Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Liste
  4. »
  5. Mutlaka izlemeniz gereken en iyi 10 Kore dizisi

Mutlaka izlemeniz gereken en iyi 10 Kore dizisi

Bilgifresh Bilgifresh - - 8 dk okuma süresi
767 0

Son vakit Türkiye’deki birçok diziye esin deposu olup birebir alıntısı meydana getirilen Kore dizilerinden sizin için en hoş 10 dizi tavsiyesini hazırladık. Aralarında Türkiye’ye hemen hemen gelmemiş dizilerin de bulunmuş olduğu listede dizileri kısa açıklamaları ile beraber görmeniz mümkün. Eğer eğlenceli bir Kore dizisi seyretmek istiyorsanız bu listeye kesinlikle göz atın! İşte birbirinden eğlenceli en iyi Kore dizileri

İçindekiler

1. Moon Lovers: Scarlet heart ryeo

Moon Lovers: Scarlet heart ryeo

Bu dizi Tang Hua’nın, Bu Jing Xin isimli çizgi romanından uyarlanmıştır. Dizi 26 Ağustos 2016’da yayınlandığı günden beri büyük alaka görmüştür. Dizi gerek aktörleri gerek de yaşanmış olan vakalar olsun izlemeye doyamayacağınız fantastik bir senaryo ile karşımıza çıkıyor. Şimdi kafanızdaki tüm sual işaretlerini bir kenara bırakın Hea-Soo ve Way So’nun esrarengiz dünyasına adım atmaya başlayın. Pişman olmayacağınız ve yeniden bir daha izlemeye doyamayacağınız mükemmel bir takım sizi bekliyor.

2. W-Two Worlds

W-Two Worlds

Baş rollerini Lee Jon Suk ve Hon Hyo-Joo’nun paylaşmış olduğu senaristliği olabildiğince dikkat cazibeli olan bir dizi. Dizide bir çizgi roman karakteri olan Kong Cheal günler ilerledikçe çevresinde oluşan olayların mantık dışı bulunduğunu ayrım eder. Hayatını ailesinin katilini bulmaya adamış olan Kong bu mantık dışı vakaları araştırmaya başlar. Kong Cheal’un başrol olduğu çizgi roman yazarının kızı talih eseri çizgi romanın içerisinde kendini bulur. Bu ikilinin karşılaşması her şeyi mahveder ve gerçekler gün yüzüne çıkmaya başlar. Bu diziyi izlerken hem meraklanacak hem de filmin başrol oyuncusuna fanatik kalacaksınız. Tek solukta izleyeceğiniz ve izlerken de fanatik kalacağınız mükemmel bir takım sizi bekliyor.

3. Doctor Stranger

Doctor Stranger

Kuzey Kore’de doğup büyüyen genç bir hekim aşka düştüğü kız ortadan kaybolmasıyla onun peşine düşüyor. Kendini birden Güney Kore’de bulan bu genç ve kabiliyetli hekim karmakarışık vakalar içerisinde kendisini buluyor. Güney Kore’de  ki iktidar mücadelesine asla beklenmedik şekilde dahil oluyor. Geçmişinin peşini bir türlü bırakmadığı bu genç ve kabiliyetli doktorun maceraları harbiden izlenmesi ihtiyaç duyulan mükemmel bir dizi.

4. Pinocchio

Pinocchio

Yine Lee Jong-Suk’un başrolde olduğu bir drama dizisidir. Dizinin adı meşhur çizgi filimden makbuz olsa da mevzusu ondan çok farklıdır. Dizide “pinokyo” sendromu olan biz kız ile Lee’nin yani dizi de ki ismiyle Choi’nin aşk öyküsünü anlatmaktadır. İki genç hayallerini gerçekleştirebilmek adına her şeyi yaparlar. Önlerine gayet fazla mani çıksa da hayallerini gerçekleştirmek için onları hiçbir şey durdurmayı başaramayacaktır. Drama ve birazcık serüven sever seyircileri kendine fanatik bırakacağından eminim.

5. The Heirs

The Heirs

Başrollerini Lee Min Ho, Park Shin He ve We Kim Woo’nun paylaşmış olduğu dizi gençlerin lise yaşamını anlatıyor. Gençlik dizilerini merak edenlerin keyifle izleyeceği bir dizidir.

6. School 2015

School 2015

School serisinin en hususi serisi bana göre bu. Dizide Kore’li gençlerin lise yaşamının işlendiği ve bunun yanı sıra okul haricinde gelişen hayatlarının mevzu edinmiş olduğu mükemmel bir yapım. Klasik lise dizilerinden çok değişik olan gizem dolu bir yapım.

7. Eunggeubnamnyeo (Emergency Couple)

Eunggeubnamnyeo (Emergency Couple)

En çok izlenen Kore dizileri arasında yer edinen bir diğer imal ise 2014 tarihinde izleyicilerle buluşan 21 bölümlük Eunggeubnamnyeo (Emergency Couple) dizisidir. Aynı zamanda IMDb puanı 8,0 olan bu yapım, kısa süreliğine ekranlarda yer almasına karşın Güney Kore dizileri arasında olabildiğince büyük bir başarıya ulaşmıştır. Playful Kiss gibi duygusal güldürü türüne bayılanların, hayranlıkla izleyecekleri bu hoş yapım, bilhassa de doktorların ve hastane dizilerine meraklı olanların kesinlikle izlemeleri ihtiyaç duyulan bir Kore dizisidir

8. Rooftop Prince

Rooftop Prince

2013 senesinde TRT ekranlarında izleyiciyle buluşan Osmanlı Tokadı adındaki dizinin orijinali olan Rooftop Prince, 2012 yılının maksimum izlenen Kore dizilerinden bir tanesidir. Oldukça eğlenceli bir Kore dizisi olan Rooftop Prince de 20 bölümlük mini bir imal olarak karşımıza geliyor. Türk dizisine esin deposu olmakla kalmayıp, maksimum izlenen Kore dizileri arasında da yer edinen Rooftop Prince, 300 sene öncesinde yaşamış biri, günümüz dünyasına ışınlansa neler olur sorusunun yanıtını eğlenceli bir üslupla anlatıyor. Ayrıca 8,2’lik IMDb puanıyla da en iyi Kore dizileri arasında yer edinen Rooftop Prince, güldürü ve tarih tutkunları için de olabildiğince en uygun bir Kore dizi önerisi.

9. Coffee Prince

Coffee Prince

Imdb puanı 8.2 olan bu fantastik Kore dizisi bunun yanı sıra korede ödülde kazanmıştır. Sadece 17 bölümden oluşan 2007 de gösterime giren bu mini dizi Kore dizileri sevenlerin çok ilgisini çekiyor çekmeyede devam edecek gibi.

 

İlginizi Çekebilir
En sevilen 5 Güney Kore dizisi

 

 

10. Tomorrow With You

Tomorrow With You

Bir vakit gezgini olan Yoo So-Joon’un (Lee Je-Hoon), eşi Song Ma-Rin (Shin Min-A)ile arasındaki ilişkiyi çarpıcı bir üslupla gözler önüne seren Tomorrow With You,nihayet geçtiğimiz günlerde izleyiciyle buluştu. Romantik ve fantastik türlerinden oluşan mevzusuyla merak uyandıran Tomorrow With You; So-Joon’un kendisini gelecekte perişan halde görmesinin ardından, bu durumu değiştirmek için geçmişe geri dönüp sevmemesine karşın Ma-Rin ile evlenir. Bu isteksiz evliliğin So-Joon’un matem içerisinde geçen geleceğini değiştirip, değiştiremeyeceğine ilerdeki günlerde şahitlik edeceğiz. Mutlaka izlemeniz ihtiyaç duyulan en iyi 10 yabancı dizi listemize de göz atmayı unutmayın. İyi seyirler dileriz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir