Bilgifresh.com © 2021. Tüm hakları saklıdır.

BilgiFresh

BİLGİFRESH.COM
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Başkasının Whatsapp Mesajlarını Nasıl Okurum

Başkasının Whatsapp Mesajlarını Nasıl Okurum

Bilgifresh2 Bilgifresh2 - - 5 dk okuma süresi
633 0
Başkasının Whatsapp Mesajlarını Nasıl Okurum

“Bugünün popüler mesajlaşma uygulamasında, özellikle sevgilinizin, eşinizin veya başka birinin WhatsApp mesajlarını nasıl okuyabilirim?” gibi aranılan bir konu var. Başkalarının mesajlarını okumanın ücretsiz ve ücretli yolları mevcut. Bu noktada, başkasına ait WhatsApp mesajlarını okumanın detayları yazımızda yer alıyor. Bu konuda farklı yöntemler ve ayrıntılar mevcut.

Başkasının Whatsapp Mesajlarını Nasıl Okurum, İnternetten

Üçüncü şahıslara ait WhatsApp mesajlarını okumanın birkaç yolu mevcut. En basit yollardan biri, kişinin mesajlarını WhatsApp Web üzerinden görüntülemektir. Bunun için telefonla WhatsApp uygulamasını açıp bir bağlantı kurmak gerekiyor. Ancak mesajlar, fotoğraflar ve videoları görüntülemek için en etkili yol genellikle WhatsApp Web’dir. Bu işlem için atılması gereken adımlar şunlardır:

Bilgisayarınızdan WhatsApp Web’e ya da uygulamaya erişin. Ardından, okumak istediğiniz kişinin WhatsApp uygulamasını cep telefonundan açın. Cep telefonundaki uygulamada sağ üst köşede bulunan üç noktalı bölüme tıklayın. Bu bölümden “Bağlı cihazlar” menüsünü seçin. Ardından “Cihaz bağla” seçeneğini belirleyin. Telefonun kamerasını bilgisayar ekranında bulunan QR koduna yönlendirin ve okutun. Bu şekilde, kişinin WhatsApp uygulamasına bağlanmış olacaksınız. Bilgisayar ve internet sayesinde bağlantı kurulduktan sonra, istediğiniz zaman inceleme şansına sahip olacaksınız. Sadece metinler değil, fotoğraflar, videolar ve ses kayıtları da dahil olmak üzere içeriği inceleyebileceksiniz. Hatta, gönderilen ve alınan konumlar dahi burada görülebilir, tabii ki bunlar silinmediyse.

Whatsapp Başkasının Mesajlarını Okuma Nasıl Yapılır?

Farklı iletişim uygulamaları olmasına rağmen, neredeyse yüzyılın en iyi uygulaması WhatsApp olarak kabul edilmektedir. Milyonlarca kişi bu uygulamayı tercih etmekte ve bunun en büyük nedeni ücretsiz olmasıdır.

WhatsApp, internet sayesinde her türlü iletişimi sağlayabilmesiyle özellikle tercih edilmektedir. Ancak, başkalarının mesajlarını okuma isteği, özellikle internette sıkça araştırılan bir konudur. Bu, genellikle sevgililerin, eşlerin veya çocukların mesajlarını okumak ve önemli gizli iletişimlere erişmekle ilgilidir. Bunun en yaygın yöntemi, bilgisayar aracılığıyla internet bağlantısı kurmaktır. Ancak, bu tek yöntem değildir. Özellikle ücretli uygulamalar aracılığıyla bir kişinin GPS izleme özelliği sayesinde nerede olduğu, hangi mesajları gönderdiği gibi bilgilere erişmek mümkün olabilmektedir.

Başkasının Mesajlarını Okuma

Teknolojinin izin verdiği ölçüde iletişim kurulsa da, gizlilik arz ediyor gibi görünse de iletişimler izlenebilir. WhatsApp uygulaması, mesajlarının başlangıçta uçtan uca şifrelenmiş olduğunu iddia etse de, sadece gönderici ve alıcı arasında okunabileceği belirtilir. Ancak, bu durum gerçek değildir; farklı uygulamalar bu güvenliği aşabilir. Örneğin, kodsuz WhatsApp mesajlarını okumak mümkün müdür? Araştırmaların sonucu, neredeyse imkansız olduğunu gösteriyor. WhatsApp, ilk çıktığı zamanlardan beri önemli güvenlik adımları atmıştır ve bu adımlar sayesinde kullanıcıların iletişimleri güvenlik altına alınmıştır. Bu güvenlik önlemleri, uygulamanın popüler olmasını sağlayan bir faktördür; sadece bu özelliği milyonlarca kişi tarafından tercih edilmesine neden olmuştur.

Başkasına ait whatsapp mesajlarını okumak için üç farklı yöntemden bahsetmek mümkündür. Bunlar;

  • Google Drive
  • Whatsapp Web
  • Casus Uygulamalar

Şu anda en büyük arayışımız ücretsiz WhatsApp mesajlarını okuma programlarıyla ilgili. Ancak, bilgilerinizin güvenliği önemliyse, ücretsiz seçenekler riskli olabilir. Bu durumda, ücretli uygulamalar daha güvenilir bir seçenek gibi görünüyor. Ancak bazı casus yazılımlar, telefonunuzu kullanarak kişinin nerede olduğunu harita üzerinden takip etmek gibi gelişmiş özelliklere sahip olabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir