Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. E-Devlet abonelik fesih başvurusu nasıl yapılır?

E-Devlet abonelik fesih başvurusu nasıl yapılır?

Bilgifresh Bilgifresh - - 4 dk okuma süresi
518 0
E-devlet abonelik fesih başvurusu

Elektronik haberleşme abonelik iptal başvurularını E-devlet abonelik fesih başvurusu sayesinde rahatlıkla sağlamaktadır. E-devlet ile meydana getirilen bu iptal prosedürü ile 24 saat içerisinde hizmete dair ücretlendirme hizmeti elde eden tarafınca durdurulmaktadır. Bu şekilde durağan(durgun) ya da mobil telefon, web ve TV aboneleri, iptal edilmek istediğinde bu yol kullanılmaktadır.

Kolay ve zamandan tutum ettiren bu teknik ile bayilere gitmeye gerek kalmamaktadır. Hiçbir uğraş olmaksızın insan temasına ihtiyaç duymadan yurttaş iptal prosedürünü gerçekleştirebilmektedir.

E-Devlet abonelik fesih başvurusu neleri kapsar?

Abonelik fesih başvurusu vasıtası ile bu işlemler hem süratli şekilde hem de bir yere gitmeden çevrimiçi olarak yapılmaktadır. Peki E devlet ile abonelik fesih başvurusu neleri kapsar? Digiturk, D – Smart, Millenicom, Superonline, TT Mobil, TTNET, TURKCELL, TURKNET, Türk Telekom, TURKSAT, Vodafone, Vodafone Net. Bu bayiliklerin iptal işlemleri e-devlet ile yapılmaktadır.

E-devlet abonelik fesih başvurusu
E-devlet abonelik fesih başvurusu

Abonelik İptali İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

E devlet ile yapacağınız bu iptal için muayyen adımları takip etmeniz gerekmektedir. İlk olarak TC ve şifreniz ile E devlete girmeniz gerekir. E devlete etkin şekilde girdikten sonrasında aboneliğini iptal etmek istediğiniz firması seçmelisiniz. Abonelik iptali gerçekleştireceğiniz firması seçtikten sonrasında iptal ya da fesih olan başlığı seçmelisiniz.

Abonelik sorgula bağlantısına tıklayıp fesih başvurusu yap ı seçiniz. Eğer abonelik iptali için müracaat yoksa da oradan oluşturmalısınız. Abonelik iptaliniz alındıktan sonrasında ne vakit sonuçlanacağı şirkete göre değişecektir. Abonelik iptali için yapılması gerekenler bunlardan oluşmaktadır.

Ayrıca e devlet ile elektrik, doğalgaz gibi abonelikler de iptal edilmektedir. E devlet üstünden yapacağınız abonelik iptali ile birtakım belgelere de ihtiyacınız olabilmektedir. Gerekli olan belgeleri ayrı olarak hazırlamanız gerekmektedir. Bu belgeler iptal etmek istediğiniz abonelik kurumuna göre de değişim göstermektedir.

 

E-devlet abonelik fesih başvurusu
E-devlet abonelik fesih başvurusu

 

Vatandaşın mesai saatlerinde apar topar kurumlara yetişmeye çalışmasına ihtiyaç duymadan gayet kolay şekilde işlemleri halledilmektedir. E-devlet abonelik fesih başvurusu sayesinde hem işleriniz daha süratli şekilde hallolmakta hem de problemsiz şekilde işlemler gerçekleştirilmektedir.

E-devlet üstünden abonelik borç ve alacak sorgulama

Aboneliklerle alakalı çoğu kişinin bilmediği fakat olabildiğince kullanımı kolay bir monitör bulunuyor. Borç-alacak sorgulama adındaki ekranda özetlemek gerekirse bir sorgulama yaparak geçmiş aboneliklerinizden bir borcunuz olup olmadığını ya da alacağınız var mı denetim etmeniz mümkün. Evet yanlış duymadınız, iptal edilmiş bir aboneliğinizden dolayı ödediğiniz fakat kullanmadığınız günlerden kaynaklı alacağınız olabilir. Bunun gibi durumlarda siz de sorgulama yapmış olup alacağınız var ise direkt olarak gireceğiniz banka IBAN bilgisi ile alacağınızı alabilirsiniz. E-devlet borç – alacak sorgulama sayfasına gitmek için buraya tıklayın.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir