Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
 1. Anasayfa
 2. »
 3. İnternet
 4. »
 5. Halk Bankası Bireysel Emeklilik İptali – 2023

Halk Bankası Bireysel Emeklilik İptali – 2023

Bilgifresh2 Bilgifresh2 - - 5 dk okuma süresi
563 0
Halk Bankası Bireysel Emeklilik İptali

Halk Bankası Bireysel Emeklilik İptali – Halk Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi’ne kayıtlı olan ve bu sözleşmeyi çeşitli nedenlerle iptal ettirmek isteyen kişiler, Halk Bankası Bireysel Emeklilik iptali için çeşitli yöntemleri tercih ederek talepte bulunabilmekte ve iptalin gerçekleşmesini sağlayabilmektedir.

Halk Bankası Bireysel Emeklilik sözleşmesini iptal etmek istediğinizde, bazı belgeleri hazırlamanız ve bir iptal formu doldurmanız gerekmektedir. Halk Bankası’nın çeşitli kanalları üzerinden yani çeşitli yöntemleri tercih ederek sözleşme iptali talebinde bulunabilmek mümkündür.

Bu yöntemler arasında ise şunlar yer almaktadır.

 • Halk Bankası Şubeleri Üzerinden BES İptali
 • SMS Üzerinden BES İptali
 • Çağrı Merkezi Üzerinden BES İptali
 • Halk Bank Bireysel Emeklilik Sistemi Resmi Web Sitesi Üzerinden BES İptali

İptal talebinizi bankaya ilettikten sonra, banka sözleşmenizi iptal edecektir. İptal işleminden sonra birikimlerinizin ne olacağına dair seçenekleriniz olabilir.

Bireysel emeklilik sistemine yatırdığınız birikimlerinizi bankadan alabilir veya farklı bir emeklilik şirketine aktarabilirsiniz. Bu konuda bankanın size sunduğu seçenekleri ve işlem süreçlerini öğrenmek önemlidir. Bu iptal kolaylıkla gerçekleştirilebilmekte ve farklı yöntemler tercih edilebilmektedir.

Halk Bankası Bireysel Emeklilik İptali Nasıl Yapılır?

Halk Bankası Bireysel Emeklilik iptali için kişiler, Halk Bankası’nın resmi web sitesi üzerinden birkaç basit işlem ile iptal talebinde bulunabilmektedir. Kişiler, site üzerinden BES sistemine erişebilmek için, sayfada kendilerinden istenen bilgileri ilgili alanlara girmesi gerekmektedir.

Sisteme giriş yaptıktan sonra, sistemde yer alan “Otomatik Katılım” sekmesini bulup bu sekmeye tıklayın. Bu sayfada “Değişiklik Talepleri” menüsü göreceksiniz. Bu menüye tıklayıp ilerlediğinizde ise karşınıza “Ayrılma Talebi” menüsü çıkacaktır.

Halk Bankası Bireysel Emeklilik İptali
Halk Bankası Bireysel Emeklilik İptali

Bu menüde de ilgili adımları takip ederek ayrılma talebinizi bankaya iletebilirsiniz. Halk Bankası şubeleri üzerinden ise BES müşteri temsilcisi ile görüşme gerçekleştirdiğinizde, sizlerden Halkbank BES iptal formu doldurmanız istenecektir.

Bu formu doldurduktan sonra temsilciye teslim ederek, temsilci tarafından işleminizin kayda alınmasını sağlayabilirsiniz. Bankanın değerlendirme ve işlem süresine göre bu iptal talebiniz sonuçlandığında ise sizlere bilgilendirme yapılmakta ve para iadesi gerçekleştirilmektedir.

Halkbank BES İptal SMS

Halk Bankası’ndan başlattığınız bireysel emeklilik sözleşmesini iptal etmek için iptal işlemlerini SMS üzerinden kolayca gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Halkbank BES iptal SMS yöntemi ile sözleşme iptalini gerçekleştirmek istiyorsanız, bunun için uygulamanız gereken adımlar şöyledir:

 • İlk olarak telefonunuzun mesaj kısmına girin ve yeni bir mesaj oluşturun.
 • Ardından alıcı kısmına 2560 yazın.
 • Mesaj bölümüne, “AYRILMA” yazıp bir boşluk bırakarak T.C kimlik numaranızı yazın ve mesajı gönderin.
 • Daha sonra sistem tarafından mesajın iletildiğine dair bir SMS iletilecektir.
 • Bu gelen SMS’e “EVET” yazıp gönderin.

Bu adımlar ile oldukça kısa bir sürede SMS üzerinden Halk Bankası BES iptali işlemi tamamlanabilmektedir.

Ardından banka tarafından bu iptal talebi değerlendirilerek sonuçlandırıldığında kişilere bu konuda yine bir bilgilendirme mesajı gönderilmekte ve süreç tamamlanmaktadır. Kişiler, Halkbank mobil uygulaması üzerinden para iadelerini görüntüleyebilmekte ve kontrol edebilmektedir.

Halkbank Bireysel Emeklilik Telefon Numarası

Halk Bankası Bireysel Emeklilik iptali için kişiler, Halk Bankası’nın BES için hizmet verdiği Çağrı Merkezi numaraları üzerinden iptal işlemi gerçekleştirebilmesi mümkündür. Halk Bankası’nın resmi web sitesi üzerinden BES iptali için iletişime geçilebilecek Halkbank Bireysel Emeklilik telefon numarası bilgilerine ulaşılarak bu numaralardan biri ile iptal gerçekleştirilebilmektedir.

Bu numara arandığında, sesli yanıt sistemi ile karşılaşılmakta ve kişiler gerçekleştirmek istedikleri Halkbank BES iptali için yönlendirmeleri takip ederek iptal adımlarını gerçekleştirebilmektedir. Halkbank BES iptal numarası da bu nedenle kişiler için oldukça basit ve hızlı bir işlem imkanı sağlamaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir