Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Siyah Kalp Anlamı 2023

Siyah Kalp Anlamı 2023

Bilgifresh2 Bilgifresh2 - - 8 dk okuma süresi
812 0
Siyah Kalp Anlamı

Sosyal medyada dolaşırken veya iletişim uygulamalarında mesajlaşırken gördüğümüz emojiler arasında bazıları gerçekten dikkat çekici olabiliyor, değil mi? İşte bu emojilerden biri de siyah kalp emojisi!

Siyah Kalp Anlamı

Sosyal medya kullanıcılarının arasında oldukça popüler olan siyah kalp emojisi, her geçen gün daha da yaygınlaşıyor. Ama birçoğumuz siyah kalp anlamı hakkında herhangi bir bilgiye sahip değildir. Siyah renk, geçmişten günümüze karanlığı simgeler. Gizli ve saklı yönleri ön plana çıkaran bir renk olarak siyah, kalp emojilerinde de kullanılıyor.

Sosyal medyada siyah kalp genellikle birine duyulan gizli sevgiyi ifade etmek için kullanılan bir emojidir. Platonik aşkı, yani dilimize “kara sevda” olarak geçen duyguyu anlatmak için de siyah kalp emojisi tercih edilebilir.

Eğer ki birisi size siyah kalp emojisi gönderiyorsa, o kişi size karşı platonik bir aşk besleyebilir. Ne kadar ilginç, değil mi? Bu emojinin kullanılması, kendilerine haksızlık yapılan kişilerin öfkesini ve kırılmış kalplerini ifade etme yoludur.

Siyah kalp emojisi aslında sandığınız şekilde kötülüğü sembolize etmez. Tam aksine, haksızlık gören ve kırılan kalplerin bir anlatıcısıdır.

Siyah Kalp Anlamı
Siyah Kalp Anlamı

Mor Kalp Anlamı

Siyah kalp anlamı dışında mor kalbin de anlamı oldukça merak edilmektedir. Mor kalp emojisi, birine karşı duyulan hayranlığı ve sevgiyi aynı anda ifade etmek için kullanılan bir kalp emojisidir.

Örneğin o gün güzel giyindiğiniz düşündüğünüz birine mesaj atarken mor kalp emojisi ekleyerek ona hayranlığınızı ifade edebilirsiniz. Aynı zamanda mor kalp anlamı yakın bağları ve destekleyici bir ilişkiyi de simgeler.

Üstelik birinden sürekli mor kalp emojisi alıyorsanız, o kişi sizin her hareketinizde desteklemeye çalıştığını gösteriyor olabilir.

Emojinin kullanımı, sizin için önemli olan kişinin yanında olduğunuzu ifade eder. Ayrıca ona güç vermek istediğinizi ifade etmenin bir yoludur. Örneğin, aile içinde sıkça kullanılan mor kalp emojisi, bir sınava girecek olan çocuğunuzun başarılı olmasını istediğinizi ifade eder. Aynı zamanda bir babanın duygularını iletmek için kullanabileceği bir emojidir.

Turuncu Kalp Emoji Anlamı

Turuncu kalp emojisi, aşkın simgesidir. Birçok kişi kırmızı kalbin aşkın temsil ettiğini düşünür, bu konu da yanılmazlar da. Ancak turuncu kalp ile kırmızı kalp arasında bir fark bulunur. Kırmızı kalp karşılıklı bir aşkı simgeler. Fakat turuncu kalp emojisi, gönülsüz bir aşkı temsil eder.

Aynı zamanda bir ilişki yaşamak istemeyip sadece arkadaş olmak istediğinizi ifade etmek için kullanılır. Bu emoji aşka cesareti olmayanlar için kullanılır.

Bu kişiler gönülden bir aşk yaşayıp yaşamama konusunda kararsızdır. Böyle bir durumda turuncu kalp emojisi ile aşk konusunda kararsızlık yaşadığınızı ifade edebilirsiniz.

Mesajlaşırken biri size kırmızı kalp emojisi gönderdi. Ancak siz onun size duyduğu hisleri beslemiyorsanız karşılık olarak turuncu kalp gönderebilirsiniz. Bu bir ilişkinin içerisinde olduğunuz ve sevgili gibi davranmanın sizi rahatsız ettiği durumlar da kullanılabilir.

Siyah Kalp Anlamı

Emojinin mesajı; “seni bir arkadaş olarak gerçekten çok seviyorum” şeklindedir. Aynı şekilde flört aşamasında da kullanılabilir. Bu noktada turuncu kalp emojisi karşı tarafa sadece arkadaş olduğunuzu anlatmanın bir yolu olabilir.

Turuncu kalp emojisi anlamı sadece romantik ilişkilerle sınırlı değildir. Aynı zamanda yaratıcılığı, mutluluğu ve cesareti ifade eder. Pozitif enerjisiyle dikkat çeken bu emojinin arkadaşlık anlamı da vardır. İyi bir arkadaşlık ilişkisini simgeler ve yanı sıra dostluğun değerini vurgular.

Mavi Kalp Anlamı

Çocukluğumuzdan beri renklerin bir cinsiyeti olduğuna inandırıldık, değil mi? Aslında mavi rengin olduğu gibi hiçbir rengin cinsiyeti yoktur. Mavi kalp emojisi cinsiyete dayalı olmadığından ayda bir kez gördüğünüz kız ya da erkek arkadaşlarınıza atılabilir.

Aynı zamanda anne ya da babanıza mesaj attığınız zaman veya instragramda mesaj aldığınızda istediğiniz kişilere atabilirsiniz.

Mavi kalp emoji, aile bireylerine olan sevginin yanında arkadaşlığı da temsil eden bir kalp emojisidir. Mavi renk, tutkulu aşkın sembolü olmaktan çok aile üyelerine ve dostlara karşı duyulan sevgiyi temsil eder.

Özellikle bazı özel günlerde mavi kalbin sosyal medyada sıkça paylaşıldığı görülür. Bunun sebebi bahsettiğimiz gibi saf duyguları temsil etmesidir.

Bu nedenle özellikle anneler gününde ya da babalar gününde kesinlikle kullanılır. Sizler de anneler ya da babalar gününde güzel ve anlamlı bir paylaşım yapmak istiyorsanız mavi kalp emojisi kullanabilirsiniz. Bu emoji sevdiklerinize duyduğunuz güveni ve sevgiyi ifade edecektir.

Bununla birlikte mavi renk denizin rengidir. Bu nedenle su sporları ile ilgili bir paylaşım yapmak isterseniz kesinlik mavi kalp emojisi mesajınıza renk katacaktır.

Tüm bunların yanı sıra mavi kalp anlamı istikrar, bilgelik ve inanç ile de ilgilidir. Bu nedenle, dostlarınıza mavi kalp emojisi göndererek onlara sadakatinizi ve uyumunuzu ifade edebilirsiniz.

Siyah Kalp Emojisi Neden Kullanılır?

Siyah kalp emojisi moral bozukluğu yaşandığında kullanılır. Aynı zamanda duygusal olarak kırılmış veya haksızlığa uğramış hisseden kişiler tarafından kullanılır.

Siyah Kalp Emoji Nasıl Yapılır?

Bilgisayarda siyah kalp yapmak için klavyede ALT iile 3 tuşuna aynı zamanda basmalısınız. Mobilde ise siyah kalp emojisi diğer emojiler içinde bulunmaktadır.

WhatsApp Mor Kalp Emojisi Ne Anlama Gelir?

WhatsApp’ta mor kalp emojisi ile karşılaşırsınız, bu emojiyi gönderen kişinin size şefkat ve hayranlık duyduğunu ifada eder. Mor kalp aldığınızda karşınızdaki kişi muhtemelen fiziksel özelliklerinizi, giyim tarzınızı ya da kişiliğinizi beğendiğini ifade etmek istiyordur.

Mavi Kalp Ne Zaman Gönderilir?

Mavi kalp genelde ailenizin ya da arkadaşlarınızın özel günlerini kutladığınız zaman kullanılır. Bu bir arkadaşınızın doğum günü olabilir. Aynı zamanda anne ya da babalar günü kutlaması olabilir.

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir