Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Yaşam
 4. »
 5. Beyaz Orkide Anlamı Nedir? Kime Gönderilir

Beyaz Orkide Anlamı Nedir? Kime Gönderilir

Bilgifresh2 Bilgifresh2 - - 9 dk okuma süresi
541 0
Beyaz Orkide Anlamı Nedir?

Beyaz Orkide Anlamı

Beyaz orkide, birçok güzel anlamı ile büyüleyici çiçeklerden biridir. Bu çiçek öz sevgi ve saflığı temsil eder. Beyaz orkide anlamı aslında pek çok unsuru içerir. Bunlar arasında zarafet, dürüstlük, temizlik ve tazelik de yer alır. Geçmiş tarihe bakıldığında beyaz orkidenin çiftler arasındaki derin anlamları ifade ettiği de görülür. Dolayısıyla rengi ve görünümü ile beyaz orkidenin birçok anlama geldiği görülür.

Beyaz Orkide Çiçeği Ne Anlama Gelir?

Beyaz orkide çiçeği ne anlama gelir sorusu bu çiçeği sevdiklerine almak isteyenler tarafından merak ediliyor. Beyaz orkidenin anlamlarından biri de kusursuzluğu ve mükemmeliyeti çağrıştırmasıdır. Bu nedenle çiftlerden biri beyaz orkideyi almak istediğinde kusursuz sevgi anlamına geldiğini de bilmek gerekir. Beyaz orkide anlamı aynı zamanda şunları da kapsar:

 • Nefretten ve kibirden arındırılmış samimiliği ve yakınlığı ifade eder.
 • Bir buket içinde ne kadar varsa orkide varsa sevginin büyüklüğünü de ifade ettiğine inanılır. Bu durumda birisi sevgilisine orkide almak istediğinde genelde büyük bir buket yaptırmayı tercih eder.
 • Kırmızı, sarı ve mor orkide renkleri ise beyaz orkideden farklıdır. Bu orkide renkleri daha çok aşkı, bağlılığı ve tutkuyu betimler.
 • Beyaz orkidenin ne anlama geldiği kapsamlıdır. Bu çiçeğin önemli anlamlarından biri de maddi refahtır. Lüksü ve ihtişamı temsil eden orkide, geçmiş tarihte bir hikayeye sahiptir. Zira 19. yüzyıl döneminde beyaz orkide, sadece zengin kişiler tarafından alınıyordu. Günümüzde ise uygun fiyatlarda olduğu için ortalama geliri olan kişiler tarafından da satın alınabilmektedir.
Beyaz Orkide Anlamı Nedir?
Beyaz Orkide Anlamı Nedir?

Beyaz Orkide Kime Gönderilir?

Beyaz orkidenin kime alınacağı da merak edilen konulardan biridir. Ancak bu çiçek, farklı anlamlar taşıdığı için herkes için alınabilir. Dolayısıyla her kesimden her cinsiyetteki kişiler bu çiçek hediyesini alabilir. Yaş aralığından bahsetmek gerekirse, daha çok yetişkin kişilerin alması daha uygun olabilir. Dolayısıyla beyaz orkideyi iş arkadaşınıza, sevgilinize, arkadaşınıza, ya da eşinize alabilirsiniz. Zarif ve masumane bir anlam taşıdığı için herkes tarafından kabul edilebilir bir çiçektir.

Beyaz Orkide Kime Gönderilir?
Beyaz Orkide Kime Gönderilir?

Beyaz Orkide Anlamı Ne İfade Eder?

Orkide birçok farklı çeşitte olduğu için hepsinin anlamı farklıdır. Bu nedenle orkide anlamlarını renklerine göre öğrenmek en iyisidir. Orkidelerin renklerine göre anlamları şu şekildedir:

Beyaz orkide: Birçok orkide meraklısı, sıklıkla beyaz renkte olanları tercih ederler. Bu tercihin temelinde yatan önemli bir sebep bulunmaktadır. Beyaz, genellikle saflığın ve masumiyetin sembolü olarak kabul edilir. Dolayısıyla, beyaz orkide anlamı da öz sevgi ve saflıkla ilişkilendirilir.

Mor orkide: Mor orkide, anlam itibarıyla asaleti simgeler ve tarihsel olarak kraliyet ailelerinin tercih ettiği bir renk olarak öne çıkar. Bu özel çiçek, geçmişten günümüze asaletin ve zarafetin sembolü olmuştur. Ayrıca, mor orkide sadakatin ve güçlü duyguların ifadesi olarak da kabul edilir.

Mavi orkide: Barış, asalet ve gücün sembolü olarak, mavi orkide anlamlı bir çiçektir. Estetik görünümüyle, sevgilinizin veya sevdiklerinizin ruh halini yükseltebilecek özel bir orkide türüdür. Mavi orkide, özellikle özür dilemek amacıyla tercih edildiğinde, derin anlamlar taşır.

Bir İnsana Orkide Hediye Etmek Ne Anlama Gelir?

Beyaz orkide, taşıdığı anlamlar açısından büyük bir değere sahiptir. Orkide çiçeği, zarifliği simgelerken beyaz renk ise masumiyet ve saflık duygularını ifade eder. Bu nedenle beyaz orkide, ilişkilerde ortaya çıkan saf ve içten duyguları temsil eder. Bu özel çiçek, hediye olarak verildiğinde ise pek çok duygu ve düşünceyi anlatma kapasitesine sahiptir ve binlerce farklı nedenden dolayı alıcıları sevindirebilir. Bir insana şu anlamlarla orkide hediye edebilirsiniz:

 • Hoşça vakit geçirmek istediğiniz biriyle aranızda yaşanan anlaşmazlığı çözmek için adım atmanın en güzel yolu özür dilemekten geçer. Birlikte geçirdiğiniz güzel anıları hatırlatarak ve samimi bir dille özür dileyerek aranızdaki ilişkiyi tekrar ısıtabilirsiniz.
 • Sevdiğiniz birinin sağlık sorunlarıyla başa çıkarken ona moral vermek için “Geçmiş olsun” dileğinde bulunabilirsiniz. Samimi bir şekilde destek mesajı göndermek, onların moral bulmalarına yardımcı olabilir.
 • Birinin hayatındaki önemli anları kutlamak için “Tebrik ederim” demek ve onun sevincine ortak olmak oldukça anlamlıdır. Bir iş başarısı, terfi veya yeni bir başlangıç için iyi dileklerinizi ileterek mutluluklarına ortak olabilirsiniz.
 • Bir ailenin yeni doğan bir üyesini kutlamak için “Gözünüz aydın” ifadesiyle sevincinizi paylaşabilirsiniz. Bu güzel haber karşısında ailenin mutluluğunu artırarak onların bu özel anlarını daha da değerli kılabilirsiniz.
 • Sevdiklerinizi heyecanlandırmak ve onları mutlu etmek için “Sürpriz!” kelimesini kullanabilirsiniz. Planladığınız özel bir etkinlik, tatil veya hediye ile onları şaşırtarak unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz.
 • Özel günleri kutlamak için sevdiklerinize güzel dileklerde bulunabilirsiniz. Anneler Günü, Sevgililer Günü veya doğum günü gibi özel günlerde onların mutluluğunu paylaşarak, bu anlamlı günleri daha da özel kılabilirsiniz.
Beyaz Orkide
Beyaz Orkide

Sevgiliye Orkide Almak Ne Anlama Gelir?

Özel bir anı paylaştığınız veya içten gelen duygularınızı ifade etmek istediğiniz bir durumda, sevgilinize orkide göndermek anlamlı bir tercih olacaktır. Orkide, sevgilinize olan derin sevgi ve bağlılığınızı ifade etmenin zarif bir yolu olarak bilinir. Bu özel çiçekle, ona “Seni her zaman seveceğim” mesajını içtenlikle iletebilirsiniz.

Ancak orkideler, farklı renklerde olabildiği için sevgiliye genelde kırmızı alınması önerilir. Çünkü kırmızı renkli orkide aşkı, bağlılığı ve tutkuyu sembolize eder. Dolayısıyla Sevgililer Günü’nde ya da içinizden geldiğinde kırmızı renkli orkide alabilirsiniz. Kırmızı orkide ile aynı zamanda özlemi de ifade eder.

Pembe Orkide
Pembe Orkide
Pembe orkide ne anlama gelir?

Pembe orkide, özellikle anlamı açısından öne çıkar. Masumiyet ve tatlılık sembolü olarak kabul edilen bu çiçek türü, sevdiklerinizi mutlu etmek için mükemmel bir tercih sunar.

Sarı orkide
Sarı orkide
Sarı orkide ne anlama gelir?

Sarı orkide, masumane bir anlama sahiptir. Bu orkide rengi genelde dostluğu ve samimiyeti ifade eder.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Orkide Bakımı (Orchidaceae) Nesli Tükenmekte Olan 5 Orkide

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir