Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Din
 4. »
 5. Kadir Suresi Fazileti Mutluluğun Şifresi

Kadir Suresi Fazileti Mutluluğun Şifresi

BilgifreshDua BilgifreshDua - - 4 dk okuma süresi
48 0
Kadir Suresi Fazileti Mutluluğun Şifresi

Kadir suresi fazileti mutluluğun şifresi dahil pek çok yerde aranan bir suredir. Kur’an-I Kerim’in 97. suresi olan bu ayet toplam beş ayetten meydana gelir. Abese suresinden sonra Mekkede nazil olmuş, Mekke döneminde indirilen, derin anlamlar barındıran bir suredir. Kadir gecesinden de bahsedilmektedir.

Kelime olarak bakıldığında ise azamet, şeref gibi manaları olduğu görülür. Pek çok fazileti de olduğu için bunu düzenli bir şekilde okumak her Müslümana tavsiye edilir.

Sağ El Kaşınması Ne Anlama Gelir? başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

Kadir Suresi Dilek İçin Nasıl Okunur

Kadir suresi dilek için nasıl okunur zor gibi dursa da kolay bir şekilde edilebilir. Bunun Latin harfleri ile okunuşu aşağıda olduğu gibidir:

 • İnna enzelnahü fiy
 • leyletilkadr Ve ma edrake
 • Ma leyletülkadr eyletülkadri hayrün min
 • Elfi şehr tenezzelülmelaiketü verruhu
 • Fiyha biizni rabbihim min külli emr
 • Selamün hiye hatta matle’ılfecr

Kadir suresi fazileti mutluluğun şifresi arıyorsanız, Kadir suresini bu şekilde okuyabilirsiniz. Bunu doğru ve düzgün bir şekilde etmek gerektiği unutulmamalıdır. Bunun yanı sıra sureyi okumaya başlamadan önce hem gusül abdesti hem de normal abdest almalıdır.

Kadir Suresinin Sırrı Nedir

Kadir suresinin sırrı nedir faziletleri kapsamında sık sık sorulan bir konudur. Bu sure hem maddi hem de manevi anlamda tüm dertleri, sıkıntıları gidermek amacıyla edilir. Bu sureyi günde 10 defa okuyan kişilerin günahlarının Allahü Teala’nın izni ile affedileceği rivayet olunmuştur. Peygamber Efendimiz de bir Hadis-i Şerifte dilek ve isteklerinin yerine getirileceğini buyurulmuştur.

Şayet kişi sureyi içtenlik ile okursa bir dileği de makbul olur. Ayrıca Cuma gecesinde bunu okuyanların Hz. Muhammed S.A.V.’i rüyasında göreceğinden söz edilmektedir. 5 ayetten meydana geldiği için bunu kolay bir şekilde ezberlemek mümkündür.

Kadir Suresi Fazileti Mutluluğun Şifresi
Kadir Suresi Fazileti Mutluluğun Şifresi

313 Kadir Suresi Fazileti

Kadir suresi fazileti mutluluğun şifresi oldukça faziletli bir sure olup 10 defa okuyan kişinin bin küçük günahının bağışlanacağı Hadis-i Şerifte buyurulmaktadır. Bunun dışında bir dileği olan kişilerin 41 defa okuması haline dileğinin verileceği, muradına nail olacağı da buyurulmaktadır. Sabah ve akşam namazları adından 3 kere okuyanın şeytanın şerrinden emin olacağı da buyurulmaktadır.

Bunun yanı sıra Kadir suresi fazileti mutluluğun şifresi farklı faziletlere de sahiptir. Bu nedenle düzenli bir şekilde edilmesi önerilir. Bu sureyi Müslümanlar gün içerisinde istediği zaman okuyabilir ve herhangi bir sınırlama, kısıtlama yoktur. Her vakitte sure okunabilmekte olup sık sık etmelidir.

Bununla birlikte abdest alarak 10 kere üst üste okumanın faziletinden bahsedilmektedir. En faziletli vakitler olarak cenaze defni, sabah ve akşam namazları sonrası gösterilmektedir. Bunun dışında İslam dininde duaların makbul olduğu zamanlar geldiğinde de bunu etmek unutulmamalıdır. Ayrıca 313 Kadir suresi fazileti görebilmek için bunu düzenli bir şekilde içtenlikle okumak gerektiği de bilinmelidir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir