Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kişisel Gelişim
  4. »
  5. Direksiyon tutuş şeklinize göre karakter analizi

Direksiyon tutuş şeklinize göre karakter analizi

Bilgifresh Bilgifresh - - 6 dk okuma süresi
762 0
direksiyon tutuş şekli

Araç kullanan her insanın kendine has bir direksiyon tutuş şekli hatta oturuş şekli vardır. Bazen kendini daha huzurlu hissetme, bazı durumlarda de sıhhat sorunları sebebiyle duruş yöntemleri farklılık gösterebiliyor. Kişiye göre farklılık yayınlayan direksiyon tutuşu, bunun yanı sıra karakter analizinizin de ortaya çıkmasına niçin oluyor. Aşağıdaki direksiyon tutuş şeklinize göre siz de karakter analizinizi okuyabilir, paylaşabilirsiniz.

İçindekiler

1. Minimalist

Bu şekilde direksiyon tutmayı yeğleyen şoförlerin sayısı olabildiğince azdır. Geniş arkadaş çevreleri yerine, kendine yakın hissettiğin birkaç kişiyle vakit geçirmeyi seviyorsun. Kendinden emin ve huzurlu duruşun, direksiyonu tutuş şeklinde bariz bir biçimde öne çıkıyor. Yolcuk sırasında da kendine güveniyorsun.

2. Mantıkçı

Sebep netice ilişkisine inanan ve mantıkla hareket etme özelliğine sahipsin. Aile fertleri ve arkadaşların tarafınca güvenilen, genelde etrafındaki insanoğlu bir sorun ya da problemle karşılaştıklarında senin görüşüne başvurmakta. İnsanların mantıksızlıkları seni sinirlendirse de genel hatlarıyla güvenilen bir kişiliğe sahipsin.

3. Birleştirici

Problemleri çözme ve insanları bir araya getirme konusu ile ilgili olabildiğince başarılısın. Çoğu vakit yapıcı olan tavrın vasıtası ile insanoğlu tarafınca olabildiğince fazla seviliyor ve arkadaş ortamlarında özleniyorsun. Üstelik bu birleştirici ve sevilen tavrından ötürü telefonun asla susmuyor olabilir.

4. Mükemmeliyetçi

Arkadaş ve aile içerisinde hürmet duyulan bir yapıya sahipsin. Yapılan işlerde savsaklamalardan hoşlanmıyorsun, düzgünce yerine getirmek için bütün işlerine itina gösteriyorsun. Bu tavrın vasıta kullanımına da yansımış olmalı ki direksiyonu araca en iyi ve muntazam şekilde hakim olacak şekilde güvenle tutuyorsun.

5. Temkinli

İş ve hususi hayatındaki işlerde, kararlarda sıklıkla temkinlisin. Başkalarını incitmekten ve onlara istemeden de olsa zarar vermekten korkuyorsun. Çevrende herkesi düşünen ve gerek görülürse kendinden fedakarlık eden o şahıs büyük ihtimalle sensin. Yolu en iyi görecek şekilde direksiyonun üst kısmından tutuyorsun zira davranışlarında ölçülü ve düşünceli tavrın direksiyon tutuş şekline de yansımış.

6. Maceracı

Macera senin göbek adın! Diğer insanların beceremediği, değişik olan ne var ise senin alaka alanına giriyor. Arkadaş çevrende enerjik olan ve diğerlerini değişik şeyler hazırlamaya zorlayan şahıs genellikle sen oluyorsun. Trafikte hız yapma düşkünlüğün de olabilir, dikkatli olmakta yarar var.

7. Patron

Sakin ve yetişkin yapın ile bazı durumlarda tam bir patron, bazı durumlarda de lidersin. Hayatın süresince karşına çıkan zorlukları kendi başına yenmişsin ve bu vaziyet sana yıkılmaz bir özgüven kazandırmış. Bu halinden kaynaklı öteki insanoğlu seni imreniyor ve seni misal almaya çalışıyor. Aile içerisinde ve arkadaş ortamında da güvenilen bir kişiliksin.

8. Babacan

Çevrendeki insanların büyük bir kısmı seni hem seviyor hem de hürmet gösteriyor. Olgun, sakin ve ağırbaşlı olduğun gibi esprili ve cana yakın bir yapıya sahipsin. Tevazu sahibi kişiliğin, korumacı tavrınla birleşince yanısıra bulunan hepimiz kendini güvende hissede biliyor. Hayatı keyifle yaşamaya çaba ediyorsun.

9. Havalı

Stres altında da olsan, son aşama sakin olmayı başarabiliyorsun. Bu olabildiğince zor bir durumdur Olayları ve sorunları çözümleme ederek çözme yeteneğin gövde diline yansımış. Diğer insanoğlu için güç olabilecek durumlarda rahatlıkla işin içerisinden çıkabiliyorsun ve bu tavrın yüzünden etrafındaki insanoğlu belli etmeseler de sana içten içe gıpta ediyorlar.

 

direksiyon tutuş şekli
direksiyon tutuş şekli

10. Buldozer

Hırslı ve rekabeti seven bir yapın var. Kafana koyduğun ve elde edemeyeceğin şeyler yok denecek kadar az. Sen hedefine ilerlerken öteki insanların yolunda durmasına tahammül edemiyorsun. Öyle ki, bu vaziyet açıkça araç kullanma tarzına yansımış. Araç direksiyonunu her an kornaya basmaya hazır bir halde tutuyorsun.

Direksiyon tutuş şekli
Direksiyon tutuş şekli

Kazasız ve eğlenceli sürüşler dileriz. Bizi takip etmeye devam ediniz. Kaynak:brightside

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir