Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Anneler günü ne zaman?

Anneler günü ne zaman?

Bilgifresh Bilgifresh - - 2 dk okuma süresi
557 0
Anneler günü ne zaman

Anneler günü ne zaman?

Anneler, hayatımızda ve gelişimimizde bizlere en mühim destekçilerimizden biri olan en mühim yardımcımız, destekçimizdir. Anneler günü ise bizi doğumumuzdan itibaren ilgilenen, büyüten, kuşatan annelerimize sevgimizi göstermek, anmak, muhtelif hediyeler alarak (en azından bugün için) hususi hissettirmemiz ihtiyaç duyulan özel bir gündür.

Bilinmelidir ki; Anneler gününü armağan ile kutlanması da beklenmez anneler için. Bir gülüş, bir bakış yeter bazı durumlarda anneleri sevinçli etmeye. Onların en büyük saadet deposu sizin varlığınız, sağlıklı, sağlıklı ve rahat oluşunuzdur.

İçindekiler

Anneler günü ne zaman?

Anneler günü için net bir tarih olmaksızın her sene Mayıs ayının ikinci pazar gününde kutlanmaktadır. O yüzden bu sene (2022) anneler günü 8 Mayıs’ta kutlandı diye anneler gününü her sene 8 Mayıs tarihinde kutlanacak diye tarihlendirmek doğru değildir. Bu senelere göre farklılık göstermektedir.

Kısacası her senenin Mayıs ayı içindeki 2. Pazar günü anneler günü olarak kutlanmaktadır. Bunun haricinde anneler günü değişik ülkelerde değişik tarih ve günlerde katlanabilmektedir.

 

Anneler günü ne zaman
Anneler günü ne zaman

 

Anneler gününün tarihçesi

Hemen derhal dünya genelinde kutlanan anneler günü, Antik Yunanlıların Yunan mitolojisindeki birçok allah ve tanrıçanın anası olan Rhea onuruna verdikleri senelik ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa’nın doğumundan 250 sene öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir