Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Cep Telefonu
  4. »
  5. WhatsApp profiline kapak fotoğrafı ekle

WhatsApp profiline kapak fotoğrafı ekle

Bilgifresh Bilgifresh - - 4 dk okuma süresi
604 0
WhatsApp profil

Günümüzün en tanınmış anlık mesajlaşma uygulaması konumunda olan WhatsApp, yeni bir devre başlatıyor. Yapılacak güncelleme ile beraber WhatsApp profil fotoğrafının yanı sıra kapak fotoğrafı alanı da kullanıma sunulacak.

İçindekiler

WhatsApp kapak fotoğrafı güncellemesi

Internet üstünden anlık mesajlaşma imkânı sunan ve gün geçtikçe yeni özellikleriyle hizmet veren uygulamada yeni bir hususiyet daha kullanıcılarla buluşuyor. Sosyal medya platformlarında bulunan öykü gibi özellikleri burada da kullanma imkanı sunan WhatsApp kapak fotoğrafı özelliğini hayata geçiriyor.

WABetaInfo tarafınca edinilen bilgiye göre WhatsApp kapak fotoğrafı hususi durumunu kontrol etmeye başladı. Böylelikle öncelikle WhatsApp Business kullanıcıları için kullanılmaya başlanacak bilhassa işletme hesaplarına kapak fotoğrafı eklenebilmesi planlanıyor.

İşletme profili ayarlarında kapak fotoğrafı alanına cihazdaki bir fotoğrafı kura çekmek ya da kamera düğmesine tıklayarak yeni bir resim çekilerek kapak görseli alanına eklenmesinin önü açılacak. Dolayısıyla WhatsApp kullanıcıları, işletme hesaplarını ziyaret ettiğinde profil fotoğrafının ve durumun yanı sıra kapak fotoğrafını da görebilecek.

WhatsApp

Kişisel WhatsApp profiline kapak fotoğrafı ekleme

İlk olarak WhatsApp işletme profili üstünden eklenebilecek olan bu özelliğin ilerleyen vakit düzgüsel kullanıcılara yani şahsi hesaplara da sunulması bekleniyor. Yapılacak bu güncelleme ile kişiler profiline vaziyet metni, profil fotoğrafı ve hikayenin yanı sıra bir de daha büyük ve geniş açıda bir kapak fotoğrafı ekleyebilecek.

Bu özelliğin tam anlamıyla ne vakit geleceği hemen hemen netlik kazanmış olmasa da gelecek günlerde yansıması bekleniyor. Öte taraftan WhatsApp’ın uzun süredir üstünde çalmış olduğu özelliklerden bir tanesi de ‘Topluluklar’. Grup içerisinde grup imkanı sunacak bu yapı ile WhatsApp öbek yöneticilerinin kontrolünü artırma imkanı sunuluyor. Böylelikle öbek yöneticileri grubun içerisinde diğer gruplar oluşturabilecek, öbek üyelerini bu açılan topluluklara çağrı edebilir durumda olacak.

 

WhatsApp profil
WhatsApp profil

WhatsApp profil fotoğrafı ve kapak fotoğrafı düzenlemesi nasıl mı yapılır?

Kapak fotoğrafı uygulaması hemen hemen yayınlanmış olmasa da bu tip ayarlar genellikle aynı monitör üstünden paylaşılıyor. Uygulamada resim ayarlarını yapmak ve mevcud görseli değiştirebilmek için şu yolu izleyebilirsiniz;

  • WhatsApp programını açın > Diğer seçenekler > Ayarlar’a dokunun.
  • Profil fotoğrafınızı ya da kapak fotoğrafı tanzim etmek için fotoğrafa dokunun.
  • Telefonunuzdaki fotoğraflardan birini kura çekmek için Galeri’ye ya da yeni bir resim çekmek için Kamera’ya dokunun.
  • Var olan fotoğrafı kaldırmak ya da tanzim etmek için de aynı adımları izlemeniz mümkün.

WhatsApp profil ayarları ile ilgili ayrıntılı malumat için tatbik yardım sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir