Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kullanıcı Yorumları
 4. »
 5. Damak Diş Kullananlar Yorumları

Damak Diş Kullananlar Yorumları

BilgifreshDua BilgifreshDua - - 5 dk okuma süresi
287 0
Damak Diş Kullananlar Yorumları

Damak Diş Kullananlar Yorumları birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Damak diş, diş kaybından sonra kullanılan bir çeşit diş protezidir. Her yaştan insanın dişi, bazı sebeplerden dolayı kaybedilebilir. Kaybolan estetik ve işlevsel görünürlüğünü tekrardan yakalamak için damak diş kullanımı yaygın olmaktadır. Peki, Damak Diş Kullananlar Yorumları nasıl?

Damak Diş Kullananlar Yorumları

Damak diş kullananlar yorumları ile damak dişin gerekliliğinden bahsetmektedirler. Diş hekimleri tarafından ölçüler ile oluşturulan damak dişler, eski dişlerini aratmayacak şekilde tasarlanmaktadırlar.

 • Damak dişi, günümüzde yaygın olarak kullanılan bir diş protezi çeşididir. Bu protezler, diş kaybı yaşayan kişilerin eksik dişlerini yerine koymak ve estetik bir görünüm sağlamak için tasarlanmıştır.
 • Gece uyurken çıkartmak zorundasınız, hemen temizliği yapılmalı. Her gün bu işlemleri gerçekleştirmek ve yemek yerken tat alamamak çok kötü.
 • Düşünmeden kullanmaya başlamanız gereken bir alternatif. Bazen damaklarıma baskıdan dolayı acısa da rahata kavuşturdu beni.
 • Genç yaşta takma diş kullananlar arasındayım. Eğer yaşınız gençse, kesinlikle hareketli kullanmanızı önermem. Sabit olanlar daha iyi kullanılır.

Kullanımı ilk başta zor gelse de alışıldığı takdirde kendi dişinizden bir farkı kalmamaktadır. Sık sık temizlenmesi hijyen açısından büyük önem taşımaktadır. Diş hekimlerinin önerdiği şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Sabit damak diş taktırdıysanız günlük iki kere diş fırçalanması yeterli olmaktadır. Ancak hareketli damak diş yemekten hemen sonra sürekli fırçalanması gerekmektedir. Damak dişi kullanırken 6 ayda bir diş hekimine kontrole gitmek önemlidir.

Damak Diş Kullananlar Yorumları
Damak Diş Kullananlar Yorumları

Damak Dişin Avantajları Nelerdir?

Diş hekimleri tarafından diş kaybında tavsiye edilen damak dişin avantajları nelerdir? Damak diş bir çeşit protez türü olmaktadır. Diğer işlemlerden farklı olarak damak içerisine yerleştirilmektedir. Bu özeliği ile diğer damak dişlere göre bazı avantajları da bulunmaktadır.

 • Damak diş, diş kaybından dolayı oluşan estetik olmayan görüntüden kurtararak eski dişlerinize benzer bir görüntü sunmaktadır. Ağzınızın doğal görünümüne geri dönmesini sağlamaktadır.
 • Diş kaybından dolayı oluşan konuşma ve yeme kaybından kurtararak eski alışkanlıklarınıza dönmenizi sağlamaktadır.
 • Kalan diğer kendi dişlerinize destek sağlayarak diş kaybından dolayı oluşabilecek komplikelere karşı korumaktadır. Yükü dengeleyerek dişlerin sağlıklı durmasına neden olmaktadır.

Damak diş uygulaması hastalar için kolay bir kullanım sunmaktadır. Kaybolan dişler için en çok tercih edilen bir yöntem de olmaktadır.

Damak Diş Kullanma Süreci Nasıl Gerçekleşir?

Damak diş kullanımı, diş hekimi tarafından sizin için en doğru olan protez şekli olarak tavsiye edilip kullanılmaya başlandıysa bir süreçten geçilmesi de gerekmektedir. Damak diş kullanma süreci nasıl gerçekleşmektedir? Öncelikle tercih edilen bu yöntem ile en kısa sürede damak ölçünüz alınmaktadır. Ağız yapınız ve diğer dişlerinize uygun olarak alınan bu ölçü ile laboratuvara gönderilmektedir.

Konazol Şampuan Mucizesi ve Merak Edilenler Herşey başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

Burada sizin sabit veya hareketli bir damak diş seçiminiz de önemli olmaktadır. Laboratuvarda tasarımı ve üretimi gerçekleştirilen damak dişin sizin için uygun olup olmadığı birkaç test ile kontrol edilir. Kullanılmaya başlandığında oluşabilecek herhangi bir sorun ile hekiminize gittiğinizde damak diş damağınıza uygun hale getirilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir