Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Din
 4. »
 5. Ya Fettah Mucizesi Yaşayanlar

Ya Fettah Mucizesi Yaşayanlar

BilgifreshDua BilgifreshDua - - 6 dk okuma süresi
302 0
Ya Fettah Mucizesi Yaşayanlar

Ya Fettah Mucizesi Yaşayanlar – “Ya Fettah” esması, Allah’ın 99 isminden biridir ve “İyilik kapılarını açan, her türlü sıkıntıyı ve darlığı gideren” anlamına gelmektedir. İsmin zikrini yapan birçok insan, maddi ve manevi açıdan çeşitli mucizeler yaşadığını dile getirmektedir.

Ya Fettah mucizesi yaşayanlar arasında özellikle borç batağında olan ve çıkış yolu bulamayan kişiler yer almaktadır. Birçok kişi, “Ya Fettah” zikrini yaparak maddi sıkıntılarından kurtulduğunu ifade etmektedir. Ya Fettah Mucizesi Yaşayanlar genel olarak olumlu yorum yapmaktadır.

Ameliyata Girerken Okunacak Zikir başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Ya Fettah Mucizesi Yaşayanlar Ne Diyor?

Beklenmedik yerlerden para gelmesi, iş bulma veya borçların kolayca kapanması gibi mucizeler yaşanmaktadır. Ya Fettah isminin mucizeleri arasında manevi sıkıntılardan kurtulma da yer almaktadır.

Ruhsal bunalım, stres, anksiyete gibi manevi sıkıntılar yaşayan kişiler de “Ya Fettah” zikrini yaparak rahatlama ve huzur bulduklarını dile getirmektedir. “Ya Fettah” zikri, kalbe ferahlık ve umut vermesiyle bilinmektedir.

“Ya Fettah” zikrini yapanlar, iş ve eğitim hayatında başarı, aile içi huzur, sınavlarda başarı, kayıp eşyaların bulunması gibi birçok farklı mucize de yaşamaktadır.

Ya Fettah Fazileti ve Sırları

Ya Fettah esması, her türlü kapıyı açan bir anahtar gibidir. Maddi ve manevi sıkıntılardan kurtulmak, rızık ve bereket kapılarını açmak, hayırlı kısmet bulmak ve daha birçok dilekte “Ya Fettah” esmasının zikri büyük bir fazilete sahiptir.

Ya Fettah fazileti ve sırları arasında şunlar yer almaktadır.

 • Ya Fettah esmasını zikreden müminlerin maddi ve manevi sıkıntıları ve zorlukları kolaylaşır. Allah’ın izniyle kapalı kapılar açılır ve çıkış yolu bulunur.
 • Ya Fettah esması, rızık ve bereketin artmasına vesile olur. Maddi imkanların genişlemesi ve bolluk için bu esma zikredilebilir.
 • Evlilik ve iş gibi konularda hayırlı kısmet arayanlar için Ya Fettah esması çok faydalıdır. Esma zikrine devam edenler, Allah’ın izniyle hayırlı ve güzel bir kısmetle karşılaşabilmektedir.
 • Ya Fettah esması, manevi yönden gelişmeye ve aydınlanmaya da yardımcı olmaktadır. Kalp ve zihin karanlığı giderilirken, Allah’a yakınlık ve huzur artmaktadır.
 • Ya Fettah esması şifa niyetiyle de zikredilebilmektedir. Allah’ın izniyle hastalıklardan şifa bulmaya ve sağlıklı bir yaşam sürmeye yardımcı olmaktadır.

70 Bin Ya Fettah Fazileti

70 Bin Ya Fettah fazileti oldukça fazla olan bir duadır ve 70 bin Ya Fettah okuyan kişiye veya kişilere Allah’ın izniyle bütün kapılar açılmakta ve maddi manevi her türlü zorluğu çözülmektedir. Özellikle bunalıma giren ve dara düşenler dertlerinden kurtulmaktadır.

Allah’a dilekleri için yalvarmak ve tüm dertlerinden kurtulmak isteyen kişiler, 70 bin Ya Fettah zikrini her namazdan okuyarak 70 bini tamamladığı vakit ona tüm hayır ve iyilik kapıları Allah tarafından açılmakta ve Allah rahmetini bu kişiye yağdırmaktadır.

70 bin Ya Fettah zikri topluca okunabilmekte ve bu sayıya ulaşan herkes için hayırlara vesile olmaktadır.

Ya Fettah Mucizesi Yaşayanlar
Ya Fettah Mucizesi Yaşayanlar

489 Ya Fettah Okuyanlar

Allah’ın kullarının rızkını ve ihtiyaçlarını karşılayan, her türlü darlık ve sıkıntıyı açıp kolaylaştıran kudretini ifade eden Ya Fettah ismi, her gün 489 kere okunduğunda, kişilerin şu dilekleri Allah katında kabul olmaktadır.

 • Maddi ve manevi sıkıntılardan kurtulmak
 • Rızkın ve bereketin artması
 • Borçların kapanması
 • Evlilik, iş, sağlık gibi konularda hayırlı bir kısmet bulmak
 • Dilek ve hacetlerin kabul olması

489 Ya Fettah esması, bir tesbih veya zikir çekme aleti ile çekilebilmektedir. Her gün 489 defa Ya Fettah zikredilebileceği gibi 489 Ya Fettah 21 Fatiha şeklinde de okunabilmekte ve böylesi daha faziletli olmaktadır.

489 Ya Fettah okuyanlar, maddi ve manevi sıkıntılarından kurtulduğunu, rızkının ve bereketinin arttığını, borçlarının kapandığını ve dileklerinin kabul olduğunu ifade etmektedir. Ayrıca bu esmayı okuyanlar, manevi bir huzur ve dinginlik yaşadıklarını da belirtmektedir.

El-Fettah Anlamı Zikir Sayısı

Ya Fettah esması 100, 313, 308, 70 bin, 1000, 997, 489, 573, 1062, 1626 defa okunabilmektedir. El-Fettah anlamı zikir sayısı olarak en çok bu sayılarda zikredilirken, El-Fettah isminin belirli bir zikir sayısı bulunmamakta ve kişi dilediği kadar zikredebilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir