Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Grip İçin 7 Doğal Gıda Gribe Ne İyi Gelir?

Grip İçin 7 Doğal Gıda Gribe Ne İyi Gelir?

Bilgifresh Bilgifresh - - 2 dk okuma süresi
510 0
Grip

Grip soğuk havaların gelmesi ile her kış ve mevsim geçişlerinde insanların başa çıkması gerektiği sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Grip, bir virüs enfeksiyonu olduğundan genelde semptomatik tedavi uygulanmaktadır.  Gribe karşı antibiyotikler tedaviye yaramazlar, zira antibiyotikler sadece bakterilere tesir ederler. Grip gibi hastalıklardan korunmak ve öncesinde tedbir almak için tabii besinlere gereksinim duyulur. İşte gribe iyi gelen ve koruyucu destek veren gıdalar.

Nar

Kırmızı rengini veren ‘antosiyanin’ bileşeni vasıtası ile bağışıklık sistemini güçlendiren nar, gribe, kansere ve birçok hastalığın önlenmesine destek oluyor.

Sarımsak

Mikroplarla savaşmada çok mühim bir gıda deposu olan sarımsak, bağışıklık sistemimizi de güçlendiriyor.

 

Adaçayı

Adaçayı ihtiva ettiği uçucu bileşenler nedeniyle; bilhassa grip ve soğuk algınlığının neden olduğu boğaz ve ağızdaki iltihaplanmayı, enfeksiyonu önlemeye destek bir tabii besin.

Balık

Balık denilince ilk akla gelen Omega-3 ve proteinden varlıklı olmasıyla, ihtiva ettiği A ve B grubu vitaminler vasıtası ile bağışıklığı güçlendirmeye yardımcı.

Narenciye

Özellikle sabah ilk uyanınca limon dilimli ılık bir su içmek limonun antioksidan etkisiyle güne daha zinde başlamaya destek olurken soğuk algınlığından da korunmaya destek oluyor.

Ekinezya

Öksürük damlalarında mühim bir kaynak olan ekinezya, bağışıklık sistemini güçlendirerek üst teneffüs sistemi tedavisinde de olabildiğince etkili bir besin.

Ispanak

İçerdiği C ve E vitaminleri ile bağışıklığı kuvvetlendirerek soğuk algınlığı ve gripten koruyucu bir kalkan rolü yapıyor.

Kuşkonmaz nedir? Faydaları Nelerdir? 2023

 

Ayrıca bu mevsimlerde Fındık, ceviz, badem ve suyu da bolca bol tüketmekte yarar var. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir