Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Nail Art tırnak süsleme sanatı nedir? Nail Art nasıl yapılır?

Nail Art tırnak süsleme sanatı nedir? Nail Art nasıl yapılır?

Bilgifresh Bilgifresh - - 4 dk okuma süresi
860 0
Nail Art

Günümüzde son aşama tanınmış olan sanatlardan biri de tırnak süsleme sanatı. Nail Art olarak adlandırılan bu vakaya bir sanat denilmesinin nedeni de olabildiğince zor ve insanı uğraştıran bir yöntem olması. Ancak zamanla her yöntemde olduğu gibi bunun da kısa bir yolu bulunmuş. Nail art yani malum adıyla tırnak süsleme sanatıyla alakalı merak edilenlere gelin daha ayrıntılı bakalım.

Nail Art Nedir?

Nail art, tırnakları süslemenin harika bir yoludur ve genellikle güzellik merkezlerinde yapılır. Ancak, bu sanatı evde de yapabilirsiniz eğer kendinize güveniyorsanız! Tabii ki, uzmanlardan destek almak her zaman harika bir fikirdir, çünkü onların deneyimi size yardımcı olabilir. Tırnak süsleme için, temizlenmiş ve törpülenmiş bir tırnak yüzeyi gerekir. Oje, nail art çizim kalemi, süslemeler ve daha fazlası gibi birçok harika ürünle bu işi yapabilirsiniz!

Tırnak süsleme sanatı nasıl mi yapılır?

Boya kullanılan her şeyin sanat bulunduğunu kabul etmek doğru olmayacaktır. Ancak bu işi her insanın yapamadığını göz önünde bulundurursak sanat denilmesinde bir mahzur yok. İlk başlangıçta her tırnak üstüne ayrı ayrı çizim yapılması şeklinde başlanan bu sanat ilerleyen vakit çok daha kolay bir hal almış ve bir el üstündeki parmakların tümüne otomatikleştirilmiş bir yöntemle boyama prosedürü uygulanmaya başlanmıştır. Ancak her tırnağa aynı prosedür uygulandığından ve bunu bir şahıs çizmediğinden kaynaklı her tırnağın üstünde oluşan biçim değişik bir biçim olmaktadır. Bazı bayanlar için bu hastalık verici bir vaziyet olmasa da bu hususta daha hassas olanlar her tırnakta aynı şeklin olmasını istedikleri için bu işin ayrı ayrı yapılmasını istemekteler.

Nail Art
Nail Art

Tırnak süsleme sanatı için lüzumlu olan iki şey vardır. Bunlardan biri uzun sayılabilecek tırnaklar, öteki ise kabiliyetli bir kişi. Nail art vakası hanımlar için son vakit olabildiğince enteresan hale gelmiştir. Öyle ki tırnaklarına Pablo Picasso tablosunu çizdiren hanımlar bile vardır. Bunu yapabilen insanların bulunduğunu düşündüğümüzde bu duruma niçin sanat dendiği bir defa daha anlaşılıyor. Bu mevzuyla alakalı olarak toplumsal medya üstünde gayet fazla bilgi ve model bulmak mümkün.

Kısa tanımıyla Nail Art, kadınların, tırnaklarına kendi tasarımlarını yansıtma imkanı bulmuş olduğu bir tatbik diyebiliriz.

Pratik Nail Art yapma yöntemi

Pratik nail art tırnak süsleme sanatı ise işin daha kolaylaştırılmış halidir. Üç ya da daha çok renk ojeyi içi su dolu bir bardağa yalnızca bir damla olarak damlatılır. Suyla temas eden oje su yüzeyinde dağılacaktır. Bu işlemden sonrasında ise ayrı ayrı tırnaklarınızı bu suyun içine yerleştirip aşağı yukarı olarak 10-15 saniye bekletip çıkarmak kalıyor. Elbette tırnaklarınızın haricinde parmaklarınız da boya olacaktır. Kuruduktan sonrasında derinize bulaşan boyaları temizleyebilirsiniz. Ayrıca bkz: El Ve Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir