Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Din
 4. »
 5. 3 Günde Etkisi Görülen Ya Vedud Tertibi

3 Günde Etkisi Görülen Ya Vedud Tertibi

Bilgifresh2 Bilgifresh2 - - 5 dk okuma süresi
350 0
3 Günde Etkisi Görülen Ya Vedud Tertibi

3 günde etkisi görülen Ya Vedud tertibi, Allah’ın (c.c.) “Vedud” ismine dayanan ve dileklerin hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleşmesi için okunan bir duadur. Ya Vedud tertibinin 3 günde etkisini gördüğünü söyleyen birçok kişi bulunmaktadır.

Pek çok kişi de bu nedenle 3 günde etkisi görülen Ya Vedud tertibi hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir.  Vedud ismi, Allah’ın (c.c.) kullarını sevdiğini, onlara karşı şefkat ve merhamet sahibi olduğunu ifade eden bir isimdir.

3 Günde Etkisi Görulen Ya Vedud Tertibi Nasıl Okunur?

İsim, Allah’ın (c.c.) kullarının dualarını kabul etmeye ve dileklerini yerine getirmeye hazır olduğunu da göstermektedir. Ya Vedud tertibi pek farklı sayıda ve şekilde farklı niyetler için okunabilmektedir. Ancak en yaygın olanı 100 kere “Ya Vedud” esmasının zikredilmesi ile yapılmaktadır.

Tertip şu şekilde okunmaktadır.

 1. Önce abdest alınır.
 2. Ardından sessiz bir ortamda kıbleye dönülerek namaz kılınır.
 3. Namazdan sonra 100 kere “Ya Vedud” esması zikredilir.

Bu şekilde okunması, faydalı olacaktır. Allah-u Teala’nın isimlerinden olan bu kelam, isteklerinizi gerçekleştirmenizin de anahtarıdır. Ayrıca şifa, bereket, sağlık ve huzur vermektedir.

Ya Vedud Ne İyi Gelir?

Ya Vedud tertibinin faziletleri oldukça fazladır ve Ya Vedud okuyanların yorumları arasında pek çok kişi Allah’ın izniyle dileklerinin gerçek olduğunu dile getirmektedir. Ya Vedud ne iyi gelir? Sorusuna yanıt olarak; Ya Vedud tertibinin faziletleri arasında şunlar yer almaktadır.

 • Dileklerin hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olur.
 • Allah’ın (c.c.) rahmetini ve sevgisini celbeder.
 • Maddi ve manevi sıkıntılardan kurtulmaya yardımcı olur.
 • Evlilik ve aile hayatında huzur ve mutluluk sağlar.
 • Borçların ödenmesine yardımcı olur.
 • Hastalıklardan şifa bulmaya yardımcı olur.
 • Aşk hayatının olumlu gitmesine vesile olur.

21 Gün Mucizesi Ya Vedud

21 gün mucizesi Ya Vedud, Allah’ın (c.c.) “Vedud” ismine dayanmakta ve 21 gün boyunca düzenli olarak “Ya Vedud” esmasını zikrederek dileklerin gerçekleşmesini amaçlamaktadır. Özellikle 21 gün boyunca “Ya Vedud” esmasının zikredilmesi mucizevi etkilere sahiptir.

Sevgi, aşk, evlilik, aile gibi birçok konuda mucizevi etkilerinin olduğu bilinmektedir. 21 gün boyunca her gün 4000 kere “Ya Vedud” esması zikredilmesi gerekmektedir. Aç karna “Ya Vedud Celle Celalühü” olarak okursanız Allah’ın izniyle sevgi ve mutluluk hayatınıza girmekte ve çoğalmaktadır.

4000 Ya Vedud 21 gün boyunca tekrarlandıktan sonra kişiler çevresindeki sevgiyi, aşkı ve mutluluğu çoğaltabilmekte ve Allah’tan dilediği iyilik ve güzellikler Allah’ın izniyle gerçeğe kavuşmaktadır.

İlginizi ÇEKEBİLİR

Subbuhun Kuddusün Rabbüna Fazileti Sırrı

Ya Vedud Sevgi İçin Kaç Kere Okunmalı?

“Ya Vedud” esması, Allah’ın sevgi ve merhametinin tecellilerini anlatan en güzel isimlerinden biridir. Sevgiyi artırmak, kalpleri birbirine yakınlaştırmak ve aile huzuru için Ya Vedud esmasının zikri oldukça faydalı olmaktadır. Peki, Ya Vedud sevgi için kaç kere okunmalı?

 1. Ya Vedud esmasının sevgi için okunma sayısı niyete göre değişmekte ve kişiler farklı sayılarda bu esmayı zikredebilmektedir.
 2. Genel sevgi ve merhamet için her gün 100 veya 200 defa “Ya Vedud” esması zikri yapılabilir.
 3. Eşler arasındaki sevgiyi artırmak için her gün sabah namazından sonra 400 defa “Ya Vedud, Ya Gafur Celle Celaluhü” şeklinde zikir yapılabilir.
 4. Aile huzuru için Cuma günleri akşam namazından sonra 333 defa “Ya Vedud” esması zikri yapılabilir.
 5. Bir kişiye karşı sevgi uyandırmak için 7 gün boyunca her gün 700 defa “Ya Vedud” esması zikri yapılabilir.

https://kuran.diyanet.gov.tr/

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir