Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Hayvanlar Alemi
  4. »
  5. Sultan papağanı ne zaman çiftleşir? 2023

Sultan papağanı ne zaman çiftleşir? 2023

Bilgifresh Bilgifresh - - 2 dk okuma süresi
798 1
Sultan papağanı ne zaman çiftleşir?

Sultan papağanı ne zaman çiftleşir? Bu sorunun cevabı kuşun yaşına, cinsiyetine ve ortam koşullarına bağlıdır. Genel olarak sultan papağanları bir yaşından sonra çiftleşmeye hazır olurlar. Çiftleşme dönemi yaz ortası ya da sonbahar başlarıdır. Oda sıcaklığının 25-30 derece ve nem oranının %55 civarında olması gerekir.

Sultan papağanı ne zaman çiftleşir?

Sultan papağanı ne zaman çiftleşir?
Sultan papağanı ne zaman çiftleşir?

Sultan papağanı çiftleşme isteği nasıl anlaşılır?

Dişi sultan papağanı çiftleşmek istediğini kuyruğunu havaya kaldırıp başını önüne eğerken gösterir. Erkek sultan papağanı ise başını sallayarak gagası ile vurup ıslık çalarak çiftleşmek istediğini belli eder.

Sultan papağanı ne zaman çiftleşir?
Sultan papağanı ne zaman çiftleşir?

Sultan papağanı çiftleştikten kaç gün sonra yumurtlar? Çiftleşme sonrasında 15 gün geçince dişi sultan papağanı yumurtlamaya başlar. Bir gün ara ile ortalama 4 yumurta yapar. Yumurtaların kuluçka süresi 17-20 gündür.

Sultan papağanı yavrusu kaç günde yumurtadan çıkar? Sultan papağanı yavrusu 17. günde canlanır ve iki gün içinde yumurtadan çıkar. Yumurtadan çıkan yavruların gözleri kapalıdır ve anne-baba tarafından beslenirler. Yavrular 50-55 günlük olduklarında yem kırmayı öğrenirler.

Sultan papağanları sevimli ve renkli kuşlardır. Eğer evinizde beslemek istiyorsanız onlara uygun bir ortam sağlamalı ve eş tutmalarına yardımcı olmalısınız. Sultan papağanları ile ilgili daha fazla bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR

İlgili Yazılar

1 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir