Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Sağlık
 4. »
 5. İburamin Zero Nedir, Ne İçin ve Nasıl Kullanılır?

İburamin Zero Nedir, Ne İçin ve Nasıl Kullanılır?

Bilgifresh2 Bilgifresh2 - - 5 dk okuma süresi
495 0
İburamin Zero

İburamin Zero Pilfer-Proof yüksek yoğunluklu polietilen kapak ve düşük dansiteli polietilen conta ile kapatılmıştır. Amber renkli şişede yer almakta olup etkin maddesi  İbuprofen ve 1 mg klorfeniramin maleat olmaktadır. Bunun yanı sıra yardımcı maddeleri prospektüs bilgilerine göre şu şekildedir:

 1. Ksantan gum
 2. Hidroksipropil metil selüloz
 3. Gliserin
 4. Sorbitol (%70) (E420)
 5. Sodyum benzoat (E211)
 6. Sükroz
 7. Polioksil 40 hint yağı
 8. Sitrik asit monohidrat
 9. Çilek aroması
 10. Maskeleyici aroma
 11. Amonyum glisirizat
 12. Mikrokristalin selüloz ve karboksimetilselüloz sodyum (karmeloz sodyum)
 13. Ponso 4R (E124)
 14. Deiyonize su

İburamin Zero ağız yoluyla kullanılmakta olan bir ilaçtır. Yazımız sizi bilgilendirmek için bilgilendirmek için hazırlanmış olup tavsiye değildir.

İburamin Zero
İburamin Zero

İburamin Zero Ne İşe Yarar

Her ilaç belirli bir amaca yönelik olarak reçete edilir. İburamin ne işe yarar gibi sorular bu bakımdan özellikle ilaç kendine ilk kez yazılan kişiler tarafından sorulur. İlaç,

 1. Soğuk algınlığı
 2. Grip
 3. Viral üst solunum yolu enfeksiyonlarının mevcudiyetinde hastalık belirtilerinin giderilmesi yahut azaltılması halinde yararlanılır.

Her ilaçta olduğu gibi bunda da kişilerin kullanmaması gereken bazı durumlar vardır. Prospektüs bilgisine göre bunlardan bazıları şöyledir:

 1. 2 yaş altı çocuklarda kullanılmamalıdır.
 2. Hamilelik döneminin son 3 ayında kullanılmamalıdır.
 3. İlacın etkin ya da yardımcı maddesine alerjiniz varsa kullanılmamalıdır.
 4. Önceden İbuprofen, aspirin y ada farklı NSAİİ ilaçlara karşı astım, rinit ya da kurdeşen gibi alerjik reaksiyonlar gösterilmesi
 5. Tekrarlayan mide-onikiparmak bağırsağı ülserleri, iltihabi bağırsak hastalıkları, mide-bağırsak kanaması gibi hastalıkların olması yahut daha önce yenileyen biçimde yaşanması
 6. Şiddetli böbrek yetmezliği olması
 7. Şiddetli kalp yetmezliği (NHYA Sınıf IV) olması

Bunların yanı sıra prospektüs bilgilerine göre kişilerin kullanmaması gereken farklı durumlar da vardır. Bu nedenle Iburamin Zero bilinçsiz, doktor reçetesi olmaksızın kullanılmamalıdır.

Iburamin Zero Nasıl Kullanılır

Her ilaç doktorlar tarafından size yazıldığı, reçete edildiği biçimde kullanılmamalıdır. Iburamin de aynı bu şekilde olmalıdır. Iburamin Zero nasıl kullanılır diyorsanız hekimin size yazdığı reçeteye özen göstermeli, tedavi planının dışına çıkılmamalıdır. İlaç prospektüs bilgisine göre farklı yaş aralıklarında şöyledir:

 1. 2-4 yaş arası çocuklar 5 ml
 2. 4-6 yaş arası çocuklar 7.5 ml
 3. 6-12 yaş arası çocuklar 10 ml

İlacın uygulama yolu ağızdan olmaktadır. Kullanmadan önce şişe iyi bir şekilde çalkalanmaktadır.

Iburamin Yan Etkileri Neler

Her ilaçta olduğu gibi Iburamin yan etkileri de yer almaktadır. Prospektüs bilgisine bakıldığı zaman bunlardan bazıları şöyledir:

 1. Uykululuk hali
 2. Baş ağrısı, baş dönmesi, dikkat dağınıklığı, anormal koordinasyon
 3. Sindirim bozukluğu
 4. İshal
 5. Bulantı, kusma ve karın ağrısı
 6. Deri döküntüsü
 7. Görme bozukluğu
 8. Uyuşma
 9. Oniki parmak bağırsağında oluşan yara
 10. Duyma bozukluğu
 11. Uykusuzluk ve anksiyete

Bunların yanı sıra farklı Iburamin yan etkileri de yine mevcuttur. Bu nedenle hiçbir zaman bilinçsiz şekilde, doktor reçetesi olmaksızın kullanılmamalıdır.

Iburamin Nasıl Saklanır

Her ilacın doğru bir şekilde, güvenli biçimde saklanması gerekir. Iburamin Zero için de bu durum geçerlidir. İlacın çocukların görebileceği, ulaşabileceği yerlerden her zaman uzakta olması gerekir. Bunun yanı sıra ambalajında korunması da unutulmamalıdır. İlacın içerisinde bulunması gereken oda sıcaklığı ise 25’tir.

Her ilaçta olduğu gibi bunda da son kullanım tarihi yine vardır. Bu tarih ilacın üzerinde yazmaktadır. Eğer son tarih geçmişse kişiler kullanmamalıdır.

İburamin Fiyatı Ne Kadar

Hangi ilacın ne kadar fiyatı olduğu sıklıkla sorulur. Iburamin Zero fiyatı incelendiği zaman 2023 yılı içinde 46.40 TL olduğu görülmektedir. Ancak ilaç fiyatlarının zaman içinde değişebildiği de unutulmamalı, bu nedenle eczaneye yine gidilmelidir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir