Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Cep Telefonu
  4. »
  5. Orijinal olmayan iPhone kamerası nasıl mı anlaşılır?

Orijinal olmayan iPhone kamerası nasıl mı anlaşılır?

Bilgifresh Bilgifresh - - 4 dk okuma süresi
689 0
Orijinal olmayan iPhone kamerası

Apple, bu hafta başlangıcında sunmuş olduğu iOS 14.4 güncellemesiyle iPhone’lara bir takım yenilik getiriyor. Bunlar içinde ilk başta daha ufak QR kodlarının kamerada taranması geliyor. Ama ayrıca Bluetooth bağlantısında yeni aygıt tipi ve AirPods Max’in Hey Siri desteği de sunuluyor. Üstelik bu güncelleştirme her vakit olduğu gibi önceki sürümlerde karşılaşılan muhtelif hataları da ortadan kaldırıyor.

iOS 14 ile gelen en ilgi cazibeli hususiyet ise kamera testi. Böylece iPhone’lardaki kameraların özgün olup olmadığı öğrenilebiliyor. Yani aslında ikinci el iPhone satın alacak olanlar kameranın prosedür görüp görmediğini ya da servis dışında değişiklik yapılıp yapılmadığını görebiliyor.

İçindekiler

Orijinal olmayan iPhone kamerası nasıl mı anlaşılır?

Öncelikle bu özelliğin şu anda yalnızca iPhone 12 ailesi için etken bulunduğunu belirtmek gerekiyor. Yani iPhone 11 ya da daha eski modellerde iOS 14.4 yüklü olsa dahi bu hususiyet kullanılamıyor. iPhone 12 ailesinden bir telefonda Ayarlar / Hakkında kısmına tıklandığında prosedür gören modellerde ‘Bu iPhone’un özgün bir Apple kamerasına haiz olduğu doğrulanamıyor.’ notu yer alıyor. Bu not, telefonun Apple servisi dışında prosedür görmüş olduğu ve değişmiş olduğu anlamına geliyor.

Orijinal olmayan iPhone kameralarında nasıl sorunlar çıkıyor?

Apple, güvence konusu ile ilgili müşteri memnuniyetini en üst ölçüde tutan şirketlerden biri. Ama yöntem servis süresi dolduğunda kullanıcılar monitör değişimi, kamera değişimi ya da öteki yöntem arızalarda servis ücretlerinin yüksek olduğundan yakınma ediyor. Doğal olarak bu aşamada ürünleri telefoncularda yaptırmak gibi alternatif çözümler devreye giriyor. Ancak servis kapsamında onarım edilmeyen iPhone’larda bir müddet sonra muhtelif sorunlar ortaya çıkabiliyor. En oldukça karşılaşılan durumlardan biri odaklamanın gerektiği gibi yapılamıyor olması. Aynı zamanda üçüncü parti kamera uygulamalarında da muhtelif takılmalar meydana gelebiliyor. Yani aslında kamera tam anlamıyla bereketli bir halde kullanılamıyor. Apple, karşılaşılan problemlerle ilgili şu özeti geçiyor:

  • Odaklamada muhtelif sorunlar çıkması
  • Özellikle Portre Modu’nda netleme yapılamaması
  • Kamerayı kullanan üçüncü parti uygulamalarda sorun çıkması
  • Çekimlerin nasıl mı yapıldığını anlık yayınlayan üçüncü parti uygulamalarda takılmalar

 

İlginizi Çekebilir
iPhone’da uygulamaların öteki iOS cihazlarına otomatik inmesini engelleme

 

 

iOS 14.4 güncellemesi nasıl mı yüklenir?

Tüm bu detaylardan bahsettikten sonra iOS 14.4’ün nasıl mı yüklendiğini de bahsetmek gerekiyor. Kullanıcılara kademeli olarak sunulan güncelleme paketi, Ayarlar / Genel / Yazılım Güncelleme yolu üstünden denetim edilebiliyor. Daha sonra buradaki ‘İndir ve Yükle’ düğmesi üstünden prosedür tamamlanabiliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir