Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Geniş Yelpaze’de ”Casual Ne Demek” Sorusunun Cevabı

Geniş Yelpaze’de ”Casual Ne Demek” Sorusunun Cevabı

admin admin - - 3 dk okuma süresi
695 0
casual ne demek
casual ne demek
Geniş Yelpazede Casual Ne Demek Sorusunun Cevabı

Casual Ne Demek

“Casual” İngilizce bir kelime olup, “günlük, rahat, gayri resmi, tesadüfi, sıradan” anlamlarına gelir.

Casual Kelimesinin Kullanıldığı Durumlara Örnekler

Bu kelime birçok farklı bağlamda kullanılabilir. Örneğin, “casual clothing” (günlük giyim) terimi, özellikle iş yerinde giyilen resmi giysiler yerine daha rahat ve gayri resmi giysileri ifade eder.

“casual” kelimesi, bir şeyin ya da durumun tesadüfi ya da beklenmedik bir şekilde meydana geldiğini belirtmek için de kullanılabilir. Örneğin, “We had a casual meeting at the coffee shop” (Kahve dükkanında gayri resmi bir toplantı yaptık) gibi bir ifade, tesadüfi ya da beklenmedik bir toplantı olduğunu ifade ediyor

casual ne demek
casual ne demek

“casual” arkadaşlarla vakit geçirirken veya günlük yaşamda yaptığımız aktiviteleri ifade etmek için de kullanılabilir. Örneğin, “I had a casual dinner with friends” (Arkadaşlarla rahat bir akşam yemeği yedim) gibi bir ifade, sıradan bir yemek yeme aktivitesini ifade eder.

“casual” kelimesi giyim konusunda çok sık kullanılan bir terimdir. Örneğin, “casual dress code” (günlük giyim kuralları), belirli bir etkinlik veya iş yerindeki giyim kurallarına uygun olmayan daha rahat ve gayri resmi bir giyim tarzını ifade eder.

casual ne demek
casual ne demek

Casual Friday” (Günlük Cuma), bazı iş yerlerinde cuma günleri giyim kurallarının daha rahat olmasına izin verilen bir uygulamayı ifade eder. Bu uygulama, çalışanların resmi giyim kurallarından kurtulup daha rahat bir kıyafet seçebilmelerine olanak tanır.

“Casual shoes” (günlük ayakkabılar), spor ayakkabılar, sandaletler veya terlikler gibi daha rahat ve spor bir ayakkabı stili için kullanılan bir terimdir. Bu tür ayakkabılar, resmi giyim tarzına uygun olmayan ve daha çok günlük giyim için tercih edilen ayakkabılardır.

Günlük pratik saç bakım için 5 öneri

CV Ne Demek

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir