Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. YAPI KREDİ BES İPTALİ NASIL YAPILIR? PARAM NE ZAMAN HESABIMA GEÇER? 2023

YAPI KREDİ BES İPTALİ NASIL YAPILIR? PARAM NE ZAMAN HESABIMA GEÇER? 2023

Bilgifresh Bilgifresh - - 5 dk okuma süresi
572 1
Yapı Kredi BES İptali Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi BES iptali için en kolay yolları sizler için derledik size bütün kolaylıkları ile işlemlerin adımlarını atlattık umarız beğenirsiniz.

YAPI KREDİ BES İPTALİ

İnsanlar gelecek kaygılarını azaltmak ve emeklilikte rahat bir yaşama kavuşmak için çeşitli birikimler ve yatırımlar yapmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Bireysel Emeklilik Sistemi adı verilen aylık olarak hesabınızdan para çekilip yüzde 30 Devlet Katkısı ile belirli bir zaman taahhüt edilerek birikimlerin yapıldığı emeklilik sistemidir. BES paketleri birçok banka tarafından kullanıma sunulmuştur. Bu bankalardan biriside Yapı Kredi Bankasıdır.

BES iş hayatımıza attığımız ilk adımla beraber otomatik olarak başlamakta bazı kişiler ise bu birikimlerini farklı şekilde yönetmek istemektedir. Bu sebeple akıllara Yapı kredi BES İptali nasıl yapılır? Sorusu veya BES İptali nasıl yapılır? Gibi sorular gelmektedir. Sistemden ayrılmak isteyen kişilerin birikimleri Yapı Kredi bankasında ise internet üzerinde Yapı kredi BES iptali gibi sorularına cevap aramaktadır. Yazımızda Yapı Kredi BES iptali Nasıl yapılır Anlatacağız ama gelin BES iptali Ne zaman yapılır öğrenelim.

YAPI KREDİ BES İPTALİ NE ZAMAN YAPILIR?

Bütün bireysel emeklilik sistemlerinde olduğu gibi Yapı Kredi BES iptali de talep oluşturulduğu andan itibaren iptal işlemi gerçekleşebilmektedir. Lakin insanlar Bankalarda imzaladıkları evrakları detaylı olarak okuyup kontrol etmedikleri için çoğu zaman maaşlarında olan eksilmeleri fark edince Bireysel emeklilikleri iptal ettirme yoluna gidiyorlar. İlk Ay fark etmeseniz 2. Ay arayıp ister kesintiden önce isterseniz kesintiden sonra Yapı Kredi de bulunan bireysel emekliliğinizin iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi BES İptali Nasıl Yapılır?

YAPI KREDİ BES İPTALİ SONRASI PARA NE ZAMAN HESABIMA YATAR?

Hangi sebeple olursa olsun sistemden ayrılmak birikim sahibinin en doğal kanuni hakkıdır. Ama sistemlerin düzgün işlemesi adına prosedürlerin olduğunu unutmamak gerekir. Tüm banklara ve sigorta firmalarında olduğu gibi Yapı Kredi BES İptalinde de paranın iade edilme süreci mevcuttur.

Yapı Kredi Bireysel Emeklilik iptalinden sonra 10 iş günü içerisinde paranız hesabınıza yatar. Sizlerde kendi sebeplerinizle ayrılış yapmak isterseniz paranızı 10 gün içerisinde çekebilirsiniz.

Yapı Kredi BES İptali Sonrası Ne Kadar Kesinti Oluyor?

Bireysel Emeklilik Sisteminin ana amaçlarından birisi uzun yıllar şahsi birikiminize ek devlet katkısı ve biriken paranın fonlarda değerlendirmesi ile kayda değer bir emeklilik bütçesi yaratmaktır. Evet biriken paranızı hesabınıza 10 yıl geçmeden çekebilirsiniz fakat devlet katkısından yararlanmak isterseniz. Taahhüt süresinin dolmaması durumunda devlet katkısı kademeli olarak kesilmektedir.

Devlet Katkısından yararlanmak için 54 Yaşınızı doldurmuş ve BES sistemi içerisinde 10 yılınızı tamamlamanız gerekmektedir. Aksi durumda ayrılış yaptığınız zaman ve BES başlangıç zamanı içinde ne kadar zaman geçtiğine göre kesintiler değişmektedir. 10 Yılı doldurmadan ayrılanlarda %15 kesinti uygulanmaktadır. Kararlarınızı verirken bu durumları bankanız ve emeklilik firmanızla konuşmanız önemlidir.

Kararınızı verip bireysel emekliliğinizi iptal ettirmek istiyor musunuz? O zaman ilk yöntemlerden birisi olan Size en yakın Yapı Kredi banka şubesine gidip BES İptali ile alakalı işlemlerinizi başlatabilir veya bilgi alabilirsiniz. Şubeye gitmek istemiyor evinizden İptal işlemini gerçekleştirme imkânınızda mevcut 0850 222 0 444 numaralı Yapı Kredi çağrı merkezini arayarak Yapı Kredi BES iptali işlemlerini yapmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Üçün yöntem ise Yaygın olarak sorulan “Yapı Kredi BES iptali nasıl yapılır?” sorusunun bir cevabı da SMS yöntemidir. Bunun için 2202’ye kısa mesaj yollamanız işlemleri başlatacaktır. Hangi yöntemi seçeceğiniz artık sizin alacağınız bir karardır.

Yapı Kredi BES İptali Nasıl Yapılır?

 

ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz yazılarımız

Muris Muvazaası Nedeniyle Tapu İptali ve Tescil Davası

Halk Bankası Bireysel Emeklilik İptali – 2023

Bu Tarz Bilgilere hızlıca ulaşmanız için oluşturduğumuz bu platform sizlere hizmet etmekten mutluluk duyuyor. İyi günler dileriz. BilgiFresh ailesi

İlgili Yazılar

1 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir