Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Sosyal Medya
 4. »
 5. Kısıtlı Hesap Hikayeyi Görür Mü? (Doğru Cevap)

Kısıtlı Hesap Hikayeyi Görür Mü? (Doğru Cevap)

Bilgifresh Bilgifresh - - 6 dk okuma süresi
123 0
Kısıtlı Hesap Hikayeyi Görür Mü (Doğru Cevap)

Sosyal Medyada Kısıtlı Hesap Hikayeyi Görür Mü? sorusu birçok kişi tarafından sorgulanmaktadır. Instagram milyonlarca kullanıcının günlük olarak etkileşimde bulunduğu sosyal medya platformlarının başında gelmektedir. Bununla birlikte, kullanıcıların hesap güvenliğini sağlamak ve kötü niyetli içeriklere karşı koruma sağlamak amacıyla çeşitli güvenlik özellikleri sunar.

Instagram’ın sunduğu bu özelliklerin en önemlilerinden birisi de hesap kısıtlamadır. Kısıtlı hesap hikayeyi görür mü? Sorusu da özellikle bu hesaplar hakkında en çok merak edilen sorulardan birisi olarak karşımıza çıkıyor.

İnstagram Kişiyi Kısıtlama Nedir?

Instagram’da birini kısıtlamak, kısıtlanan kişinin profilinize ve gönderilerinize olan erişim yetkisini sınırlayan bir özelliktir. Kısıtlama, kullanıcıların hoşlanmadıkları veya rahatsız oldukları bir kişiyle etkileşimi azaltarak kullanıcılarına yardımcı olmak amacıyla kullanılmaktadır.

Özellikle kullanıcılara olumsuz etkileşimleri kontrol etme ve istenmeyen içeriklere karşı koruma sağlama konusunda önemli bir dereceye kadar kontrol imkanı sunmaktadır.

İlginizi Çekebilir Canlı Tv İzle Kim – İnsta Pro (2023)

Kısıtlı Hesap Hikayeyi Görür Mü?

Genel olarak, bazı sınırlamalara tabi olarak kısıtlı hesap hikayelerini görmek mümkündür. Kısıtlı bir hesabı olan kişilerin bir başkasının hikayesini görebilmesi ve takip edebilmesi için belirli adımları izlemesi gerekmektedir.

 • İlk olarak ana sayfadaki “Hikayeler” sekmesine gidin.
 • Ardından erişimin kısıtlı olduğu hesabın profil fotoğrafına tıklayın.
 • Daha sonra Hikaye izleme seçeneğini seçin ve hikayeyi görüntüleyin.

CMD Instagram Çalma Kodu (2023) İlginizi Çekebilir. 

İnstagramda Birini Kısıtlayınca Ne Olur?

İnstagram’da birini kısıtladığınızda neler olur? sorusuna cevaben, Kişiler İnstagram’da bir kullanıcıyı kısıtladıklarında, kısıtlı hesapta şu tür durumlar ve kısıtlamalar ortaya çıkmaktadır.

 • Paylaşımlarınız ve hikayeleriniz, kısıtlamalara tabi tutulur ve bunların görünürlüğü sınırlanır.
 • Sizin paylaşımlarınıza yapılan yorumlar genel olarak görünmez, ancak sizin paylaşımlarınıza yorum yapabilirler.
 • Size mesaj gönderirlerse, bu mesajlar “İstekler” bölümüne düşer ve siz bu mesajları incelemedikçe karşı tarafın mesajları size ulaşmaz.
 • Genellikle takip ettiğiniz kişileri ve diğer profil aktivitelerinizi kısıtlı bir şekilde görebilirsiniz.
 • Kısıtlama genellikle etkileşimi sınırlar, yani kısıtladığınız kişinin sizin paylaşımlarınıza olan etkileşimini azaltır.
 • Her zaman kısıtlama işlemi geri alınabilir. Yani bir kişiyi kısıtladıktan sonra daha sonra bu kısıtlamayı kaldırabilirsiniz.

İnstagram Kısıtlama ve Engelleme Arasındaki Fark

İnstagram’da kısıtlama ve engelleme arasındaki fark pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Bir kişiyi kısıtladığında veya engellediğinde, bu duruma göre kişiler özellikle şunları yapabilmekte veya yapamamaktadır.

Özellik Kısıtlama Engelleme
Görünürlük Paylaşımlarınızı ve hikayelerinizi sınırlar, çoğunlukla takip etmeye devam eder. Profilinizi ve içeriklerinizi engellenen kişiye karşı tamamen gizler, kişi sizi takip edemez.
Yorumlar Yorum yapabilir, ancak yorumları genel sayfada görünmez, size bildirim gitmez. Yorum yapamaz, sizin paylaşımlarınıza erişimi tamamen kesilir ve kesin çözümdür.
Mesajlar Kısıtlı Hesabın Mesajları “İstekler” bölümüne düşer, siz onaylamadıkça göremez. Mesaj gönderemez, sizinle iletişim kuramaz. Mesajlar Kesin ve net olarak engellenir.
Profil Aktiviteleri Profil hareketlerini sınırlı bir şekilde görülebilir (takip ettiğiniz kişiler, yorumlarınız vb.). Profil hareketlerini tamamen gizlenir, içerikleri ve etkinlikleri görünmez.
Geri Alma İşlemi Kısıtlamayı istediğiniz zaman geri alabilirsiniz. Engelleme işlemi de geri alınabilir, ancak engellendiğiniz kişi tekrar sizi takip etmek isterse tekrar engellemeniz gerekir.

İnstagramda Kısıtlanan Kişi Neleri Göremez?

İnstagram’da kısıtlanan bir kişinin görüntüleyebileceği içerikler kısıtlıdır. Kısıtlanan hesabın sahibi, kısıtlandığı hesaptaki profil hareketlerini, profildeki fotoğrafları, hikayeleri veya Reels videolarını kısıtlı bir şekilde görebilir.

Kısıtlı Hesap Hikayeyi Görür Mü?

Kısıtlı Hesap Hikayeyi Görür Mü (Doğru Cevap)
 Kısıtlı Hesap Hikayeyi Görür Mü?

Kısıtlı Hesap Mesaj Atabilir Mi?

Kısıtlı bir hesap, mesaj gönderebilir, ancak bu mesajlar doğrudan kişilerin DM kutusuna düşmez. Kısıtlı hesaptan gönderilen mesajlar, “İstekler” bölümüne düşer ve kişi bu bölümü açıp isteği onaylamadıkça gönderilen mesajlar görünmez.

Yazılarımızda sosyal medya uygulamaları hakkında merak edilenlere cevap vermekteyiz sizlerin de merak ettiği konular hakkında yardımcı olmak görevimiz. Yorumlara bekleriz.

Kısıtlı Hesap Gönderileri Görür Mü?

Kısıtlı bir hesap, kısıtlandığı hesaptaki gönderileri kısıtlı bir şekilde görebilir. Kısıtlı hesap engellenmediği sürece bu hesap profilinizi takip edebilir. Gönderileri görebilmek için ise profilinize girerek gönderilere tek tek ulaşması gerekmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram Kısıtlama Yapınca Ne Olur?

Instagram’da kısıtlama özelliği, kişisel sınırlarınızı belirlemenizde, istenmeyen durumları azaltmakta ve sosyal medya kullanımlarınızı daha kontrol edilebilir hale getirmektedir. Kişilerin profilinize kısıtlı bir şekilde erişebilmesini sağlamaktadır.

Instagram Hesap Kısıtlama Karşı Taraf Görür Mü?

Bir hesabı kısıtladığınızda bu kısıtlama için kişiye bir bildirim gitmez. Ancak kişiler profilde sınırlı erişimi etkileşimlerden engellendiğini fark edebilir.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir