Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Din
 4. »
 5. Birini Kararından Vazgeçirmek İçin Okunacak Dua

Birini Kararından Vazgeçirmek İçin Okunacak Dua

Bilgifresh2 Bilgifresh2 - - 5 dk okuma süresi
349 0
Birini Kararından Vazgeçirmek İçin Okunacak Dua

Birini Kararından Vazgeçirmek İçin Okunacak Dua

Birini Kararından Vazgeçirmek İçin Okunacak Dua insan ilişkilerinde sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Özellikle bu durumda, dua en etkili yollardan biri olarak kabul edilmektedir. Allah’a sığınmanın ve ondan yardım dilemenin bu konuda oldukça etkili olacağı pek çok dua bulunmaktadır.

Kararından vazgeçmesini istediğiniz kişi için dua ederken, samimi ve içten olmanız önemlidir. Birini kararından vazgeçirmek için okunacak dua öncesi niyetinizi net bir şekilde belirlemeniz önemlidir. Kişinin hangi kararından vazgeçmesini istediğinizi ve bu kararın neden önemli olduğunu düşünün.

Duanızda samimi ve içten olmanız da önemlidir. Allah’a yalvarırken, kalbinizi ve ruhunuzu da dua etmeniz gerekmektedir. Vazgeçirmek için okunacak dua şunlardır.

 1. Ayetel Kürsi
 2. Felak Suresi
 3. Nas Suresi

Özellikle bu duaları okuduktan sonra ardından temiz bir kalp ve imanla Allah’tan şu gibi dileklerde bulunmak en kısa sürede duanın kabul olmasını vesile kılmaktadır.

 1. “Ya Rabbi, (kişinin ismi)nin (kararın içeriği) kararından vazgeçmesini nasip et. Onu doğru yola ilet ve en hayırlısını seçmesi için ona yardım et.”
 2. “Ya Allah, (kişinin ismi)nin kalbine hidayet ver ve onu doğru olana yönlendir. Onu yanlıştan ve günahtan koru.”
 3. “Ya Fettâh, (kişinin ismi)nin kalbini ve zihnini aç. Onun (kararın içeriği) kararının yanlış olduğunu görmesini sağla.”

Birini Kararından Vazgeçirmek İçin Okunacak Esma

Allah’ın güzel isimlerini anmak ve bu isimlerle dua etmek de birini kararından vazgeçirmek için okunabilmektedir. Özellikle “El-Vedud” ismi, sevgi ve merhametin artmasını talep etmek için kullanılabilmektedir.

Bir kişinin kötü bir karar vermesi durumunda sevgiyi ve aşkı çoğaltmak adına birini kararından vazgeçirmek için okunacak esma “El-Vedud” dur. 21 gün boyunca 20 kere “El-Vedud” esmasını zikretmek, o kişinin kısa sürede hatasından dönüp tekrardan dua eden kişiye sevgi beslemesini sağlamaktadır.

Uzaktaki Bir Kişiyi İkna Etmek İçin Dua

Hayatımızda uzaktaki bir kişiyi ikna etmemiz gereken durumlar olabilmektedir. Bu durumlar, bir iş anlaşması yapmak, bir aile üyesini bir karar vermeye ikna etmek veya uzaktaki sevgiliyi bir konuda ikna etmek gibi çeşitli şekillerde olabilmektedir. Dua bu durumlarda güçlü bir araç olmaktadır.

Uzaktaki bir kişiyi ikna etmek için dua için özellikle kişiler içten bir şekilde şu duaları okuyarak uzaktaki bir kişiyi Allah’ın izniyle ikna edebilmektedir.

 1. “Ya Rahman” zikri
 2. “Ya Vedud” zikri
 3. 50 kez Ayetel Kürsi
 4. Namaz sonrası İhlas, Felak ve Nas sureleri
 5. Ta-Ha suresinin 25, 26, 27 ve 28. ayetleri

Eğer yürekten ve inanarak bunları okursanız; Allah’ın da izniyle kişi kararından dönecektir. Eğer yanlış bir karar almışsa, Allah’ın sonsuz rahmeti sayesinde doğru yola yönelecektir. Doğru yolda, hayırlı kararlar alacaktır.

Unutmayın ki, Allah her şeyi görür ve işitir. Bu nedenle en hayırlısını da, en hayırsızını da ancak Allah bilecektir. Siz bu duaları ve zikirleri her gün düzenli olarak okuyarak; kararından vazgeçirebilirsiniz. Ancak öncesinde niyet etmeyi de unutmamanız gerekecektir.

İlginizi Çekebilir

Asi Evlat İçin Okunacak Esmaül Hüsna

Bir İnsanın Fikrini Değiştirmek İçin Dua

Bir insanın fikrini değiştirmek için dua etmek isteyen kişiler de tıpkı yukarıdaki hususlar gibi özellikle Ayetel Kürsi, İhlas, Felak ve Nas surelerini namaz sonrası okuyarak ve ardından Allah’a el açıp bu konuda yardım isteyerek bir insanın fikrinin değişmesini sağlayabilmektedir.

Niyet etmeniz, doğru ve istekli şekilde okumanız da önemlidir. Niyetinizin de kişiye zarar vermemesi, kötülük içermemesi gerekmektedir. Bu konuda dikkatli olmanız, okuyacağınız Bir insanın fikrini değiştirmek için duanın etkisini artıracaktır.

Video Sahibi

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir