Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Din
 4. »
 5. Salat-ı Mecule Mutluluğun Şifresi ve Mucizeleri

Salat-ı Mecule Mutluluğun Şifresi ve Mucizeleri

Bilgifresh2 Bilgifresh2 - - 3 dk okuma süresi
643 0
Salat-ı Mecule Mutluluğun Şifresi ve Mucizeleri

Birçok kişinin Salat-ı Mecule okuyarak maddi manevi sıkıntılardan kurtulduğu, evlenemeyenlerin evlendiği, hastalıklarından kurtuluğu söylenmektedir.

Salat-ı Mecule nasıl Okunur?

“Allahümme salli ala seyyidina muhammedin salâten tehullu bihâ ukdetî ve tüferricü bihâ kurbetî ve takdî bihâ hâcetî ve ala âlihi ve sahbihi ve sellim”

Allah’ım! Efendimiz, Önderimiz Hz. Muhammed (asm)’e salat ve selam eyle ki, sen müşküllerimi bu salat vesilesiyle çözer, sıkıntılarımı bu yüzden açar, düştüğüm bataklıktan beni bu sebeple kurtarır, yanılıp sürçtüğümde beni bu yüzden bağışlar ve ihtiyaçlarımı bu salat sebebiyle giderirsin.”

Salat-ı Mecule hadis kaynaklarında bulunamamıştır. Bunun yanı sıra İslam’a aykırı olmayan her dua edilebilir. Bazı salih kimseler bu duayı okuyarak istedikleri bir sonuca varmış olabilirler.

Salat-ı Mecule

Çözülmez düğümleri çözebilen bu salavatı, her gün 51 defa okuyunuz. Rabbim, dileyenlere en kısa sürede hayırlı evlilikler nasip etsin.

Salavatı abdestli olarak okumanız ve seccade başında okumanız daha faziletlidir. Ancak abdestsiz olarak da okuyabilirsiniz, ancak dua şekline uygun bir şekilde okunması kabul edilmesine etkili olur.

Salat-ı Mecule Ne Zaman Okunur?

Bu salavat, sabah namazından önce veya yatsı namazından sonra veya gece uyandığında okunması daha etkilidir.

Bir kişi sabah namazından önce veya yatsı namazından sonra bu salavatı 51 defa okuyup ardından Allah’ın rızası için 2 rekat namaz kılarsa ve kılınan namazın birinci rekatında Fatiha ve Elem neşrah Leke’yi, ikinci rekatında da Fatiha ile birlikte “Kul yâ eyyühel kâfirun” ve “İzâ câe nasrullah” surelerini okursa, Yüce Allah o kişinin kıldığı namazın her rekatı için çok sevap verdiği söylenir. Vefat ettiğinde melekler o kişiye şehit muamelesi yapar. Bu kişiler cennette Hz. İbrahim (a.s)’a komşu olurlar.

Salat-ı Mecule Ne İçin Okunur?

 • Maddi manevi sıkıntılar için
 • Evlilik isteği için
 • Rızık için
 • Huzur ve mutluluk için
 • Hastalıklardan kurtulmak ve sıhhat için
 • Her hangi bir istek, duanın kabulü için okunur.

Video Link

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir