Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Din
 4. »
 5. Ya Zül Celali Vel İkram Fazileti Mutluluğun Şifresi

Ya Zül Celali Vel İkram Fazileti Mutluluğun Şifresi

BilgifreshDua BilgifreshDua - - 4 dk okuma süresi
46 0
Ya Zül Celali Vel İkram Fazileti Mutluluğun Şifresi

Ya Zül Celali Vel İkram Fazileti Mutluluğun Şifresi pek çok fazilete sahip olan bir zikir olup bu nedenle düzenli bir şekilde etmek gerekmektedir. Allahü Teala’nın isimleri olarak geçen Esmaül Hüsna’yı bilmek Müslümanlara birçok yarar getirir.

Bu ismin birçok anlamı yer almakta olup faziletleri de oldukça çoktur. Allahü Teala’nıbn isimlerinden biri olup yüce, büyüklük, ululuk, azamet gibi manaları taşımaktadır. Ayrıca şu gibi manaları da vardır:

 • Tüm eksik sıfatlardan münezzeh olan
 • Tüm sıfat, fiil, emir ve yasaklarında yüce ve tam olan
 • Kayıtsız ve koşulsuz azamet sahibi olan
 • Dilediği kullarına yücelik ve azamet veren
 • Karşılık beklemeden veren ve ihsanda bulunan
 • İnkar ve nankörlüklerine karşılık kullarını cezalandırmada acele etmeyen

Ya zül celali vel ikram fazileti mutluluğun şifresi oldukça fazla olduğundan sık sık okunması önerilen zikirler arasındadır.

500 Hasbinallah ve Nimel Vekil Fazileti başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Ya zül celali vel ikram okuyanların yorumları

Ya zül celali vel ikram fazileti mutluluğun şifresi kadar bunu daha önce kimlerin okuduğu da merak edilerek sorulur. Birçok Müslüman dua, zikir etmeden önce ya da ederken ne gibi faziletleri olduğunu da merak etmektedir.

Ya zül celali vel ikram okuyanların yorumları bu bakımda internette kolay bir şekilde görülebilir. Bunları okumak için farklı sitelere ve bloglara ayrıntılı olarak bakarak öğrenebilirsiniz. Bunları siz de yaşamak arıyorsanız düzenli bir şekilde okumanız tavsiye edilir.

Ya Zül Celali Vel İkram Fazileti Mutluluğun Şifresi
Ya Zül Celali Vel İkram Fazileti Mutluluğun Şifresi

Ya zül celali vel ikram mucize dualar

Ya zül celali vel ikram mucize dualar kapsamında sık sık okunması önerilen dualar arasındadır. Bu isim Kur’an-ı Kerim içerisinde iki kere Rahman suresinde zikir edilmiştir. Bunun dışında ismi bazı zamanlarda zikretmenin de yararı bulunmaktadır. Her gün 1100 kere okuyan kişiye Allahü Teala büyük bir muhabbet verir. Bunun yanı sıra tüm dua ve ricasını da lütfu ile kabul eder, işleri de kolay hale gelir.

Beş vakit namaz ardından 1100 kere bunu okuyan, devam edenlerin de her isteği olur. Geçim sıkıntısı çekmez, mesleğinde ilerler ve kısmeti açılır. Ya zül celali vel ikram fazileti mutluluğun şifresi bu bakımdan pek çok fazilete sahiptir.

Ayrıca her namaz ardından 1100 ere veya her gün 1100 defa veya Pazarları sabah erken gün doğarken, ikindi sonrası yahut Perşembe sabah doğarken, ikindi sonrası ve gece yarısı edilebilir.

Ya zül celali vel ikram fazileti

Ya zül celali vel ikram fazileti oldukça fazla olan bir zikirdir. Bunu etmek istiyorsanız gün içerisinde istediğiniz zaman etmeniz, okumanız mümkündür. Bu bakımdan herhangi bir sınırlama, kısıtlama yoktur. Ancak özellikle İslam dininde duaların makbul olduğu zamanlar geldiğinde bunu etmek gerektiği unutulmamalıdır.

Ayrıca her dua ve zikir gibi bunu da düzenli bir şekilde okumak gerektiği unutulmamalıdır. Bu zikir Allahü Tealanın izniyle dileğe nail olmaya yardım eder. Tesbih çekerken de bu önerilir. Zira Allah’ın izniyle herkesin sevgisini kazanmaya olanak tanır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir