Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Sosyal Medya
 4. »
 5. Sadeceon.com’da En Kazançlı Kategoriler

Sadeceon.com’da En Kazançlı Kategoriler

Bilgifresh Bilgifresh - - 9 dk okuma süresi
631 0

Web tasarım, grafik tasarım, yazı, edit, çeviri, dijital pazarlama, SEO, fotoğrafçılık vb. alanlarla ilgilenen bütün freelancer’ları sadeceon.com’da bulmanız mümkün.

SadeceOn, Türkiye’deki freelance çalışanların online hizmetler taktim etmek için kayıt olabilecekleri bir platformdur. İnsanların oldukça düşük fiyatlardan hizmet satabilecekleri ya da satın alabilecekleri bağımsız bir pazar yeri şeklinde de tanımlanabilir. SadeceOn, toplam 11 kategoride ve binlerce alt kategori de hizmet verir.

Web tasarım, grafik tasarım, yazı, edit, çeviri, dijital pazarlama, SEO, fotoğrafçılık vb. alanlarla ilgilenen bütün freelancer’ları bu platformda bulmanız mümkündür.

Hizmet almak isteyenler, gereksinimlerine İdeal freelance çalışanları arayıp bu çalışanların profillerini ziyaret ederek saydam bir halde profillerini, portfolyolarını ve önceki deneyimlerini inceleyebilir. Bu sayede kriterlerine uyan istediği freelancer’la çalışır.

SadeceOn’dan en iyi faydayı sağlamak isteyen freelance çalışanlar ise, kendi profillerini oluşturup sundukları hizmet türlerini faaliyetlerinden örneklerle beraber açıklamalıdır. Bu sayede potansiyel müşterilerle işbirliği yapabilir.

İnternetten para kazanmanın 10 kolay yolu

Sadeceon.com’da En Çok Para Kazanabileceğiniz Kategoriler

SadeceOn’da aşağı yukarı her niş için çoğu kategori vardır. Yüksek rekabet nedeniyle, satıcıların kategorilerde freelance iş almaları zorlaşsa da, hizmetlerinizi satmaya başlamadan ilkin basitçe satış yapabilmeniz için SadeceOn’da yüksek istek gören kategoriler ile ilgili birazcık inceleme yapmanız yararınıza olur.

 1. Grafik & Tasarım

Grafik tasarım, ebedi potansiyele haiz bir niştir ve en etkin SadeceOn kategorilerinden biridir. İster emin olun istek eder inanmayın, insanoğlu SadeceOn’da tek bir dizayn işinden oldukça fazla para kazanabilir.

En tanınmış dizayn alt kategorilerinden bazıları aşağıdaki şekildedir:

 • Logo Tasarımı

Günümüzde şirketler, firma içi tasarımcıları işe almak yerine SadeceOn gibi freelance platformlar vasıtasıyla dış kaynak kullanmayı tercih ediyor.

Neden mi?

Çünkü SadeceOn’da şirketiniz için 100 TL’den 1000 TL’ye kadar değişen amblem dizayn hizmetleri bulabilirsiniz.

Photoshop ya da Illustrator gibi yazılımları kullanarak iyi mi iyi bir amblem oluşturacağınızı biliyorsanız, SadeceOn’da oldukça fazla satış yapabilir ve kabiliyetinizi süratli paraya dönüştürebilirsiniz.

Bunun yanı sıra, müşterilerinizden değişik arzuları için ekstra ücret de alabilirsiniz. Bunlar, AI ya da PSD dosyaları sağlamayı ya da yüksek çözünürlüğünde olan görseller sunmayı içerebilir.

Fiyatınızı iyi mi belirleyeceğinizi bilmiyorsanız, kendi fiyatınızı oluşturmadan ilkin öteki satıcılar tarafınca açılan paketlere bakabilirsiniz. Bu sayede, hizmetiniz için ne kadar ücret alacağınızı ve müşteri çekmek için ne kadar kıymet sağlayabileceğinizi görebilirsiniz.

 • Kartvizit Tasarımı

Kartvizit tasarımı, SadeceOn’da “Grafik & Tasarım” kategorisi altındaki en kazançlı öteki bir alt kategoridir. Çoğu yeni teşebbüs ya da ufak işletme, ustalaşmış bir tasarımcı çalıştıracak kaynağa haiz olmadığı için freelance platformlar vasıtasıyla bir tasarımcı bulur.

Siz de yukarıdaki tanıma uyan bir işletme sahibiyseniz, SadeceOn’da tasarlanacak kartvizitinizi 20 TL gibi ufak rakamlarla başlayan fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Fakat SadeceOn’da ve öteki freelance platformlarda ne satın alırsanız alın, paketin sunmuş olduğu hizmetlerin listesine daha önceden göz gezdirin. Örneğin, bir kartvizit tasarımı alırken, tasarımcının iki taraflı mı yoksa tek taraflı mı bir dizayn sağladığını denetim edin. Bazı tasarımcılar, iki taraflı bir dizayn için ek bir ücret istek eder.

 • El İlanı & Broşürler

El ilanı ve broşürler, şirketlerin ve her vakit gereksinim duyduğu marketing dökümanlarıdır. Bu yüzden akılda kalıcı bir dizayn oluşturma ve marka bilgilerini yaratıcı bir halde tevhit becerisine sahipseniz, tek bir broşür tasarımı için aşağı yukarı 50 TL’den 200 TL’ye kadar para kazanabilirsiniz.

 1. Video & Animasyon

Video animasyon da tıpkı grafik dizayn gibi SadeceOn’daki en tanınmış kategorilerden biridir. 2D ve 3D video animasyon yapanlar, bu kategoride bir ayda oldukça azca bir siparişi tamamlayarak iyi paralar kazanabilir.

Adobe After Effects gibi temel video oluşturma yazılımlarını iyi mi kullanacağınızı biliyorsanız, platformdan mühim seviyede gelir elde edebilirsiniz.

Bununla birlikte, video animasyonu oldukça geniş bir alandır ve birtakım nişler sitede bilhassa iyi çalışır.

Markanız ya da ufak işletmeniz için videolara ihtiyacınız varsa, SadeceOn’da bulabileceğiniz birtakım “Video & Animasyon” alt kategorileri aşağıdaki gibidir:

 • Video Reklamlar
 • İntro Animasyonu
 • Tebrik Videoları
 • 3D Animasyon
 • Video Düzenleme & Prodüksiyon
 • Hareketi Durdur
 • Resim Düzenleme & Prodüksiyon
 1. Yazı & Çeviri

İçerik yazarlığı, yapabileceğiniz en iyi SadeceOn işlerinden biridir. Profesyonel yazarlar ve çevirmenler için SadeceOn’da aralarından seçim yapabileceğiniz çoğu makale ve tercüme işi vardır.

En tanınmış “Yazı & Çeviri” alt kategorilerinden bazıları aşağıdaki şekildedir:

 • Makale – Metin Yazarlığı

Çoğu insan, rekabet oldukça yüksek olduğundan içerik yazma hizmetleri satarak SadeceOn’dan para kazanmanın harbiden zor bulunduğunu söylese de, istikrarlı bir halde yoluna devam edenler harbiden iyi bir gelir elde edebilir hale geliyor.

Evet, rekabet yüksek, evet pazar doymuş, ama SadeceOn’da hizmetlerinizi satmak için doğru anahtar kelimeleri iyi mi hedefleyeceğinizi biliyorsanız, iyi bir hasılat elde edebilirsiniz. Unutmayın, odak noktanız, ilgilendiğiniz niş için doğru anahtar kelimeleri aramak olmalıdır.

İyi yazabiliyorsanız ve içeriğe anahtar kelimeleri iyi mi muntazam bir halde ekleyeceğinizi biliyorsanız, SadeceOn’da oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz.

 • Çeviri

Birden fazla dil biliyorsanız, içinde ne olduğu bir dilden diğerine çevirmek de SadeceOn’da para kazanmanın mükemmel bir yoludur.

İnternetten Para Kazanmanın Kanıtlanmış 11 Yolu

SadeceOn, içeriğinde çoğu dile hakim olan ustalaşmış barındırır. Belgeleri, yazıları ya da ürün açıklamalarını çevirmek SadeceOn’da satabileceğiniz bir beceridir.

 • Redaksiyon & Düzenleme

Makaleleri, internet site içerikleri, kitapları ya da senaryoları için daha önceden bir eskiz hazırlamış olan kişiler, SadeceOn’daki uzman editörlerle irtibat kurabilir, gereksinimlerinize göre makaleniz ile ilgili geri bildirim sağlamak için hem metin editörlerini hem de yazımlama editörlerini arayabilirsiniz.

SadeceOn’da editör olmak istiyorsanız, zamana dayalı olarak hasılatınızı artırabilirsiniz. Fakat düzenleme ve yazımlama işini ne kadar süratli tamamlarsanız, müşterilerinizden o denli yüksek ücret istek edebilirsiniz.

Yukarıda SadeceOn’daki en kazançlı olabilecek kategorilerin hepsini aşağı yukarı listeledik. Artık ilgilendiğiniz nişte ayrıntılı inceleme yapmak, piyasayı çözümleme etmek ve kendiniz için doğru sonucu vermek size kalmış.

İnternetten para kazanmanın 10 basit yolu

Unutmayın, hiç bir freelance platforma üye olarak 1 günde oldukça fazla para kazanamazsınız, ama uzun solukta buna değeceğini göreceksiniz.

Sadeceon

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir