Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Apple Watch mikrofon sorunu nasıl düzeltilir?

Apple Watch mikrofon sorunu nasıl düzeltilir?

Bilgifresh Bilgifresh - - 7 dk okuma süresi
446 0
Apple Watch mikrofon sorunu

Apple Watch son dönemde olabildiğince tercih edilen mamüller arasında yer almaktadır. Ancak çoğu kullanıcı tarafınca Apple Watch Mikrofon Sorunu gündeme gelmektedir. Bu problemi düzeltmek için yapılabilecek birkaç tavsiye mevcut. Bunlardan ilki; iPhone’unuzu tekrar başlatmayı denetim edin ve problemi yeniden gözlemleyin. Bu, bütün verileri ve ayarları geri yüklemelidir. Saatinizin ve iPhone’unuzun yedeğine sahipseniz, mikrofonu geri yüklemek için geri yükleme prosedürünü deneyebilirsiniz. Bu problemi tamamiyle çözecektir.

Apple Watch mikrofon sorunu nasıl düzeltilir?

Sorun devam ederse saatinizin eşleşmesini kaldırın ve tekrar eşleştirin

Apple Watch‘unuzdaki mikrofonun çalışmamasının birkaç sebebi olabilir. Bir eşleştirme problemi olabilir ya da bir program yanlışı olabilir. Apple, yazılımlarını halka sunmadan ilkin test etmeyi güvence etse de bazı durumlarda yanlışlar gizlice program yapılarına gizlice girer ve ses problemlerine niçin olur. Bu durumda Apple Watch’unuzun eşleşmesini kaldırıp tekrar eşleştirmeyi deneyebilirsiniz.

İlk olarak, Apple Watch mikrofonunuzun faal olup olmadığını denetim edin. Saatinizde mikrofonu etkinleştirmek Siri’yi etkinleştirir. Etkinleştirmek için Yan Dijital Taç butonuna basmanız yeterlidir. Mikrofonu etkinleştirmek için “Hey Siri” gibi bir sesli komut da kullanabilirsiniz.

Apple Watch’ta hatalı bir mikrofonun ihtimaller içinde bir diğer sebebi de bir engeldir. Mikrofon leke tarafınca engellenirse sesi bozar. Mikrofon irtibat noktasını temizlemeyi deneyin. Bu başarısız olursa Apple Watch’unuzu tekrar başlatabilirsiniz. Sorun devam ederse, bir Apple Store’a da götürebilirsiniz.

Sorun devam ederse Apple Watch’un eşleşmesini kaldırıp iPhone’unuzla tekrar eşleştirmeyi deneyebilirsiniz. Bu problemi çözmezse, problemi gidermek için iPhone’u ya da Apple Watch’u tekrar başlatmayı deneyin.

Apple Watch mikrofon sorunu devam ederse saatinizi tekrar başlatın

Apple Watch’ınızda mikrofon sorunları yaşıyorsanız, tekrar başlatmanız problemi çözecektir. Ancak, problemi tamamiyle ortadan kaldırmak için saatinizi birkaç defa tekrar başlatmanız gerekebilir. Neyse ki, problem donanımla alakalı değil ve Apple, problemi çözüme ulaştırmak için bir program güncellemesinin mevcut olacağını onayladı. Bu güncelleme, geliştirici önişleme versiyonu Beta 3 ya da son olarak kararlı güncellemeyi çalıştıran Apple Watch Series 8 cihazlarıyla ahenkli olacaktır.

Mikrofon problemi Apple Watch’unuzu rahatsız etmeye devam ederse, “yazılımdan ağ sıfırlama” gerçekleştirmeyi deneyebilirsiniz. Bu yöntem, iPhone’unuzu Uçak moduna çevirmeyi, birkaç saniye beklemeyi ve sonrasında dönem dışı bırakmayı içerir. Ardından, yan düğmeyi ve Digital Crown’u bir arada tutarak Apple Watch’unuzu tekrar başlatın. Bunu yaptıktan sonra,  Watch’unuzun iPhone’unuzla eşlemesini kaldırdığınızdan emin olun.

Ön ya da arka mikrofonlarla video çekerek Apple Watch’ınızda mikrofonu test edebilirsiniz. Ayrıca Sesli Notlar programını açıp ekranın ortasındaki büyük kırmızı düğmeye basarak alttaki mikrofonu da deneyebilirsiniz. Mikrofonu engel olan hiç bir şey olmadığından da emin olmalısınız. Bu yöntemler işe yaramazsa yardım için Apple Müşteri Desteği ile iletişime geçin.

Apple Watch’ınızdaki mikrofon sorunlarınızın bir diğer ihtimaller içinde sebebi de bir program hatasıdır. Apple, yazılımlarını halka sunmadan ilkin kapsamlı bir halde test etmek için elinden gelenin en iyisini yapsa da bazı durumlarda bir hata, kararlı bir program yapısına gizlice girer ve kullanıcıları etkiler. Watch’unuzun bir program hatasından etkilendiğini ayrım ederseniz, Apple’ın problemi çözüme ulaştırmak için yakında bir program güncellemesi yayınlayacağı muhtemeldir.

 

 

Apple Watch mikrofon sorunu

Mikrofon sorunu devam ederse iPhone’unuzu tekrar başlatın

iPhone ekranınızla alakalı problem yaşıyorsanız, tekrar başlatmaya zorlamanız gerekebilir. Yeniden başlatmaya zorlamak için yan tuşu ve ses kısma tuşunu matbu tutun ve kısa sürede bırakın. Bunu yapmak için durağan(durgun) bir güç kaynağına ihtiyacınız olacak. Bu işe yaramazsa, iPhone’unuzu bir yedekten geri yüklemeyi denemelisiniz.

Sorun devam ederse, SIM kartınız sorunlu olabilir ya da cep telefonu operatörünüzde bir irtibat problemi olabilir. Sorunu çözüme ulaştırmak için servis sağlayıcınıza başvurun. Diğer bir seçenek de bütün verilerinizi ve ayarlarınızı kaldıracak tam bir geri yükleme gerçekleştirmektir. Bu prosedürün kurtarma modunda önyükleme yapmanızı gerektirebileceğini unutmayın.

Bazen sorun, bir iPhone’un pili azaldığında ortaya çıkar. Bu olduğunda, telefon temel yükleme ekranını geçmez. Sorunun bir pil problemi olmadığından emin olmak için pil seviyenizi ve AC gücünüzü denetim edin. İPhone’unuz bu monitörü geçmezse, işletim sisteminin bir döngüye girdiğinin bir işaretidir. En iyi seçenek iPhone’unuzu tekrar başlatmaktır.

Yeniden başlatma problemi çözmezse, iTunes’u kullanarak ya da bütün ayarları sıfırlayarak iPhone’unuzu sıfırlamayı deneyebilirsiniz. İPhone’unuzun şarj olurken tekrar başlatılmasının bir diğer ihtimaller içinde sebebi de bir donanım sorunudur. iPhone’unuzun şarj irtibat noktası tıkalıysa, soruna bu niçin oluyor olabilir. Eğer öyleyse, şarj portunu temizleyin.

Bu tarz problemlerinizin çözümü ve yeni bilgiler edinmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Öğrenmek istediğiniz sormak istediğiniz sorularınızı yorumlara yazabilir veya mail üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Bilgifresh. Ailesi olarak iyi günler dileriz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir