Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Din
 4. »
 5. Denenmiş Uzaklaştırma Duaları – Oku ve Kurtul

Denenmiş Uzaklaştırma Duaları – Oku ve Kurtul

Bilgifresh Bilgifresh - - 7 dk okuma süresi
56 0
Denenmiş Uzaklaştırma Duaları

İnsanlar kötü kişilerden ve kötülüklerinden uzaklaşmak için bazen çaresiz kalır? Denenmiş uzaklaştırma duaları (mesafe yaratan dualar) çaresizlikten kurtulun, daha fazla kendinizi yormayın. Bu duaları okuyan kişinin hayatında istemediği kişilerin hayatından uzaklaşması niyetiyle okunur. Allah’a inanarak hakkınızdan hayırlısını isteyerek bu duaları okumanın faydanıza olacağına inanıyoruz.

Denenmiş Uzaklaştırma Duaları – Kötü İnsanlardan Kurtulun

Denenmiş Uzaklaştırma duaları, hayatımız boyunca uzaklaşmak istediğimiz insanlara karşı okuduğumuz dualardır. İnsanların bazıları üzerimizde olumlu bir etki bırakırken, bazıları da zararlı olabilir, zarar verebilir veya sıkıntıya neden olabilir. Çabalarınıza rağmen kendinizi birinden uzaklaştıramıyorsanız, daha yüksek bir güçten yardım aramanın zamanı gelmiş olabilir. Allah’a yönelerek ve belirli dualar okuyarak, size zarar verenlerin olumsuz etkilerinden kendinizi koruyabilirsiniz.

Aşağıda bu güçlü dualardan bazılarını inceleyelim.

Korunmak İçin Dua -Arapçası

Bismillahirrahmanirrahim, ve kale Haham euzü bike min hamazatish şeyatin. Ve euzü bike Haham en yahdurun.

Türkçe meali;

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla Şeytanın vesveselerinden sana sığınırım Allah’ım. Ey Rabbim, şeytanın varlığından sana sığınırım.

Zararı Dokunan Kişiyi Uzaklaştırmak İçin Dua – Size zarar verenlerden kurtulun

Hayatımıza giren herkes bize mutluluk getirmez. Bazen bize zarar veren, hayatımızı olumsuz etkileyen, sürekli başımıza dert açan kişilerle karşılaşırız. Hayatınıza zarar veren birinden uzaklaşmak, dua ederek Allah’a sığınmak ve O’ndan yardım istemek en güzel çözümlerden biridir. Zarar veren birinden kendinizi uzaklaştırmak için okuyabileceğiniz bir dua:

Gün boyunca 1378 defa Kalem Suresi’nin 78. ayetini (Kehy’nin 78. ayeti) okuyun. Okumaya başlamadan önce abdest alınması tercih edilir. Duayı okumadan önce tövbe edilme ve 1378 defa okunduktan sonra hayatınızdan uzaklaştırmak istediğiniz kişinin salih bir şekilde uzaklaştırılması için Allah’a dua edilmelidir.

Kale haza firaku beyni ve beynike (“Bu, birbirimizden ayrılmamızdır” anlamına gelir.)

Denenmiş Uzaklaştırma Duaları
Denenmiş Uzaklaştırma Duaları

Uzaklaştırma Duası – Uzaklık İçin Güçlü Bir Dua

” Denenmiş Uzaklaştırma Duaları, hayatınızdan uzaklaşmasını istediğiniz, istenmeyen kişilerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Bu dua Fatır suresi ve Mü’minun suresinden ayetlerden oluşmaktadır. Etkili sonuçlar için bu birleşik duayı her gün okuyun. Bu duanın haksızlık yapan ve zarar verenleri uzaklaştırdığı bilinmektedir. Hatta okurken Fatır Suresi’nin iki ayeti arka arkaya yedi defa okunmalı, ardından Mü’minûn Suresi’nin 118. ayeti bir kez okunarak namaz tamamlanmalıdır. Abdest alın, tövbe edin ve ardından şu duaları okuyun:

Fatır suresinin 2. ayetinin okunması (7 defa)

Bismillahirrahmanirrahim, Mâ yeftehillâhu lin nâsi min rahmetin fe lâ mumsike lehâ, ve mâ yumsik fe lâ mursile lehu min ba’dih(ba’dihî), ve huvel azîzul hakîm

Türkçe Meali

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla Allah, rahmetinden insanlar için ne açarsa (genişletirse), o taktirde onu tutacak yoktur. Ve neyi tutarsa, artık O’ndan sonra onu gönderecek (serbest bırakacak) da yoktur.

Allah’ın rahmeti, fazlı ve salâvâtı vardır. Allah, yaratan’dır ve kulları için yaratır. Gönderen de Allah’tır; göndermeyi dilerse gönderir, göndermeyi dilemezse tutar. Gönderdiği taktirde göndermesine engel olacak da yoktur.

Mü’minûn Sûresi 118. Ayet’in Okunuşu (1 defa)

Ve kur rabbiğfir verham ve ente hayrur ​​rahimin.

Türkçe Meali

Ve de ki: “Rabbim, bağışla ve merhamet et; Sen merhamet edenlerin en hayırlısısın.”

İstenmeyen Birinin Gitmesi İçin Dua – Sevmediğin Birinin Gitmesi İçin Dua

Hayatınızdan gitmesini istediğiniz birisi mi var? Onları uzaklaştırmak için yaptığınız tüm çabalar ve yöntlemler başarısız mı oldu? O halde duaya okuyarak Allah’tan yardım istemek, bu istenmeyen kişi ve kişileri hayatınızdan çıkarmanın en etkili yolu olabilir. O insanların gitmesini istemek için aşağıdaki dua okunabilir:

 • Aşağıdaki duayı yedi defa okuyun

Sübhanallahi vebi havdihî efdalü mimmâ yecmâûn ve hel minkârın fe necciyhir rabbuhû minel hâzirât.

 • Türkçe Meali

Allah, hamd O’nundur, onların topladıklarından daha hayırlıdır ve buna ihtiyacı olan var mı? Daha sonra Rabbi onu şimdiki felaketten kurtarır.

Bu duayı samimiyetle ve imanla okuyarak, istenmeyen kişiyi hayatınızdan çıkarmak için  Allahtan yardım dileyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir – Düşmanı Felç Etme Duası – Paramparça Eden Dua

SSS

 1. Denenmiş uzaklaştırma duaları okumak kesin olarak uzaklaştırır mı?
  Tüm dualarda olduğu gibi bu duaları da Allah’a inanarak ve iman ederek okuyup yardım dilemek gereklidir, unutmayın ki Allah tüm kulların sıkıntılarının çözüm kapısıdır.
 2. Bu duaları Arapça dışında herhangi bir dilde okuyabilir miyim?
  Duaların orijinali Arapça olmasına rağmen, ana dilinizde veya kendinizi rahat hissettiğiniz herhangi bir dilde okuyabilirsiniz. Duanın ardındaki niyet ve samimiyet, kullanılan dilden daha önemlidir.
 3. Bu duaların etkili olması için ne kadar süre okumalıyım?
  Denenmiş uzaklaştırma dualarının okunmasının belirli bir süresi yoktur. Bunları ihtiyaç duyduğunuz sıklıkta, samimiyetle ve inançla okuyabilirsiniz. Bu kişisel bir yolculuktur ve süre her bireye göre değişebilir.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir