Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Cep Telefonu
  4. »
  5. Isınan telefonlar için çözüm önerileri 2023

Isınan telefonlar için çözüm önerileri 2023

Bilgifresh Bilgifresh - - 4 dk okuma süresi
745 1
Isınan telefonlar

Cep telefonlarına bu kadar bağımlı olunan bir dünyada da kuşkusuz kimse kullandığı telefonun başına bir problem gelmesini istemez. Isınan Telefonların Sonucunda yaşanacak aksiliklerin telefonlara bu denli bağımlı olunduğu dönemde  kişinin bütün dış dünya ile olan iletişimini de negatif yönde etkileyecektir. Telefonlarda maksimum gerçekleştirilen sorunlardan biri de telefonların aşırı şekilde ısınmalarıdır. Isınan telefonlar için çözüm olabilecek birtakım önerileri derlemeye çalıştık.

Öncelikle telefonun neden ısındığını bulmak gerekmekte. Bu şekilde sonuca ulaşmak da daha basit olacaktır. Telefonun ısınmasına maksimum neden olan şey yan endüstri olarak malum orijinal olmayan şarj cihazlarıdır. Bu cihazlar telefon şarj olurken aşırısı şekilde ısınmasına neden olabilirler. Sadece ısınmakla kalmayıp birçok defa bataryaların patlamasına dahi neden olurlar. Bu yüzden orijinal şarj cihazları kullanmak hem telefonunuz hem de kendi güvenliğiniz için önemlidir.

Kullandığınız telefonun hafızasını tedvir etmek de ehemmiyet taşımaktadır. Hafızası dolu olan telefonlar kullanıma bağlı olarak gereğinden fazla şekilde ısınacaklardır. Bu vaziyet bununla beraber telefonun yavaşlamasına da neden olur. Kimse devamlı şekilde aşırı ısınmış bir telefonu kullanmak istemez. Bu vaziyet kullanıcıya da hastalık verecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Isınan telefonlar
Isınan telefonlar

Telefonun Isınmaması İçin Neler Yapılır?

Telefonun ısınmaması için yapılacak bir numaralı şey telefonunuzun markasına ait orijinal şarj aleti kullanmak olacaktır. Pek oldukça şahıs bilinçsiz bir halde diğer marka telefonlara ait olan şarj cihazlarını da kullanmak da ısrar etmekteler. Bu bunun yanı sıra telefonunuzun ısınması bir tarafa dursun, telefonunuzda büyük zararlara neden olabilir. Bununla beraber telefonlarda bulunan Güç Tasarruf Modu seçeneğini de kapalı konumda tutmanız birazcık da olsa telefonunuzun ısınmasını engelleyecektir. Ayrıca siz bilincinde olmadan telefonunuz yüklü uygulamaların güncellemelerini devamlı olarak denetleme çabası içerisindedir. Bu vaziyet da telefonunuzun ısınmasına neden olur. Böyle durumlarda güncelleme işleminin kendi kontrolünüz altında ve bir defa da yapılmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede de lüzumsuz ısınmanın önüne geçersiniz. (Ayrıca bkz. Telefonlardan silinmesi ihtiyaç duyulan uygulamalar)

Isınan telefonlar
Isınan telefonlar

Telefonlar üstünde maksimum kullanılan aksesuarlardan biri de kılıflardır. Bazı kılıfların oldukça sayıda telefona makul şekilde üretildikleri söylenir. Ancak bu doğru değildir. Çünkü her telefonun tasarımı farklıdır. Bu vaziyet telefonunuzun muntazam hava almasını engeller. Bu sayede lüzumsuz bir halde telefonun ısısı artar. Sadece ısısı artmakla kalmaz batarya şişer ve patlayabilir. Bu bakımdan kılıf alırken gene telefon modeliniz için üretilen orijinal kılıf bulunmasına dikkat ediniz.

İlgili Yazılar

1 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir