Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Cimanın 20 Şekli – İlişkinizi Kurtarın

Cimanın 20 Şekli – İlişkinizi Kurtarın

Bilgifresh Bilgifresh - - 2 dk okuma süresi
279 0
cimanın 20 şekli

Cima, evliliğin önemli bir parçasıdır. Peki Cimanın 20 şekli ve cima şekilleri nelerdir? Çiftlerin birbirleri ile cinsel ilişkiye girmesine Cima denir. Hemen hemen toplum ve kültürün, kendine göre cima konusunda farklı tutum ve görüşleri bulunmaktadır. Sizler için derlediğimiz bu yazımızda toplumlarda en fazla tercih edilen cima şekilleri ve cima uygulama alanları hakkında bilgiler vereceğiz. Cima’nın hakkında detaylı bilgilerde sunacağız.

Cima’yı kısaca açıklayacak olursak; Türkçede cinsel ilişki anlamına geliyor. Dünyada her toplumun kendine göre cima şekillerinin olduğu bilinmektedir. Bu makalemizde hem cima pozisyonları hem de cimanın anlamını açıklamış olacağız. Yeni veya eski çiftlerin uyguladıkları popüler cima pozisyonları aşağıdaki gibidir.

Cima Anlamı Kısaca

Cima, eski zamanlarda daha çok kullanılan bir kelimedir. Güncel olarak seks pozisyonları olarak kullanılan ve insanların cinsel anlamda çiftleşmesini, birliktelik yaşamasını ve cinsel ilişki anlamında kullanılmaktadır. Cima sözcüğü Arapça kökenli sözcüktür. Ülkemizde de sıkça kullanıldığı görülmektedir. Bunun beraberinde genellikle eski dönem insanları ve dini sohbetlerde de Cima ile ilgili bilgiler verildiğine şahit olabilirsiniz.

Cima pozisyonları ve şekilleri hakkında merakını gidermek isteyenler için aşağıdaki başlıkta, toplamda 20 farklı pozisyonu listeledik. Ayrıca bu pozisyonların nasıl uygulandığına dair kısa kısa bilgilerle açıkladık.

İlginizi Çekebilir >> Seks Pozisyonları (Hayatınızı Renklendirecek 35 Seks Pozisyonu)

Cimanın 20 Şekli

Cimanın 20 Şekli
1Geleneksel Cima:En çok kullanılan cima şekillerinden biridir. Kadın ve erkeğin yüz yüze olduğu bir pozisyonda yapılan cima şeklidir.
2Misioner PozisyonGenelde, cinsel birlikteliklerin en çok tercih edilenlerindendir. Erkek üstte kadın ise altta sırt üstü uzanır pozisyondadır.
3Kucağa AlmaBu cima şeklinde ise; kadın erkeğin kucağına oturur ve kucakta hareket ederek cinsel ilişki gerçekleşir.
4Köpek PozisyonuEn fazla tercih edilen cima şekillerinden birisidir. Kadının elleri ve dizleri üstünde pozisyon aldığı ve erkeğin de, kadının arkasına geçtiği pozisyondur.
5Çatal PozisyonuZor bir tercihtir Kadın ve erkeğin bacakları makas pozisyonuna gelir ve cima gerçekleşir.
6Yan PozisyonBazı çiftlerin çokça kullandığı cima şeklidir. Kadın ve erkek yan yatar ve erkek kadının arkasına uzanmış durumdadır.
7Çapraz PozisyonKadın, erkeğin bacaklarının arasına girer ardından cinsel birliktelik gerçekleşir.
8Yükseklikten YararlanmaÇiftler bazen doğru açıyı bulmak için karnının ya da belinin altına yastık ya da buna benzer yükseklik sağlayan şeyler koyabilir.
9Duşta CimaBirçok insanın düşündüğü ve uyguladığı cima türlerindendir. Kadın ve erkek duştayken ilişkiye girerler.
10AyaktaKadın ve erkek ayaktayken birliktelik yaşarlar. İster erkek kadının arkasına geçer isterse de yüz yüze ilişki başlar.
11Role GirmeBazı çiftler, partnerleri ile birlikte rol yaparak ilişkiye girerler. Bunun ilişki esnasında heyecan uyandırdığı ve daha fazla haz verdiğine dair çeşitli yorumlar da var.
12Erkek AyaktaBu pozisyonda ise, kadın yatağın köşesine kadar gelir ve köpek pozisyonundaki gibi durur. Erkek ise ayakta olacak şekilde kadının arkasına geçer ve ilişki yaşanır.
14KıyafetlerKıyafetler, cimanın daha ateşli ve haz verici olmasına olanak sağlar. Daha çok kadının partnerini etkilemek için giyeceği kıyafetlerdir.
13Ayna KullanmaÇiftler bazen, cima sırasında ayna kullanabilirler. Örneğin yatak odasının aynası kullanılabilir. İlişkiye heyecan kattığı söylenmektedir.
15SeslerPartneriniz erkek ya da kadın olsun fark etmeksizin, sesler cinselliğin daha iyi olmasını sağlıyor. Bu sayede partnerler birbirinden etkilendiklerini ve ilişkinin seyrini değiştirebilir.
16Farklı TarzlarCima sırasında, farklı tarzda yani şekillerde birlikte olmak isteyebilirsiniz. Örneğin, Çapraz pozisyon gibi farklı bir pozisyon deneyebilirsiniz.
17MasajCima edilmeden önce veya cima sırasında çiftler birbirine masaj yaparak cinsel hazzı maksimum seviyeye ulaştırabilir.
18Binicilik PozisyonuBinicilik Pozisyonu: Bu pozisyonda kadın erkeğin üzerinde oturur ve kendisi hareket eder. Bu pozisyon kadının kontrolünde olmasını sağlar.
19Çatal Bacak PozisyonuBu cima pozisyonunda kadın sırt üstü yatar ve erkek kadının bacaklarını omuzlarına yerleştirirken, kadın da bacaklarını havada tutar. Bu pozisyon, daha yoğun bir cinsel haz sağlayabilir.
20Ayakta Kucağa AlmaBu pozisyonda kadın ayakta dururken, erkek kadının kucağına oturarak ilişki kurar. Bu pozisyon, karşılıklı göz teması ve dokunma imkanı sunarak duygusal bir bağ kurmaya yardımcı olabilir.

Cima Şekilleri

Cima şekilleri için araştırma yapanlar için Cimanın 20 şekli isimli başlığımızda çeşitli pozisyonlar ve birleşme şekilleri hakkında kısa bilgiler verdik. Bu bilgilere ek olarak Görsellerde de bunları nasıl uygulayacağınızı gösteren görsellere bakabilirsiniz. Fakat bunlar yetişkinlere yönelik görsellerdir. +18 üzeri görselleri incelemesin!

Cima 20 farklı pozisyon

Cimanın 20 Şekli
Cimanın 20 Şekli
Cimanın 20 Şekli
Cimanın 20 Şekli
Cimanın 20 Şekli
Cimanın 20 Şekli
Cimanın 20 Şekli
Cimanın 20 Şekli
Cimanın 20 Şekli
Cimanın 20 Şekli
Cimanın 20 Şekli
Cimanın 20 Şekli
Cimanın 20 Şekli
Cimanın 20 Şekli
Cimanın 20 Şekli
Cimanın 20 Şekli

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir