Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Afebryl Nedir Ne İçin Kullanılır?

Afebryl Nedir Ne İçin Kullanılır?

Bilgifresh Bilgifresh - - 4 dk okuma süresi
82 0
Afebryl Nedir Ne İçin Kullanılır

Afebryl, birçok insanın gözdesi olan bir ilaçtır! Peki ya Afebryl Nedir Ne İçin Kullanılır? İçeriğinde asetilsalisilik asit, parasetamol ve askorbik asit gibi birçok etken madde bulunur. Bu sayede ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliklere sahiptir. Her bir efervesan tablette 300 mg asetilsalisilik asit, 200 mg parasetamol ve 300 mg askorbik asit bulunur. Afebryl, beyaz, yuvarlak ve çentikli tabletlerden oluşur ve kullanım talimatı ile birlikte polipropilen ambalajda ve karton kutuda sunulur. Afebryl, 16 yaş ve üzeri gençler ve yetişkinlerde soğuk algınlığı ve nezle ile ilişkili ağrı ve ateş durumlarında kullanılır.

Afebryl Nedir?

Afebril öncelikle hafif ila orta dereceli ateş ve ağrıyı hafifletmek için kullanılır. Vücuttaki ateşe, ağrıya ve iltihaplanmaya sebep olan biyolojik faktörleri azaltmaya çalışır. Bu ilaç özellikle 16 yaş ve üzeri bireylerde üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı hafif ila orta şiddette akut ağrının hafifletilmesinde etkilidir.

Afebryl Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır?

Afebryl, efervesan tablet grubundaki ilaçlardan biridir. Bu tür ilaçlar, suya atılarak kullanılan ilaçlar arasında yer alır. Dolayısıyla, Afebryl efervesan tablet de suyun içinde eritilerek kullanılır. Bir bardak suya bir adet Afebryl efervesan tablet atılır ve tamamen eriyip suyla karışana kadar beklenir. Tablet eridikten sonra karışım tüketilmelidir.

Yetişkinlerde ve 16 yaş üstü gençlerde 1 ila 4 tablet kullanılır. İki tablet alımı arasındaki süre genellikle 4 saattir. Maksimum dozlar, bir kerede 2 tablet ve 24 saatte 6 tablettir. Afebryl efervesan tabletin kullanımı bu şekildedir, hazırsanız hemen deneyin ve rahatlayın!

İlginizi Çekebilir >> Tiroid İlacı Euthyrox Kullananlar

Afebryl En İyi Sıcak Suyla mı, Soğuk Suyla mı Alınır?

Afebryl suda çözünen efervesan bir tablet olduğunu belirtmiştik, Peki ya Afebryl En İyi Sıcak Suyla mı, Soğuk Suyla mı Alınır? Sorusunun cevabı nedir? Afebryl alırken sıcak veya soğuk su arasındaki seçim tamamen kişisel tercihinize bağlıdır. Tablet suda tamamen çözündüğü sürece sizin için en rahat olan sıcaklıkta tüketebilirsiniz.

Afebryl kullananlar yorumları

OLUMLU YORUMLAR     OLUMSUZ YORUMLAR TAVSİYELER
Doktorumun reçete etmesi ile kullandığım bu ilaç beni çok rahatlattı Hastalığım çok ağır olduğu için çok fazla etkisini göremedim. Doktorunuzun talimatlarına uyun!
Tadı kötü değildi, etki süresi çok uzun sürmedi Suda eritilen ilaçları sevmediğim için kullanımım zor oldu. Alkol ile kesinlikle kullanmayın!
Sıkça Sorulan Sorular

1- Afebryl boğaz Ağrısına iyi gelir mi? 

Afebryl efervesan tablet ağrı kesici özelliği ile boğaz ağrılarını hafiflettiği bilinmektedir.

2- Afebryl Ne zaman kullanılmaz?

  • Şiddetli böbrek yetmezliğiniz varsa,
  • Şiddetli karaciğer yetmezliğiniz varsa,
  • Şiddetli kalp yetmezliğiniz varsa
  • Hamileliğinizin son 3 ayında iseniz
  • Mide ya da bağırsaklarınızda ülser varsa

Kesinlikle kullanmamalısınız.

3- Emziren Anneler Afebryl kullanabilir mi?

AFEBRYL’in anne sütüne geçtiği bilinmektedir. Doktorunuzun talimatı ile Emzirme döneminde bebeğe olası etkileri göz önüne alınarak dikkatli kullanılmalıdır. İlacın düzenli kullanımında ya da yüksek dozlardan sonra
emzirmeye devam edilmemelidir.

İlginizi Çekebilir >> Mucize İlaç Clinoper Jel Nedir?

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir