Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Cep Telefonu
 4. »
 5. WhatsApp’ta numarayı rehbere kaydetmeden mesaj gönderme yöntemi

WhatsApp’ta numarayı rehbere kaydetmeden mesaj gönderme yöntemi

Bilgifresh Bilgifresh - - 6 dk okuma süresi
771 0

Bilindiği suretiyle WhatsApp üstünde bir numaraya mesaj gönderebilmek için o kişinin rehberinizde kayıtlı olması gerekiyor. Ancak birtakım durumlarda numarayı rehberinize kaydetmeden mesaj göndermeniz gerekebiliyor. Bu işlemin iyi mi yapılacağı konusu ile alakalı dört gözle beklenen tekniği ele aldık. Siz de “Whatsapp’ta numarayı rehbere kaydetmeden iyi mi mesaj gönderilir?” sorusunun cevabını arayanlardansanız çözümü haberimizde.

İçindekiler

En tanınmış anlık mesajlaşma uygulaması: WhatsApp

Dünya genelinde milyarları aşan kullanıcı sayısına haiz mobil tatbik WhatsApp, kullanıcılarına internet üstünden mesajlaşma imkanı sunuyor. Mesajlaşmanın yanı sıra görüntü, ses, video ve dosya gönderim imkanı sunmuş olduğu gibi görüntülü müzakere olanağı ile mühim bir hizmeti ücretsiz olarak veriyor.

WhatsApp kullanan kişiler bir numaraya mesaj göndermek için o kişinin rehberinde olması gerekiyor. WhatsApp’taki şahıs listesine girerek mesaj göndermek istediği kişiyi seçiyor ve göndermek istediğini gönderiyor. Bu vaziyet birtakım durumlarda zor olabiliyor.

Örneğin yalnızca bir kez iletişime geçeceğiniz kişiyi rehberinize kaydetmek istemiyor olabilirsiniz. Aynı şekilde bir alışveriş aracılığı ile bir araya geldiğiniz şahsa mesaj göndermeniz gerekebiliyor. Ya da telefon rehberinde kafi limit bulunmayabiliyor. İşte bu tip durumlarda rehberinizde kayıtlı olmayan numaraya WhatsApp üstünden mesaj gönderme yöntemini paylaşıyoruz.

 

Isınan telefonlar için çözüm önerileri

WhatsApp

Rehberde kayıtlı olmayan numaraya WhatsApp üstünden iyi mi mesaj gönderilir?

Telefon rehberinde olmayan şahsa mesaj göndermek için iki değişik alternatif bulunmaktadır. İlk alternatif direkt olarak numaraya göndereceğiniz WhatsApp mesaj ekranının açılmasını elde eden bağlantıdır. İkincisi teknik ise bir mesaj ilave ederek söyleşi penceresinin açılması sağlamaktır. Bu tekniği genelde internet sitelerinde görmek mümkündür. Detaylarıyla bu işlemin iyi mi yapılacağına bakacak olursak;

WhatsApp mesaj gönderme bağlantısı

WhatsApp’ta bir numaraya mesaj göndermek için aşağıdaki bağlantıyı kullanarak rahatlıkla mesaj gönderebilirsiniz. Üstelik bu prosedür hem mobil aygıtlardan hem de bilgisayar üstünden yapılmaktadır. Örneğin; +90 531 123 45 67 (telefon numarası temsilidir) numarasına Whatsapp üstünden mesaj göndermek istiyorsunuz. İşte adım adım rehberde kayıtlı olmayan numaraya WhatsApp mesajı gönderme yöntemi.

 • Telefonunuzun internet tarayıcısını açınız. (Google Chrome, Mozilla Firefox ya da öteki tarayıcılar)
 • Adres satırına şu linki yazın:
  wa.me/905311234567 (Numarayı kendi mesaj göndereceğiniz numaraya göre değiştiriniz)
 • Karşınıza WhatsApp mesaj gönder monitörü açılacaktır. Açılan pencereden mesajınızı yazıp gönderebilirsiniz.
 • Hepsi bu kadar!

WhatsApp’ta numaraya mesaj gönderme adresi:

https://wa.me/TELEFON NO

Yukarıdaki linki kopyalayarak direkt olarak adres satırına da ilave edip mesaj gönderebilirsiniz. burada https:// içeren bölümü tercihen yazmanıza gerek yoktur. Çünkü tarayıcı bu bölümü otomatik tamamlayacaktır. Sadece wa.me/TELEFON NO kısmını yazarak ilerlemeniz yeterlidir.

Whatsapp numara kaydetmeden konum atma

Herhangi bir numarayı rehberinize eklemeden konum göndermek için de aynı işlemleri yapmanız yeterlidir. Bağlantı şeklinde numarayı whatsapp ekranında açarak konum gönderebilir, bunun yanı sıra öteki medya gönderim özelliklerini de gerçekleştirebilirsiniz.

WhatsApp

Bir mesaj ilave ederek kendi WhatsApp mesaj bağlantınızı oluşturma yöntemi

Rehberde kayıtlı olmayan telefon numarasına mesaj göndermenin bir öteki yolu da mesaj ilave ederek gönderimidir. Bu teknik ilkine göre daha komplike ve daha gelişmiştir. Bu teknik için size verilen mesaj gönderim bağlantısının yanı sıra bir de ilaveten mesaj ekleyebilirsiniz. O linke gitmeniz ya da öteki birine göndererek tıklandığında sizin istediğiniz mesajı alakalı numaraya iletmesini sağlayabilirsiniz. Bu tekniği uygulamak için ise şu adımları izleyin:

 • Telefonunuzun internet tarayıcısını açınız.
 • Adres satırına şu linki yazın:
  wa.me/905311234567?text=Merhaba (Numarayı ve Merhaba yazısını kendi mesaj göndereceğiniz numaraya göre değiştiriniz)
 • Karşınıza WhatsApp mesaj gönder monitörü açılacaktır. Açılan pencereden mesajınızı yazıp gönderebilirsiniz.
 • Hepsi bu kadar!

Bu teknik yukarıda da belirttiğimiz gibi internet sayfaları ya da çevrimiçi satış yapan kişilerin profillerine eklediği kullanımı kolay bir yöntemdir. Örneğin internet sitenize ekleyeceğiniz “WhatsApp yardımcı butonu” üstüne aşağıdaki bağlantıyı eklemeniz halinde tıklandığında direk size mesajlar iletilebilecektir.

https://wa.me/905311234567?text=Ürün%20hala%20satılık%20mı

Burada dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan kısım numaranın ve mesajın doğru bir halde yazılmış olması gerektiğidir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir