Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. R25 Kaç Beygir? – R25 Özellikleri Neler?

R25 Kaç Beygir? – R25 Özellikleri Neler?

Bilgifresh2 Bilgifresh2 - - 5 dk okuma süresi
673 0
R25 Kaç Beygir?

R25 Kaç Beygir? – Motor tutkunlarının, almak istediği motoru ilk önce bir takım platformlarda araştırdığını görmekteyiz. Eğer ki bir motor alınacaksa kaç beygir olduğu çok önemlidir ve ne kadar güç kapasitesi olduğu da buna bağlı olarak tespit edilmesi gereken şeylerden biridir. R25 kaç beygir diye sorulduğu zaman, güç bilgileri içerisinde 26,4 KW (36 PS) şeklinde bir ibare yer almaktadır.

R25 Kaç Beygir?

EU 5 güç çıkışı motoru ile sürüşlerde son derece heyecan verici bir hız yaparak motor tutkunlarını tatmin edebilecek boyutta görülmektedir. R25 motorlar kilometre olarak 12.003 km olacaktır. Ama bu noktada eski ve yeni olmak üzere de ikiye ayrılacağını bilmek gerekir ve çekiş tipinin de bir motor alırken ne kadar önemli olduğunu belirtmekte fayda vardır.

Yeni R25 motorların çekiş tipi arkadan itişlidir. iç rengi siyahtır ve motor hacmi 250 cc olarak belirtilmiştir. Peki, R25 Kaç Beygir?

R25 Güçlü Mü?

R25 almak isteyen kişilerin bu motorun gücü konusunda birtakım bilgiler edinmesi gerekmektedir. R25 güçlü mü gibi bir soru da burada karşımıza çıkan ilk sorudur. Bu motorun özellikleri arasında çok güçlü bir hız kapasitesi yer alır. 250 cc silindir özellikteki motor 35 bg gücüne sahip olduğu için son derece yüksek bir hız yapabilir. Azami tork özelliği ise 22.6 nm’dir.

R25 Kaç Beygir?
R25 Kaç Beygir?

Bütün bunların yanı sıra dış görünüş olarak da Son derece güzel bir tasarıma sahip olduğu için bu motorlar tercih edilmektedir. Tam bir yarış motoru olarak görünen bu motor aynı zamanda güç bakımından da yarışlar için son derece etkili bir tercih olacaktır. Hem kadınlar hem de erkekler için en çok tercih edilen motor modeli olarak karşınıza çıkar ve oldukça rahat bir kullanımı da mevcuttur.

 Yamaha R25 Teknik Özellikler

Motor alırken dikkat edilmesi gereken en önemli faktörler teknik özelliklerdir. Her ne kadar mükemmel bir tasarıma sahip olsa da ve ciddi anlamda dış görünüş bakımından kusursuz bir yapıya sahip olsa da teknik özelliklerinin, bir motorun kullanımında son derece büyük bir etkisi olduğunu bilmekte fayda vardır. Yamaha R25 teknik özellikler bakımından ilk önce belirtmek gereken şey yüksek devirli bir motora sahip olduğudur. Çünkü burada motor gücünün kalitesi ve belli bir standartta olması tüm motor severlerin tercih edeceği faktörler arasında yer almaktadır.

Bu motorun özellikleri arasında sıkıştırma oranı 11,6: 1 ve 250 cc 2 silindirli motor göze çarpmaktadır. Bu sayede son derece güçlü bir motordan söz etmekteyiz ve zaten 36 PS basabilen bu motor genel olarak heyecan verici bir sürüş için geniş yayılımlı hızlanma sağlar.

Hızlı devir artışı performansı etkileyen en önemli şeylerden bir tanesidir ve bu motorda, hızlı devir artışı ile karşı karşıya kalmaktayız. Yüksek devir verimi ile tasarımının da örtüştüğünü söylemek gerekir ve bu motorun 12 bin dev/dak değerinde olduğunu da belirtmekte fayda vardır

 Yamaha R25 Tasarımı

 Yamaha R25 tasarımı bakımından da herkesin çok hoşuna giden bir dış görünüşe sahiptir. Çift led ışığa sahip olan farları ve yarış tarzı ön yüzü ile pek çok motor tutkunun heyecanlanmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte çok katmanlı kaneraj panellerine sahiptir.

Bu motorun renk yönünden de değerlendirilmesi gerekir ve çakır mavi rengi ile pek çok farklı kişiye hitap etmektedir. iç rengi siyah olsa da dış renginin mavi olması çok fazla tercih edilen bir renk olduğu için son derece iyi bir seçenek olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir