphone telefonunda İTunes sistemi yer alır. Sistem üstünden müzik indirme yönlendirme ile zil sesi olacak olan müzik indirilir. Ardından da zil sesi olarak müzik tarzı yapılır.

 

 

 

iPhone’da zil sesini, sesi ve titreşimleri değiştirme

 • iPhone 7 ve üzeri modellerinde Ayarlar > Ses ve Dokunuş’a gidin. Daha önceki iPhone modellerinde Ayarlar > Sesler’e gitmeniz gerekir.
 • Ardından Zil Sesi ya da Yeni Posta gibi ayarlamak istediğinizi bir öğeyi seçin.
 • Kullanmak istediğiniz uyarı tonuna dokunun.
 • Titreşim’e dokunup bir titreşim modeli seçebilir ya da hususi bir vibrasyon ayarlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En Güzel Abiyi telefona kaydetme isimleri 2023

İlgili Yazılar

1 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir