Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
 1. Anasayfa
 2. »
 3. İnternet
 4. »
 5. GSB WiFi Çıkış Yapmak Çok Kolay Detaylı Rehber 2023

GSB WiFi Çıkış Yapmak Çok Kolay Detaylı Rehber 2023

Bilgifresh Bilgifresh - - 5 dk okuma süresi
725 0
gsb wifi çıkış

GSB Wifi çıkış yani diğer bilenen KYK Wifi Çıkışı Nasıl yapılır? Yazımızla sizlere rehber olup doğru aşamaları anlatmaya çalışacağız. Gençlik Spor Bakanlığına ait Kredi yurtlar kurumlarında kullanılan Wifi ağlarını milyonlarca öğrenci kullanmakta ve böylesine büyük bir ağ trafiğinde illa ki problemler yaşanmaktadır.

GSB WiFi Çıkış Yapma – WİFİ Çıkışı Nasıl Yapılır Detaylı Anlatım

KYK’ların Wifi ağı olan GSB Wifi çıkış yapmak için ilk adım GSB WİFİ ÇIKIŞ Linkine tıklayarak açılan sayfadan yapabilirsiniz. Bu linkin çalışması için muhakkak GSB Wifi ağına bağlı olmanız gerekmektedir. Aksi halde linke ulaşmanız mümkün değildir. Normal zamanlarda bu işlem çok basit olsa da yaşanabilecek teknik nedenlerle bu kadar basit bir işlem bile karmaşık hale gelebiliyor.

GSB WiFi Çıkış

GSB Wifi Çıkış Yapmanın Alternatif Yolları

 • Telefonunuzla bağlandığınız GSB Wifi den ayrılmanın bir yolu da wifi unut butonuna basarak ayrılabilirsiniz. Wifi Unut şeçeneğine tıkladıktan 4 saat sonra otomatik olarak Kyk internetinden ayrılmış olacaksınız.
 • Wifi.gsb.gov.tr Ağına ulaşmadıysanız WİFİ Ağını kontrol edin eğer ki hücresel veri kullanıyorsanız bağlantı kuramamanız normaldir Kyk ağına bağlı olmadan link çalışmaz.
 • Ağdan ayrılış yaptığınız esnada MaxiCihaz hatası alıyorasanız. Sistem sizi algılamıyordur. Servis Durdur diyerek hatayı kapatıp tekrar denemeniz halinde sorun çözülecektir.
 • Bağlantı otomatik kopup tekar bağlanıyorsa cihazınız da bir sorun var demektir. Çözüm olarak wifi ağ ayarlarından sistemi sıfırlayın ve sertifikaları yükleyip problemleri çözebilirsiniz.
 • Cihaz Hakkınız Dolu hatası ile karşılaştığınızda ‘’Durdur’’ Butonuna basın ve bilgisayarınızdan tekardan kyk wifi ağına giriş yapın ve tekrardan Durdur butonuna tıklayın bu işlemleri tekrarlarken telefondan telefonunuzdan sayfayı kapatmayın bu adımlar sonrasında GSB WİFİ ÇIKIŞ işlemi olumlu sonuçlanır.
 • GSB WiFi Çıkış noktasında sorun yaşıyorsanız. Şifre Sıfırlama işlemi yapabilirsiniz

ÖNEMLİ NOTLAR

 • Farklı ağlara bağlı olup bu işlemleri yapamazsınız.
 • Kyk ağından çıkabilmeniz için mobil ağların kapalı olması önemli
 • Bağlantı problemleri için wifi sıfırlama seçeneğini deneyip sertifikalarınızı tekrar yükleyin
 • Çıkış problemleriniz devam ediyorsa şifre sıfırlama yaparak Tekrar deneyiniz.

gsb wifi çıkış

KYK Wifi Çıkış Ekranı Gelmiyor

GSB WiFi Çıkış ekranının gelmemesi durumunda da bilgisayarınız aracılığıyla GSB ağına bağlanmayı deneyin. Unutmamanızda fayda var, ağa bağlanmanız için en önemli nokta WİFİ Seçeneği ile GSB Ağına bağlı olmalısınız. Çıkış yapamazsanız bile sistem sizi 8 saat içinde devre dışı bırakacaktır.

GSB Wifi Giriş Güncel

Çıkış işlemleri için detaylı Rehberimizi anlattıktan sonra Giriş için ufak tüyolarla yazımıza devam ediyoruz. Giriş işlemi için WİFİ seçeneği açık mobil veri kapalı olmalı tarayıcılarınız güncel ve giriş çıkış işlemlerinizi tek hesaptan yapmalısınız.  GSB WİFİ GİRİŞ LİNKİ bu linkten giriş sağlayabilirsiniz.

KYK WİFİ ŞİFRESİMİ UNUTTUM

Kyk wifi şifresinizi unuttuysanız kurumunuzun idaresine başvuru yapıp tekar şifre alabilir. Ağ kullanımından mahrum kalmazsınız. Alternatif bir yöntemi olmayan bir durumdur.

KYK Wifi Giriş Ekranında Kullanıcı Aktif Değil Sorunu Çözümü

KYK Wifi Giriş Ekranında Kullanıcı Aktif Değil Sorunu Çözümü Kullanıcı Aktif Değil hatasının 2 nedeni vardır. Bunlardan ilki Aylık kullanım kotanızı dolmuş olabilir veya Yeni kayıt yaptırmış iseniz kayıtlarda sorun olma ihtimali vardır. Kullanıcı Aktif Değil Sorunu Çözümü için Kyk yurt idaresine başvurmanız yeterlidir.

İLGİLİ BAĞLANTILARIMIZ >>> Adım adım Snapchat video indirme yöntemi

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir