Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Hayvanlar Alemi
  4. »
  5. Kumru yumurtası kaç günde çıkar? Çifte Kumrular 2023

Kumru yumurtası kaç günde çıkar? Çifte Kumrular 2023

Bilgifresh Bilgifresh - - 2 dk okuma süresi
628 0
Kumru yumurtası kaç günde çıkar

Kumru yumurtası kaç günde çıkar? Kumrunun kuluçka süresi ortalama 12 gündür. Bu konu, kuş severlerin merak edilen konularındandır. Kumrular döllendikten sonra ortalama 14 gün içinde iki adet yumurta yumurtlarlar . Bu yumurtaları dişi kumru kuluçkaya alır ve doğum anını bekler. Kumrunun kuluçka süresi ortalama 12 gündür.

Kumru ile Güvercin Arasındaki Farklar

Kumru kuşları, tek eşli ve sadık hayvanlardır. Birçok insan kumruları güvercinlerle karıştırır, ancak kumrular daha küçük ve minyon bir yapıya sahiptir. Gagaları daha ince ve gri tonlarında olurlar.

Kumru Yuvasını Nereye Kurar?

Kumrular Yuvalarını ağaçlara yani yüksek yerlere kurarlar ne yazık ki ülkemizde şehirleşme hızla devam ettiği için doğal yaşamlarına etki ettiğimiz hayvanlar arasında kumrularda bulunmaktadır.

Kumruların yuva tercihi kedi veya diğer avcılar tarafından zarar görmeyecekleri yüksekliklere kurarlar ortalama süren 12 günlük kuluçka süresinden sonra yavrular dünyaya gelir ve 10 14 gün arasında yuvadan ayrılırlar.

Kumru yumurtası kaç günde çıkar
Kumru yumurtası kaç günde çıkar

Kumru Ve Sadakati

Kumrular belirttiğimiz gibi tek eşli hayvanlar olarak bilinir. 2 kumrunun birbirine bağlanmasından sonra eş kumrular birbirinden ayrılmaz ve ihanet etmezler. Dilimize yerleşen söylemler arasında çifte kumrular gibi mutlu olun ya da çifte kumrular gibi mutlular gibi örnekler verilebilir.

Kumru yumurtası kaç günde çıkar

Kaynak >>> Wikipedia

İlginizi Çekebilir >>> Sultan papağanı ne zaman çiftleşir? 2023

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir