Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. PİYELOSEPTYL 100 mg Nedir ve Ne için kullanılır?

PİYELOSEPTYL 100 mg Nedir ve Ne için kullanılır?

Bilgifresh2 Bilgifresh2 - - 3 dk okuma süresi
575 0
Piyeloseptyl

PİYELOSEPTYL 100 mg Nedir ve Ne için kullanılır?

Özellikle kadınların sıkça karşılaştığı idrar yolu enfeksiyonları için kullanılan Piyeloseptyl Nedir? Piyeloseptyl Ne İşe Yarar? Piyeloseptyl 100 Mg Ne için Kullanılır sorularına cevap bulmanız için yazdığımız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Piyeloseptyl 100 mg Sarı renkli ve yuvarlak formda içinde 30 adet bulunan paketler halinde satılmaktadır. İçinde sığır sütünden elde edilen laktoz monohidrat bulunmaktadır. İdrar yolu enfeksiyonlarında doktorların sıkça reçete ettiği piyeloseptyl Nitrofurantoin antibiyotiktir ve idrar torbası ile idrar yolunun diğer bölümlerinde görülen enfeksiyonların önlenmesinde ve tedavisinde kullanılır.

Piyeloseptyl
Piyeloseptyl

PİYELOSEPTYL Ne işe Yarar ve Nasıl kullanılır?

Piyeloseptyl idrar yolunda oluşan enfeksiyonların (İYE) tedavisinde kullanılan bir antibiyotiktir. Çoğunlukla sistit yani mesane enfeksiyonu ve böbrek enfeksiyonu tedavisi için doktorlar tarafından yazılan reçetelerde yerini alır. Etken maddesi nitrofurantoin, hızlı bir şekilde idrar yoluna geçerek enfeksiyona neden olan bakterileri etkisiz hale getirir. Piyasada kapsül, oral süspansiyon ve tablet formlarında bulunan ilaç, İYE dışındaki enfeksiyonlarda etkili değildir.

Piyeloseptyl Nasıl Kullanılır? Ağız yoluyla kullanılır. Tabletleri yeterli miktarda sıvı (örneğin bir bardak su ile) ile bütün olarak alınız. İlacı parçalamayınız. Doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanmanız tedaviniz için önemlidir.

Piyeloseptyl

Piyeloseptyl Bilinen Olası Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi PİYELOSEPTYL®’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler görülebilir. Bunların çoğu hafiftir ve ilacı kullanmayı kestiğinizde ortadan kalkar.

• Yan etkiler şu şekilde sınıflandırılır

  • Çok yaygın : 10 hastanın en az birinde görülebilir.
  • Yaygın : 10 hastanın birinden az, fakat 100 hastanın birinden fazla görülebilir.
  • Yaygın olmayan : 100 hastanın birinden az, fakat 1.000 hastanın birinden fazla görülebilir.
  • Seyrek : 1.000 hastanın birinden az, fakat 10.000 hastanın birinden fazla görülebilir.
  • Çok seyrek : 10.000 hastanın birinden az görülebilir.

Piyeloseptyl 100 Mg Ne için Kullanılır?

Piyeloseptyl 100 Mg ve 50 Mg formlarda piyasada bulunmak doktorunuzun verdiği dozlarda kullanmanız önemli olup kullanım amacı idrar yolu enfeksiyonları için kullanılmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Yazılarımız

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir