Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Din
 4. »
 5. Asi Evlat İçin Okunacak Esmaül Hüsna

Asi Evlat İçin Okunacak Esmaül Hüsna

Bilgifresh2 Bilgifresh2 - - 4 dk okuma süresi
537 0
Asi Evlat İçin Okunacak Esmaül Hüsna

Asi Evlat İçin Okunacak Esmaül Hüsna – Her anne baba çocuklarının kendi sözünden çıkmamasını ve kendisini dinlemesini ister. Ne var ki özelikle ergenlik zamanında bu konuda istenmeyen şeyler yaşanabilir. Asi evlat için okunacak Esmaül Hüsna bu bakımdan zaman zaman ebeveynler tarafından sorulmaktadır.

Ergenlik çağında insanlar yetişkinliğe ilk adımlarını atmakta, psikolojik, zihinsel ve fiziksel anlamda pek çok gelişme göstermektedir. Bu çağa gelen bazı çocuklar kendi dünyaları ile anne-babalarının dünyasını birbirinden ayırmak isteyebilir. Bunun dışında yine anne-babanın sözünü dinlememe, onların istemediği kişiler ile görüşme gibi durumlar yaşanabilir.

Bu gibi durumlar ebeveynlerin onlarla güzel bir şekilde konuşması gerekir. Bu süreçte düzenli olarak asi evlat için okunacak Esmaül Hüsna okumak da önerilir. Böylece Allah’ın izniyle çocuklarınızın istemediğiniz davranışları da son bulabilir.

Söz dinlemeyen Evlat İçin Ne Yapılabilir

Her anne baba çocuklarının kendi sözlerini dinlemesini ve bundan dışarı çıkmamasını ister. Çünkü çocuklar henüz yeterli dünya, iş ve ilişki tecrübesine sahip olmadığı, insanları tanımadığı için yaptığı bazı hareketler ardından olumsuz şeyler yaşanabilir. Bunların en başında yaşanmaması için ebeveynler de her zaman tavsiyelerde bulunur. Ne var ki bazen çocuklar bunları yapmayabilir.

Söz dinlemeyen evlat için ne yapmalı bu kapsamda bilmeniz önerilen konulardan bir tanesidir. Genel anlamda bu konuda şu gibi şeyler bilinmelidir:

 • Günde 70 kere Estağfirullahe innehu kane ğaffara zikri edilebilir.
 • Günde 400 kere Ya Hadi ismi okunabilir.
 • Ya Vecid ismi günde 14 kere okunabilir.
 • Bir bardak su üzerine 313 kere Ayetel Kürsi okunarak, su çocuğa içirilebilir.
 • Sabah namazından sonraki bir zamanda uyuyan çocuğun yüzüne 21 kere Ya Şehid okuyup üflemek mümkündür
 • Erkek çocuklarına Maide, kız çocuklarına ise Nur suresi öğretilebilir ve sürekli okutturulabilir
 • Çocuğun üzerine 7 kere Ya Berru ismi okuyarak üflemek mümkündür.
 • Rad suresinin çocukları sakinleştirdiği belirtilmektedir.

Bunların hepsi bir öneri olarak bilmeniz gereken konular arasındadır. Söz dinlemeyen evlat için ne yapmalı diyorsanız, bunların tümü unutmamanız gereken önemli ayrıntılar içerisindedir. Ek olarak Kur’an-ı Kerim okuduktan sonra ya da namaz kıldıktan sonra çocuklar için hayır dualar etmek de unutulmamalıdır.

Asi Evlat İçin Okunacak Esmaül Hüsna
Asi Evlat İçin Okunacak Esmaül Hüsna

Anne Babaya Asi Çocuğa Hangi Dua Edilebilir

Anne babaya asi olan çocuğa dua farklı şekillerde okunabilir. Bunların yanı sıra hacet namazı kılmanız da mümkündür. Bu iki ya da dört rekat şeklinde kılınabilmekte olup her rekatının nasıl kılındığı, hangi duaların okunduğu internette görülebilir. Ek olarak İslam dininde duaların makbul olduğu bazı zamanlar olduğu da her zaman hatırlanmalıdır.

Bu zamanlar geldiği vakit kişiler ellerini açmalı ve dua etmelidir. Sadece kendinizi için değil çocuklarınız için de dua okumak unutulmamalıdır. Asi evlat için okunacak Esmaül hüsna da yine edilebilir. Tüm bunlar sayesinde Allah’ın izniyle çocuklarınız olumsuz hareketlerine son verebilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir