Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Din
 4. »
 5. Düşmanı Felç Etme Duası – Paramparça Eden Dua

Düşmanı Felç Etme Duası – Paramparça Eden Dua

Bilgifresh Bilgifresh - - 6 dk okuma süresi
261 0
Düşmanı Felç Etme Duası

Düşmanı Felç Etme Duası

Merhaba! Bugün sizlere “Düşmanı Felç Etme Duası” hakkında bilinmesi gerekenleri aktaracağız. Bu dua, düşmanlarınızın perişan ve Allah’ın lanetine uğramasını sağlamak için edilir. Ancak öncelikle belirtmek isterim ki İslam dininde başkasının zararına olacak istekler içeren eylemler kabul edilemez ve caiz değildir.

Bu nedenle, Düşmanı Felç Etme Duası gibi dualarla düşmanı öldürmek gibi zarar vermek için dua etmek doğru değildir. Bunun yerine, barışçıl affedici çözümlemeleri tavsiye ediyor ve kardeşçe bir arada yaşamak için dua etmek daha doğru ve faydalı olduğunu savunuyoruz.

Düşmanı Öldüren Dua

İslam dininin öğretilerine göre, İnsanın öldürülmesi veya zarar vermesi gibi şiddet içeren eylemler kesinlikle kabul edilemez ve dinimizce yasaklanmıştır. Hz. Peygamber’in sık sık yaptığı gibi, insanlar arasında hoşgörü, barış ve kardeşlik için dua etmek daha doğru bir yaklaşımdır. Düşmanı öldüren dua yerine, düşmanlarını Allah’a havale etmek daha uygun bir davranıştır.

İlginizi Çekebilir >>> Deli Gibi Özlemesi İçin Dua Sizler İçin

Düşmanı Felç Etme Duası

Düşmanı olan kişiler bazen kendilerini korumak ve karşı ürünün zarar görmesini sağlamak için dua etmek isterler. Bu durumda, düşmanların yok edilmesi duası okunabilir. Bu dua, düşmanınızın hareket kabiliyetini kısıtlamak ve Allah’a havale etmek amacıyla tükenmek içindir.

 • İnsanlara zarar vermek dinimizde yasaktır.
 • Bir insanı öldürmek günahların en büyüğüdür.
 • İnsanın canına, malına kastetmek kesinlikle haram ve yasaktır.

Düşmanı felç etme duası şu şekildedir:

“İkterabetis sâatu ve şakkal kamer. Ve in yerav âyeten yu’ridû ve yekûlû sihrun mustemirrun. Ve kezzebû vettebeû ehvâehum ve kullu emrin mustekırrun. Ve lekad câehum minel enbâi mâ fihî muzdecer. Hikmetun bâligatun fe mâ tugnin nuzur. Fe tevelle anhum, yevme evet ‘ud dâi ila şey’in nukur.”

Bu dua, düşmanınızın perişan olmasını ve Allah’ın lanetine uğramasını temenni etmek için yok okunur. Ancak unutmayın ki her türlü zarar verme niyeti İslam dininde yasaklanmıştır. Bu dua, sadece kendinizi korumak ve Allah’a havale etmek amacıyla okunmalıdır.

Düşmanın Helakı İçin Okunacak Dua

Düşmanlarınızdan kurtulmak ve onların helak edilmesi için okunan dua şu şekildedir:

Huşşean ebsâruhum yahrucûne minel ecdâsi keskinnehum cerâdun münteşir. Muhtıîne ilâd dâi, yekûlul kâfirûne hâzâ yevmun asir. Kezzebet kablehum kavmu nûhın fe kezzebu abdenâ ve kâlû mecnûnun vezducir. Fe deâ rabbehû ennî maglûbun fentasır. Fe fetahnâ eb

Özet

Bu yazımızda “Düşmanı Felç Etme Duası” yani düşmanı felç etme duasını ele aldık. İslam’da şiddet ve başkalarına zarar vermenin kabul edilmediğini vurguladık. Bunun yerine barışçıl kararları ve hoşgörü, barış ve kardeşlik için duaları teşvik ettik. Düşmanlarla mücadelede, onları zarara uğratmak yerine Allah’a emanet ederek alternatif bir yaklaşım sunduk. Ayrıca düşmanınızı felç etmek ve düşmanınızı yok etmek için duayı da paylaşarak, bu duaların zarar vermekten ziyade kendini korumak ve ilahi adaleti istemek için kullanılması gerektiğini vurguladık.

SSS

 1. Bu dualar düşmanları felç etmede veya yok etmede etkili midir?

Bu dualar korunma ve ilahi adalet için yapılan dualardır. Manevi öneme sahip olduklarına inanılsa da etkililikleri kişinin imanına ve Allah’ın takdirine göre değişebilir. İslam’ın barışı, hoşgörüyü ve bağışlamayı teşvik ettiğini ve çatışmaları zarar veya yıkım aramaktan ziyade barışçıl yollarla çözmeyi teşvik ettiğini hatırlamak önemlidir.

 1. Düşman gördüğüm birine karşı bu duaları kullanabilir miyim?

Düşman kavramına şefkatli ve affedici bir zihniyetle yaklaşmak önemlidir. İslam, inananları başkalarına iyi davranmaya ve anlaşmazlıkları barışçıl yollarla çözmeye teşvik eder. Bize haksızlık edenlere karşı öfke veya hayal kırıklığı hissetmek doğal olsa da, bağışlanma, uzlaşma ve barışçıl çözümler aramanız tavsiye edilir. Bu dualar zarar vermek, helak etmek değil, kendini korumak ve işi Allah’ın takdirine bırakmak amacıyla yapılmalıdır.

 1. Çatışmalarla veya düşmanlarla baş etmek için önerilen alternatif dualar var mı?

Evet, İslam barışı, bağışlanmayı ve uzlaşmayı istemek için çok çeşitli dualar sunar. Bunlar zor durumlarda sabır, bilgelik, rehberlik ve anlayış için duaları içerir. Durumunuza ilişkin özel dualar için İslam alimlerinden veya ruhani liderlerden rehberlik almanız önerilir. Nihai amacın, çatışmalar veya anlaşmazlıklar karşısında bile bireyler arasında barışı, uyumu ve anlayışı teşvik etmek olduğunu unutmayın.

video link

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir