Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Cep Telefonu
 4. »
 5. Adım adım Snapchat video indirme yöntemi

Adım adım Snapchat video indirme yöntemi

Bilgifresh Bilgifresh - - 6 dk okuma süresi
811 1

Adım adım Snapchat video indirme yöntemi

Snapchat video indirme

Günümüzün bilhassa genç kesimi tarafınca maksimum kullanılan uygulamalarından biri olan Snapchat, dünyanın çoğu ülkesinde yakından takip ediliyor. Snapchat’de saniyede yaklaşık binlerce Snap atılıyor. Videolar, anlık sahneler ve öteki çoğu paylaşım bu uygulamayı kullanan kişiler tarafınca sık sık gerçekleştiriliyor. Bu yazıda Snapchat video indirme  yöntemlerini anlatacağız

Instagram‘ın hikayeler özelliğiyle bocalayan Snapchat bütün bunlara karşın etken olarak kullanılıyor. Paylaşım sırasında olabildiğince geniş filtre opsiyonu sunan Snapchat gündemde uzun süre daha yerini koruyacak gibi gözüküyor. Peki, Snapchat’te paylaşılan videolar nasıl mı indirilir? Snapchat video indirme nasıl mı yapılır? Başkalarının Snap’lerini kaydetme tekniği gibi tatbik üstünde maksimum dört gözle beklenen mevzulara açıklık getiriyoruz. İşte Snapchat videolarını kaydetme yöntemi.

snapchat video indirme

Snapchat bir mobil tatbik olduğundan Instagram ya da Facebook, Twitter gibi programlar gibi bilgisayar üstünden kullanılamıyor. Dolayısıyla tatbik içindeki video ve öteki medyaları indirmek de olabildiğince zor hale geliyor. Peki, bunun da bir çözümünü bulduk, Snapchat’te arkadaşlarınızın ya da takip ettiğiniz kişilerin videosunu Android tabanlı cihazınıza indirebileceğiniz söylesek? Evet tam da bunu nasıl  yapacağınızı anlatacağız. İşte adım adım Snapchat video indirme işlemi.

1. Yöntem: Az Screen Recorder

Snapchat video indirme prosedürü direkt olarak yapılamamaktadır. Bunun için ek bir monitör kayıt uygulaması indirilmesi gerekiyor. Bunun için de imdadımıza ücretsiz, son aşama kaliteli monitör kaydı yapan bir tatbik olan Az Screen Recorder programını cihazınıza indirmeniz gerekecek.

AZ Screen Recorder programını Android marketten kolaylıkla, bedava olarak indirebilirsiniz.

AZ Screen Recorder nedir?snapchat video indirme

AZ Screen Recorder bir ekran kayıt programıdır. Snapchat videolarını cep telefonunuza kaydetmek ve saklamak için en kullanımı kolay monitör kayıt uygulaması olarak öne çıkmaktadır. Aşağıdaki adımları izleyerek Snapchat‘te video Snap’leri nasıl indirebileceğinizi görebilirsiniz.

 • İlk olarak AZ Screen Recorder programını cihazınıza kurun.
 • Ardından bu uygulamayı başlatın. (Kayıt işlemine başlamayın, yalnızca uygulamayı açınız. Uygulamanın kayıt başlangıç düğmeleri ekranda yer alacaktır.)
 • Ardından Snapchat’i açarak kaydetmek istediğiniz videoyu açın.
 • Video oynamaya başladığı anda monitör kayıt uygulamasına (kırmızı kare butona) tıklayarak kaydı başlatın.
 • Video bittiğinde de video kaydını durdurun.
 • Artık video galeriye kaydedildi, hepsi bu kadar.

Kaydettiğiniz videoya galeriye monitör kayıt uygulamasının oluşturduğu klasör altından ulaşabilirsiniz. Üstelik bu yapmış olduğunuz işlemden videosunu indirdiğiniz kişinin mutlaka haberi olmayacaktır.

2. Yöntem: Apowersoft

Snapchat video indirmenin bir öteki yolu ise Apowersoft Ekran Kaydedici ile meydana getirilen monitör kayıt işlemidir. Bu sayede logosuz / fligransız Snapchat videolarını kaydedebilirsiniz. Üstelik meydana getirilen kayıt işleminde elde edilen videoları çoğu değişik platform üstünden paylaşabilme imkanı bulunuyor. Apowersoft ile snapchat video indirme adımları şu şekildedir:

 • Uygulamayı buraya tıklayarak Android market üstünden indirerek cihazınıza kurun.
 • Uygulamayı başlatın ve Start (Başlat) düğmesine tıklayın.
 • Snapchat hesabınızı açarak kaydetmek / indirmek istediğiniz videoyu açın.
 • Video süresi sonunda kaydı duraklatarak video kayıt prosedürünü tamamlayın. Hepsi bu kadar!

Bu teknik ile Android ya da Apple IOS tabanlı cihazlarda indirme prosedürü yapabilirsiniz. Android market ve IOS market üstünden Apowersoft  araması yaparak programa ulaşabilirsiniz.

 

Snapchat, Snap Inc. adlı bir şirkete aittir. Snap Inc., Evan Spiegel, Bobby Murphy ve Reggie Brown tarafından 2011 yılında kurulan bir Amerikan teknoloji şirketidir. Merkezi Santa Monica, California, ABD’de bulunmaktadır. Snapchat, kullanıcıların “anlık” veya “geçici” olarak fotoğraf ve videolarını paylaşmalarına, hikayeler oluşturmalarına ve mesajlaşmalarına olanak tanıyan bir sosyal medya uygulamasıdır. Ayrıca, farklı filtreler, efektler ve kullanıcı dostu araçlar gibi özellikleri de içermektedir. Snapchat, özellikle genç kullanıcılar arasında popülerdir ve zaman sınırlı içeriklerin paylaşılmasına dayanan benzersiz bir kullanıcı deneyimi sunmaktadır.

Pinterest nedir? Pinterest nasıl kullanılır?

 

Kendi Snap’lerimi nasıl indirebilirim?

Kendiniz çekip paylaştığınız Snap’leri kaydetme tekniği çok daha kolay zira bunun için ek bir programa gerek yok. Bu prosedür doğrudan Snapchat uygulaması içerisinden gerçekleştirilebiliyor.

Videoyu paylaştıktan sonra Snapchat’te sol altta bulunan ‘Kaydet‘ düğmesi üstünden bu prosedür gerçekleştirilebiliyor. İyi eğlenceler dileriz. (Kaynak: GZT)

snapchat

İlgili Yazılar

1 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir