Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Din
  4. »
  5. Sevgiliyle Aradaki Soğukluğu Gidermek İçin Dua

Sevgiliyle Aradaki Soğukluğu Gidermek İçin Dua

Bilgifresh Bilgifresh - - 6 dk okuma süresi
318 0
sevgiliyle aradaki soğukluğu gidermek için dua

Sizlerle paylaşmak istediğimiz dua, Sevgiliyle Aradaki Soğukluğu Gidermek İçin Dua başlığı altında yer almaktadır. İnsanlar arasında zaman zaman ortaya çıkan anlaşmazlıklar soğuklukları da beraberinde getirebilir. Bu durum, aile içinde yaşanan sorunların ilerleyen zamanlarda ayrılıklara sebep olmasına neden olabilir. Evde huzur ve mutluluğun artması için karşılıklı sevgi ve saygıya dayalı dua önerileri sunuyoruz. Her bireyin mutluluğu ve huzuru için önemli olan şeylerden biri, hoşgörülü olmak, sabır ve nezaket göstermektir.

Eşler Arasındaki Soğukluk İçin Dua
Eşler Arasındaki Soğukluk İçin Dua

Eşler Arasındaki Soğukluk İçin Dua

Eşler Arasındaki Soğukluk İçin Dua, Aile bireylerinin mutlu ve huzurlu olması için gerekli olan karşılıklı sevgi ve saygı ilk olarak belirtilmelidir. Her iki eşin de hoşgörülü olması, sabır ve saygı göstermesi evliliği kurtarmak için en önemli kurallardır. Her evde, eşler arasındaki anlaşmazlıkların artması, ilerleyen zamanlarda eşler arasında soğukluklara ve hatta çiftlerin boşanmasına neden olabilir.

Eşler Arasındaki Soğukluk İçin Dua

  • Allahümme Ellif Beyne Kulubina Duası Okunuşu:

“Allahümme elif beyne kulubinâ ve aslih zâte beyninâ ve’hdinâ sübüle’sselâmi ve neccinâ mi-ne’z-zulümâti ile’n-nûri ve cennibne’l fevâhişe mâ zahare minhâ ve mâ betane.”

  • Allahümme Ellif Beyne Kulubina Duası Anlamı:

“Allah’ım! Kalplerimizi birleştir. Aramızı düzelt ve bizi kurtuluş yollarına ilet. Bizi karanlıklardan aydınlığa çıkar ve büyük günahların açığından da gizlisinden de uzaklaştır.”

Eşler Arasındaki Soğukluk İçin Dua
Eşler Arasındaki Soğukluk İçin Dua

Sevgiliyle Aradaki Soğukluğu Gidermek İçin Dua

Sevgiliyle Aradaki Soğukluğu Gidermek İçin Dua, sevgilisiyle sorunları olan kişilerin gün içinde Ya Vedud, Ya Kaviyy isimlerini dilden düşürmemelidir. Huzur ve mutluluk için Kur’an-ı Kerim’in kalbi olan Yasin-i Şerif ehli için okunabilir ve dua edilebilir. Her gün Salaten Tefriciye okunarak ve bu niyetle dua ederek etki sağlayabilirsiniz. Ayrıca güçlü bir sure olan Ayetel Kürs’ü okumak insanların birbirlerini daha iyi anlamalarına yardımcı olabilir.
  • Ayetel Kürsi Okunuşu:

Allâhü lâ ilâhe illâ hüve’l-hayyü’l-kayyûm, lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm, lehû mâ fi’ssemâvâti ve mâ fi’l-ard, men-ze’l-lezî yeşfe’u ‘indehû illâ bi-iznih, ya’lemü mâ beyne eydîhim ve mâ halfehüm, ve lâ yuhîtûne bi-şey’in min‘ılmihî illâ bimâ şâe, vesi’a kürsiyyühü’s-semâvâti ve’l-arda ve lâ yeûdühû hifzuhumâ ve hüve’laliyyü’l-azîm.

  • Ayetel Kürsi Anlamı:

“Allah, O Allah’tır. O, yegâne hak mâbuddur ki O’ndan başka İlâh yok, yalnız O; daima yaşayan, duran, tutan, her an bütün hilkat üzerinde hâkim, Hayy ü Kayyum ancak O’dur. Ne gaflet basar O’nu, ne uyku. Göklerde, yerde ne varsa hepsi O’nundur. Kimin haddine ki izni olmaksızın O’nun yanında şefaat edebilsin? Allah, yarattıklarının işlediklerini, işleyenlerini, geçmişlerini, geleceklerini bilir. Onlar ise O’nun bildiklerinden yalnız dilediği kadarını kavrayabilir; başka bir şey bilemezler. O’nun kürsüsü, ilmi bütün gökleri ve yeri kucaklamıştır ve bunların koruyuculuğu, bunları görüp gözetmek kendisine bir ağırlık da vermez. O, öyle ulu, öyle büyük ve yücedir.”

Eşler Arasında Soğukluğu Gideren Dua

Her evlilikte sorunlar olabilir. Önemli olan, mantıklı bir şekilde iletişim kurarak bu tür sorunların üstesinden gelmektir. Evlilik, karşılıklı sevgi ve saygıya dayanan önemli bir kurumdur, her iki tarafın da bu değerlere önem vermesi gereklidir. Eşler, birbirlerine anlayışla yaklaşarak birçok sorunu çözebilirler. Ancak bazı durumlarda, her iki taraf da işleri karmaşıklaştırarak evlilik kurumunu tehlikeye atabilir. Boşanma, dinimizde hoş karşılanmayan ancak yasaklanmayan bir olgudur. Boşanma öncesinde elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. Bu çözümler arasında duaların önemi büyüktür.

  • Elhamdülillahillezî yümsiküssemavatis seb’a en takaa alel ardi illâ biiznih. Hasbiyallahu lâ ilâhe illâ hû, aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbul arşil azîm. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm.

İlginizi çekebilecek birçok yazılarımızdan birkaçı 

Birini Kararından Vazgeçirmek İçin Okunacak Dua

Evlenmek İsteyen Biri Nasıl Dua Etmeli (Mutlaka Okuyun)

Bir İnsanın Fikrini Değiştirmek İçin Dua (İkna Etme Duası!)

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir