Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Din
 4. »
 5. Alacağını Almak İçin Okunacak Kuvvetli Esmaül Hüsna

Alacağını Almak İçin Okunacak Kuvvetli Esmaül Hüsna

BilgifreshDua BilgifreshDua - - 6 dk okuma süresi
294 0
Alacağını Almak İçin Okunacak Kuvvetli Esmaül Hüsna

Alacağını Almak İçin Okunacak Kuvvetli Esmaül Hüsna – Hakkı olan parayı alabilmek için dua ve Esmaül Hüsna’nın gücünden faydalanmak isteyen kişiler, özellikle alacağını almak için okunacak kuvvetli Esmaül Hüsna aramaktadır. Esmaül Hüsna, Allah’ın 99 ismidir ve her bir ismin kendine özgü bir anlamı ve fazileti vardır.

Alacağını Almak İçin Okunacak Kuvvetli Esmaül Hüsna

Esmaül Hüsna’yı zikretmek, Allah’a dua etmenin ve ondan yardım dilemenin en güzel yollarından biridir. Alacağınızı tahsil etmeniz için okunabilecek kuvvetli Esmaül Hüsnalar arasında şunlar yer almaktadır.

 • Ya Vekil, her şeye gücü yeten ve her işi düzelten anlamına gelir. Alacağınızı tahsil etmeniz için Ya Vekil ismini zikredebilirsiniz.
 • Ya Fettâh, her türlü zorluğu açan ve kolaylaştıran anlamına gelir. Alacağınızın önündeki engellerin kalkması için zikredebilirsiniz.
 • Ya Rezzak, her canlıya rızkını veren anlamına gelir. Alacağınızın size ulaşması için Ya Rezzak ismini zikredebilirsiniz.
 • Ya Kadir, her şeyi yapabilen anlamına gelmektedir. Alacağınızın size ulaşması için Ya Kadir ismi de zikredilebilmektedir.
 • Ya Hasib, Allah’ın hesabını yapan ismi, her şeyin hesabını tutan anlamına gelmekte ve yine alacağını almak için en etkili Esmaül Hüsnalar arasında yer almaktadır.

Alacağını Almak İçin Okunacak Kuvvetli Esmaül Hüsna bu şekildedir.

Alacağını Almak İçin Okunacak Dua Tecrübe Edilmiş

Alacağını alamama sorunu, ne yazık ki birçok insanın hayatında sıkça rastlanan bir durumdur. Alacağını alamayan kişiler, çeşitli yöntemler deneyerek haklarını talep etmeye çalışırlar. Ancak bu yöntemler arasında en etkilisi dua olmaktadır.

Deli Gibi Özlemesi İçin Dua Sizler İçin başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Alacağını almak için okunacak dualar, Allah’tan yardım ve bereket dilemenin bir yoludur. Özellikle bu dualar, borcunu ödemesi gereken kişinin vicdanını uyandırması için dua eden kişinin niyetini ve ihtiyacını Allah’a arz etmenin bir aracıdır.

Alacağını almak için okunacak dua tecrübe edilmiş bir şekilde alimler tarafından önerilmekte ve bu dua Salât-ı Münciye olarak dikkat çekmektedir. Duanın okunuşu şöyledir.

 • Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhamme din ve alâ êli seyyidinâ muhammed Salâten tünciynâ bihâ min cemiy’ıl ehvâli, vel êfât.

Alacağını Almak İçin Dua Çok Etkili

Alacağını almak için duanın çok etkili olduğuna dair birçok inanış bulunurken,  kişinin hak ettiği parayı almasına yardımcı olmanın yanı sıra ona sabır ve güç de verebilmektedir. Alacağını almak için dua çok etkili olarak alimler tarafından şöyle önerilmektedir.

 • “Ya Hayyu ya Kayyum, bi rahmetike esteğisu. Eğisni minel-hüzni vel-hemmi ve min şerri ma halaktü.”
 • “Ya Allah, ya Rezzak, ya Fettâh. Ya Kerim, ya Vedud. Entel-Melikul-Hakku’l-Mübin. Ezkur rahmeteke ve kerametike ve mağfiretke ve udvaneke ve ihsanıke, fe inni fakirun muhtacün.”

Alacağını Almak İçin Zikir

Alacağını tahsil etmek her zaman kolay olmayabilmektedir. Bazen borçlu kişi çeşitli bahanelerle ödemeyi geciktirebilmekte veya erteleyebilmektedir. Özellikle bu gibi durumlarda, alacaklılar alacaklarını tahsil etmek için farklı yöntemlere başvurabilmektedir.

Din kategorimizde ilginizi çekebilecek farklı içeriklere de göz atabilirsiniz.

Zikir, Allah’ın isimlerini tekrarlamaktır. Zikir çekmenin birçok faydası bulunmaktadır. Bunlardan biri de maddi ve manevi sıkıntılardan kurtulmaya yardımcı olmasıdır. Alacağını alamayan kişiler de alacaklarını tahsil etmek için zikir çekerek Allah’tan yardım dileyebilmektedir.

Alacağını almak için zikir çekmek isteyen kişiler için çekebilecekleri zikirler arasında şunlar yer almaktadır.

 • Ya Hasib
 • Ya Kadir
 • Ya Fettah
 • Ya Vekil
 • Ya Rezzak
Alacağını Almak İçin Okunacak Kuvvetli Esmaül Hüsna
Alacağını Almak İçin Okunacak Kuvvetli Esmaül Hüsna

Hakkını Almak İçin Hangi Esma Okunur?

Haksızlığa uğramak, her insanın başına gelebilecek bir durumdur. Her ismin kendine özgü bir anlamı ve fazileti vardır. Hakkını almak isteyen kişiler bu konuda etkili olan Esma-ül Hüsna’yı zikrederek Allah’a dua edebilmektedir.

Hakkını almak için hangi esma okunur? Sorusuna yanıt olarak; Hakkını almak için okunabilecek Esma-ül Hüsna arasında şunlar yer almaktadır.

 • Ya Allah
 • Ya Adl
 • Ya Hak
 • Ya Kahhar
 • Ya Müntekim

Kaynak: Diyanet

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir