Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Günlük pratik saç bakım için 5 öneri

Günlük pratik saç bakım için 5 öneri

Bilgifresh Bilgifresh - - 8 dk okuma süresi
580 1
saç bakım

Saçlarınız isteğinize göre görünmediğinde çabucak hazırlanmak hayal olabilir bunun yanı sıra moraliniz ve motivasyonunuz düşebilir. Günlük saç bakım hileleri ile yağlı, kabarık ya da sönük gözüken saçlarınızı kusursuz gösterebilirsiniz. Sabah uyandığınızda ya da evden çabucak çıkmanız gerektiğinde saçlarınız ile ilgilenmek için zamanınız olmayabilir fakat kusursuz bir imaj için saçlarınızın görünümü çok önemlidir. Bunun için gününüzü kurtaracak  ve saçlarınızın kusursuz imaj verebilecek önerileri sizler için  hazırladık.

İçindekiler

Yağlı Saçlar İçin Günlük Saç Bakımı

Saç altına birazcık bebek pudrası ile yağlı görünümü engelleyebilirsiniz. Yağlanan saçları öne alarak birkaç kez tarayın ve kabaran saçlarınıza kalın bir örgü yapın. Ayrıca saçın yağlı dip kısmını kapamak için koyu renkli bir bandana kullanabilirsiniz. Bu size eşi benzeri olmayan bir biçim katabilir.

Kabaran Saçlar İçin Günlük Saç Bakımı

Uyandığınızda  saçlarınız kabarmış ise saçlarınızı düzeltmek için gazete kağıdı kullanmak pratiklik kazandırır. Elektriklenmeyi azaltmak için gazete kağıdını saçlarınızın üstünde gezdirin ve sihri hissedin 2 dakika içerisinde kabarıklıktan eser kalmaz.

Kullanmadığınız maskaranızın uç bölümüne saç spreyi sıkın. Saçınızın kabaran alanlarını maskara fırçası ile tarayın. Ayrıca saçınızın daha kolay biçim alabilmesi için spreyin içerisine birazcık saç kremi ve su eklemeniz iyi olabilir. Karıştırdıktan sonrasında saçlarınıza sıkın ve kabarıklıktan kurtulun.

En Trend Kısa Saç Modelleri Kadın 2023 ”7” ÖNERİ

Şekil Almayan Saçlar İçin Günlük Saç Bakımı

Saçlarınız istediğiniz şekle girmiyorsa ve uzun bir maşa için zamanınız yoksa sizin için en kolay teknik saçınızı örmek sonrasında örgülerin üstünden düzleştirici ile geçmek olacaktır. Birkaç dakika sonrasında örgü yapmış olduğunuz saçlarınızı açın. Hızlı bir halde su dalgası ile harika saçlara kavuşun.

Saçlarınızı toplamak istediğinizde ise kolay bir topuz yapın sonrasında da muntazam olan topuzun kenarlarından saçları eliniz ile çıkarın ve tabii bir manzara oluşturun ve saç spreyi ile sabitleyin.

Kuru Saç Uçları İçin Günlük Saç Bakımı

Saç uçlarındaki kuruluk fena bir görüntüye ve ivedi kırılmalara neden olabilir. Bunu engellemenin en  kolay yolu parmak ucu kadar el kremini saç uçlarınızı nemlendirmek için kullanmanız olacaktır.

 

uzun bob

Bakımlı Olmanın Püf Noktaları

Özellikle hanımlar bakım yaparken belli başlı noktalara odaklanmış durumdalar bu da hanımlarımızı bakım konusu ile ilgili daha bilgi sahibi olmaya çağrı ediyor. Bakım yaparken yalnızca yüzümüz anlaşılmamalıdır. İşte bakımlı olmanın püf noktaları.

Saç bakımı

İlk olarak saçlar bir kadının iyi mi görüneceğinin en mühim noktasıdır. Bakımsız ,dağınık pis saçlar bir kadının güzelliğine gölge düşüren unsurlardandır, kadının cildi ne kadar bakımlı olursa olsun giyim tarzı ne kadar doğru olursa olsun saçlarında sorun olan kadının parıltısında kusur vardır. Bundan kaynaklı saçlarınızın her vakit sıhhatli ve parlak görünmesine itina göstermeli ve kendinize yakışmayan saç modellerinden de uzak durmalısınız. Yüz tipinize makul saç modelleri için kuaförünüz den yardım isteyebilirsiniz. (Kadın kuaförü iyi mi olunur?)

Cilt bakımı

İkinci olarak ise cilt bakımınız gelmektedir. Çünkü cilt kışın soğuktan yazın ise sıcak havadan etkilenebilir, kurur ve çatlar. Bunun için ekstra bakım yapmanız şarttır. Kuru ve çatlak bir ciltle bakımlı hoş görünmeniz de olabildiğince imkansızdır. Özellikle cildinizi her gün derli toplu olarak nemlendirmelisiniz ilaveten peeling ve doğal maskeler ile bakımını yapmanız siz hanımlara naçizane önerimizdir. Böylece cildiniz daha sıhhatli ve kuvvetli görünecektir.

Makyaj

Bakımlı bir kadının en büyük işaretinden biri ve bizim size 3, tavsiyemiz kuşkusuz makyajdır. Makyaj yaparken size makul olan ürünleri ve tonları kullanmaya itina göstermelisiniz. Aksi takdirde makyaj sizi bakımlı değil itici gösterebilir. Yüz şeklinize uygun  makyaj yapmalısınız ve cilt tonunuza makul renkler seçmelisiniz. Birçok kadının asli sorunu aşırı ve makul olmayan makyaj yaparak güzelliklerini ve parıltılarını yok etmeleridir. Makyajı herhangi değil güzelliğinizi ön plana çıkarmak için yapmış olursanız çok daha parıltılı olabilirsiniz. Makyaj içinde  kaşların iyi mi görüneceği de çok önemlidir. Kaşlarınızı yüz şeklinize makul olarak almalı ve fazla ince kaş sizi daha yaşlı göstereceğinden bundan kaçınmalısınız. Bu yüzden kaşlarınızı olası olduğunca kalın almaya çalışın.

Kıyafet seçimi

Makyajı tamamlayan en mühim unsur kıyafettir. Size makul olan renkleri seçmeniz gerekiyor ve doğru kombinler oluşturmalısınız. Sırf beğendiniz diye bir giysisi alıp giymeyin bu sizin için harcamadan diğer bir şey değildir. Çünkü o giyim sizin vücudunuza makul olmayabilir ve bu giysisi tekrar giymek istemeyebilirsiniz. Önemli olan size yakışanı bulup onu satın almaktır. Seçtiğiniz giysilerle makyajınızın ahenk içerisinde bulunmasına da itina göstermelisiniz. Aksi bir durumda parıltınız söner.

El ve ayak bakımı

Güzel ve bakımı görünmek için el ve ayak bakımının da derli toplu olarak yapılması gerekir. El ve ayaklarınız için derli toplu olarak nemlendirici kullanmalısınız. Tırnaklarınızda pak ve bakımlı bulunmasına itina gösterin. Manikür ve pedikür yapmayı sakın dikkatsizlik etmeyin.

GÖSTERİŞLİ VE Hacimli Saçlar

İlgili Yazılar

1 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir