Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Nail Art tırnak süsleme sanatı nedir? Nail Art nasıl yapılır?

Nail Art tırnak süsleme sanatı nedir? Nail Art nasıl yapılır?

admin admin - - 4 dk okuma süresi
459 0

Günümüzde son aşama tanınmış olan sanatlardan biri de tırnak süsleme sanatı. Nail Art olarak adlandırılan bu vakaya bir sanat denilmesinin nedeni de olabildiğince zor ve insanı uğraştıran bir yöntem olması. Ancak zamanla her yöntemde olduğu gibi bunun da kısa bir yolu bulunmuş. Nail art yani malum adıyla tırnak süsleme sanatıyla alakalı merak edilenlere gelin daha ayrıntılı bakalım.

İçindekiler

Tırnak süsleme sanatı iyi mi yapılır?

Boya kullanılan her şeyin sanat bulunduğunu kabul etmek doğru olmayacaktır. Ancak bu işi her insanın yapamadığını göz önünde bulundurursak sanat denilmesinde bir mahzur yok. İlk başlangıçta her tırnak üstüne ayrı ayrı çizim yapılması şeklinde başlanan bu sanat ilerleyen vakit çok daha kolay bir hal almış ve bir el üstündeki parmakların tümüne otomatikleştirilmiş bir yöntemle boyama prosedürü uygulanmaya başlanmıştır. Ancak her tırnağa aynı prosedür uygulandığından ve bunu bir şahıs çizmediğinden kaynaklı her tırnağın üstünde oluşan biçim değişik bir biçim olmaktadır. Bazı bayanlar için bu hastalık verici bir vaziyet olmasa da bu hususta daha hassas olanlar her tırnakta aynı şeklin olmasını istedikleri için bu işin ayrı ayrı yapılmasını istemekteler.

Tırnak süsleme sanatı için lüzumlu olan iki şey vardır. Bunlardan biri uzun sayılabilecek tırnaklar, öteki ise kabiliyetli bir kişi. Nail art vakası hanımlar için son vakit olabildiğince enteresan hale gelmiştir. Öyle ki tırnaklarına Pablo Picasso tablosunu çizdiren hanımlar bile vardır. Bunu yapabilen insanların bulunduğunu düşündüğümüzde bu duruma niçin sanat dendiği bir defa daha anlaşılıyor. Bu mevzuyla alakalı olarak toplumsal medya üstünde gayet fazla malumat ve model bulmak mümkün.

Kısa tanımıyla Nail Art, kadınların, tırnaklarına kendi tasarımlarını yansıtma imkanı bulmuş olduğu bir tatbik diyebiliriz.

Pratik Nail Art yapma yöntemi

Pratik nail art tırnak süsleme sanatı ise işin daha kolaylaştırılmış halidir. Üç ya da daha çok renk ojeyi içi su dolu bir bardağa yalnızca bir damla olarak damlatılır. Suyla temas eden oje su yüzeyinde dağılacaktır. Bu işlemden sonrasında ise ayrı ayrı tırnaklarınızı bu suyun içine yerleştirip aşağı yukarı olarak 10-15 saniye bekletip çıkarmak kalıyor. Elbette tırnaklarınızın haricinde parmaklarınız da boya olacaktır. Kuruduktan sonrasında derinize bulaşan boyaları temizleyebilirsiniz. Ayrıca bkz: Kolay bir halde evde pedikür iyi mi yapılır?

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir