Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Kusursuz bir cilt için ‘cilt bakım maskeleri’

Kusursuz bir cilt için ‘cilt bakım maskeleri’

Bilgifresh Bilgifresh - - 3 dk okuma süresi
829 0
Cilt bakım

Özellikle bayanların merak etmiş olduğu bir mevzu olan cilt bakımı artık son zamanlar da erkeklerin maksimum dikkat ettikleri mevzu haline gelmektedir. Erkekler ne kadar sakal kullansalar da yılda 1 kere o sakalların kesilmesi gerekir. Kesilen sakalların altında kalan cilt, sakal kesildikten sonrasında hava aklan kıl kökleri içlerindeki bakterileri atmak için ciltte fena manzara oluşturacak pürüzlü engeller çıkarmaktadır.

Bu halden şikâyetçi olan erkekler için de yazacağımız cilt bakımı maskelerini not almanız bunun yanı sıra o maskeler için de ayrıntılı bir inceleme yapmanız gereklidir. Her insanoğlunun cildi aynı değildir ve titiz cildi olanlar hassaslık konusu ile ilgili da inceleme yapmalıdır. Beklediğimiz sonuçlardan daha değişik problemler yaşanabilmektedir.

Cilt bakım maskeleri nelerdir?

Kış aylarında artan soğuktan kaynaklı ciltler oldukça hasar görürler ve belli bir müddet sonrasında bunu belli ederler. En etkili yöntemler tabii olarak ki de tabii ürünlerden meydana getirilen maskelerdir.

Örneğin; üzümleri püre haline getirerek ya da ortadan ikiye bölerek yüzünüze yapacağınız masaj tekniği ile mükemmel bir cilt elde edebilirsiniz.

Salatalık suyu ya da gül suyu ciltteki bakterilerin fena gürünüm oluşturmadan ciltten çıkartılmasına destek olur. Bebekliğimizden içmeye başladığımızın sütün de çoğu yararları vardır. Cilt temizlemek için süt kullanabilirsiniz.

Cilt için Bal ve krema karışımı ile cildinizin yumuşaklığını arttırırsınız.

Limonun ekşimsi tadını veren maddesi bunun yanı sıra ciltteki fena etkenleri yakma tekniği işine de yaradığı için limon ile de yüzünüze masaj tekniği uygulayabilirsiniz.

Cilt bakım için domates suyu

Domatesin olmasıyla birlikte suyunun da oldukça yararı vardır. Cilde sürüldüğünü vakit kan akışımın da destek olur.

Susam yağı cildinizdeki fazla yağlanmayı engeller ve kurutur.

Havuç suyu cildin parlaklığını arttırmasının yanı sıra da bunun yanı sıra gözenekleri açmakta büyük tesir yapar.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir