Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kişisel Gelişim
  4. »
  5. Oturma şekline göre karakter analizi

Oturma şekline göre karakter analizi

Bilgifresh Bilgifresh - - 3 dk okuma süresi
1034 0
karakter analizi

Kişilerin karakterine göre istemsizce şeklini almış olduğu bir oturma şekli bulunduğunu ve bu oturma şekline göre de karakter analizi yapıldığını biliyor muydunuz? Kişilerin karakter analizini yapma yolları değişik şekillerde bulunsa da en önemlilerinden biri de oturma şekline göre tespittir. Beş değişik oturma şeklindeki bacaklarınızın almış olduğu duruma göre karakter analizinizi paylaştık. Siz de kendi genel oturma şeklinizin durumuna göre kişilerin gözündeki karakterinizi öğrenebilirsiniz. İşte karakter analizi yapabileceğiniz o yöntemler…

A şekline göre karakter analizi

Bu şekilde oturan kişilerin genellikle yaratıcı olduğu bilinir. Ayrıca karizmatik kişiliğe de haiz olan bu kişiler hayatta sevinçli ve huzurlu olurlar. Genellikle karşılaştıkları problemlere çözüm odaklı yaklaşarak başarıya ulaşırlar. Açık sözlüdürler, rahatlıkla kafalarındaki her şeyi karşı tarafa iletebilirler.

 

 

B şekline göre kişilik analizi

Oldukça samimi olmakla birlikte bunun yanı sıra hayal dünyasında fazla yaşayan kişilerin oturma şeklidir. Maceraperest, gezmeyi seven, yeni insanlarla rahatlıkla iletişim kurarak arkadaşlık kurabilen özellikleri vardır. Planladıkları şeyleri hayata geçirme konusu ile ilgili üstlerine yoktur. Yaşadıkları şehir, ortam ve ülkelere basit ahenk sağlarlar. En mühim özellikleri de aynı yerde uzun süre kalmak istememeleridir.

C şekline göre kişilik analizi

C şeklindeki biçimde bacakları aleni biçimde oturan insanların konsantrasyon ve ahenk problemi yaşaması muhtemeldir, canı tatlıdır diye tabir edilen şahıs türlerindendir. Kendilerine has bir hayat seçimi olmasına karşın hayatları sorun ve kaoslarla geçebilir.

D şekline göre kişilik analizi

Verdikleri lafı tutan, söylediği dedik, randevuları ve saat planlamalarına tam zamanında katılan şahıs türleridir. En mühim özelliği zeki olmaları olan bu oturuşa haiz kişiler, savundukları mevzularda sert dilli ve kırıcı olabilirler.

E şekline göre kişilik analizi

Kariyerinin peşinden giden, paraya ve maddiyata ehemmiyet veren tiplerdir. Aile ve arkadaş çevresini ikinci planda tutabilirler. İdealleri için gözü karadır.

Elbette bütün analizler doğru olmayabilir lakin insan bedeninin karakter analizi için bulunmaz bir nimettir. Jest ve mimikler oturuş pozisyonları, konuşma tarzı gibi birçok detay kişilik analizlerinde kullanılmaktadır.

Ayrıca bkz: Direksiyon tutuş şeklinize göre karakter analizi

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir