Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya
  4. »
  5. Instagram’a gönderi sırası değiştirme özelliği Nedir?

Instagram’a gönderi sırası değiştirme özelliği Nedir?

Bilgifresh Bilgifresh - - 4 dk okuma süresi
490 2
Instagram Edit Grid özelliği

Türkiye ve öteki çoğu ülkede etken olarak kullanılan toplumsal paylaşım uygulaması Instagram, önemli bir yeniliği daha kullanıma sunuyor. Instagram profilde paylaşılan gönderilerin sırasını değiştirmeyi elde eden grid düzenleme (Edit Grid) hususi durumunu devreye alıyor. Böylece Instagram’da gönderilerin sırasını değiştirmek ve isteğinize göre ızgara düzenlemesi yapmak olası hale gelecek.

İnstagram’dan yeni özellik: Edit Grid

Her geçen gün yeni özellikleri ile daha da kullanmak olası hale gelen tatbik bu kez de profil görünümüyle alakalı mühim bir güncellemenin duyurusunu yaptı. Instagram tatbik geliştiricileri tarafınca meydana getirilen açıklamaya göre programa gelecek günlerde profilde paylaşılmış olan paylaşımların sıralamasının düzenlenmesine imkân sağlanacak. Edit Grid (ızgara düzenleme) sekmesi üstünden gerçekleştirilecek bu prosedür vasıtası ile tarih sırasını yok sayarak kendinize has liste yapmanız sağlanacak. Bilindiği suretiyle Instagram profildeki paylaştığınız gönderileri paylaşım zamanına göre sıralıyordu.

Kullanıcı odaklı kişiselleştirilmiş bir tecrübe sunmayı hedefleyen tatbik devreye alacağı bu hususiyet vasıtası ile mühim bir yeniliği devreye alacak. Öyle ki Instagram kullanıcıları gönderilerin derli toplu gözükmesi için paylaşımlarını planlıyor, güzel duyu bir manzara oluşturmaya çalışıyordu. Şimdi istediği gibi geriye dönük olarak paylaşımların yerini değiştirebilecek.

Edit Grid özelliği
Edit Grid özelliği

Instagram gönderi sırası düzenleme nasıl mı yapılır?

Edit Grid, Türkçe karşılıkları ile ızgara düzenleyici ya da grid düzenleme şeklinde de malum bu hususiyet profil kısmında ayarlar, profil düzenleme sekmesinden yapılacak. Edit Grid moduna geçildiğinde gönderilere matbu tutarak yerini değişiklik yapmak olası olacak.

Özellik devreye alındığında ayrıntılı ifade ve video ifade yapılacaktır.

 

 

 

Edit Grid özelliği ne zaman etkin olacak?

Özellik üstünden şuan çalışmalar devam etmekte olup gelecek günlerde yayına katılması bekleniyor. Daha önceki çoğu güncellemede olduğu gibi bu özelliğin de ülkelere göre aşamalı olarak devreye katılması muhtemel. Bu yeni hususiyet hazır olduğunda ilkin kontrol aşamasında kullanıma sunulacak ve ancak kısıtlı sayıda hesap tarafınca kullanılabilecek. Testlerin müspet sonuç vermesi durumunda ise bütün kullanıcılar özellikten faydalanabilecek.

Yenilikler ve tatbik ipuçlarından haberdar olun!
Bilgifresh’i Sık Sık Ziyaret edin.

Edit Grid özelliği
Edit Grid özelliği

Hikayelerle alakalı de yeni özellikler geliyor!

Gönderileri tarihe bağlı kalmaksızın sıralamanın yanı sıra hikayelerle alakalı bir hususiyet üstünde de çalışmalar devam ediyor. Instagram’da dikey hikayeler özelliği an itibariyle ülkemizde de kontrol edilmeye başlandı! Bu hususiyet de kullanılmaya başlandığında öykü geçişleri yana doğru kaydırarak değil, Reels içeriklerde olduğu gibi dikey olarak kaydırılarak geçilebilecek. Böylelikle geçişler içinde bir bütünlük sağlanmış olacak.

Hikayelerle alakalı kısa sürede devreye katılması beklenen bir öteki hususiyet ise hikayelerin beğenilmesini elde eden yenilik. Henüz kısıtlı bir kullanıcı kitlesiyle kontrol edilen özelliğin, kullanıcı etkilemişini artırmayı hedeflediği vurgulanıyor. Ancak hikayelere gelen beğeniler ve toplam beğeni sayısı, ancak paylaşan şahıs tarafınca görülebilecek.

Sosyal medya platformlarından en önemli haberler için Bilgifresh’i takip etmeyi unutmayın.

İlgili Yazılar

2 Yorum

  1. […] Instagram’da kullanıcılar istediği gibi zaman gözetmeksiniz hesaplarını devre dışı bırakabilirler. Bu yüzden görmek istediğiniz takip ettiğiniz kişinin hikayesini görmeye çalışırken kişinin profilini dondurduğunu veya artık devre dışı bırakıp bırakmadığını da kontrol etmenizi öneririz. Eğer kişi hesabını devre dışı bırakmışsa hikayelerini göremez ve bu hatayı alabilirsiniz. […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir